کد خبر 600783
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۵

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: پیش‌بینی ما این است که مراکز نگهداری زنان خیابانی غیر معتاد باید به 8 تا 9 مرکز در تهران برسد و برای اشتغال آنها اقدام کنیم.

به گزارش مشرق، انوشیروان محسنی بندپی،‌اظهار داشت: جمعیت هدف بهزیستی کشور 5 میلیون و 100 هزار نفر است.
 
وی افزود: 490 هزار نفر زن سرپرست خانوار، یک میلیون و 200 هزار نفر معلول، 110 هزار نفر بیمار روانی مزمن، سالمندان و معلولان جسمی و حرکتی، 6 هزار کودک در سنین مختلف و هزار و 200 نفر در شیرخوارگاه‌های سازمان بهزیستی کشور نگهداری و تحت پوشش هستند.
 
رئیس سازمان بهزیستی کشور درباره وضعیت زنان خیابانی گفت: عمده زنان خیابانی اعتیاد دارند و این موضوع را نیز نیروی انتظامی و قوه قضائیه در گزارش‌هایی که ارائه دادند تایید می‌کنند.
 
محسنی بندپی گفت: در هماهنگی‌هایی که در استانداری تهران انجام شد استراتژی اول این بود که نسبت به جمع‌آوری زنان معتاد هر چه سریع‌تر اقدام شود و سپس این افراد غربالگری شوند و افرادی که اعتیاد دارند از آنهایی که دارای دیگر آسیب‌ها هستند جدا شوند.
 
رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: بهزیستی این آمادگی را دارد که نسبت به نگهداری زنانی که معتاد نیستند و آسیب‌های دیگری آنها را تهدید می‌کند اقدام کند و خدمات لازم به این افراد داده شود و تاکنون نیز دو مرکز برای این زنان دایر شده و در هر مرکز نیز حدودا 30 نفر خدمات لازم را دریافت می‌کنند.
 
محسنی بندپی با اشاره به اینکه تعداد زنان خیابانی غیر معتاد کمتر از زنان معتاد است، گفت: پیش‌بینی ما این است که مراکز نگهداری زنان خیابانی غیر معتاد باید به 8 تا 9 مرکز در تهران برسد و برای اشتغال آنها اقدام کنیم و در کنار این مراکز کارگاه‌هایی نیز وجود داشته باشد که نسبت به حرفه‌آموزی اقدام کند.
 
منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس