وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات جهت تنویر افکار عمومی درباره اخبار مربوط به افشاء اطلاعات مشترکان یکی از اپراتورهای تلفن همراه، اطلاعیه‌ای را صادر کرد.

 به گزارش مشرق، در روزهای گذشته اخباری درباره افشاء اطلاعات مشترکان یکی از اپراتورهای تلفن همراه منعکس گردید که وزارت ارتباطات به جهت تنویر افکار عمومی بیانیه زیر را صادر کرده است:

"اطلاعات مطرح شده مربوط به سه سال پیش است که در همان زمان نیز موضوع از طریق مراجع ذی‌ربط پیگیری گردید و هیچگونه رخداد جدیدی (هک یا سرقت اطلاعات) به وقوع نپیوسته و صرفاً فردی با طراحی یک روبات تلگرامی، اطلاعات قدیمی را منتشر کرده است.

با توجه به اینکه مهمترین وظیفه این وزارت و شرکت‌های تابعه حفظ حریم خصوصی افراد در همه بخش‌ها است، در اولین فرصت نسبت به مسدود شدن روبات مذکور اقدام گردید.

اقدامات مراجع ذی‌صلاح نیز منجر به دستگیری فرد خاطی گردید که هدف خود را شهرت مطرح کرده و لذا سایر مواردی که بصورت شایعه در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر رقابت ناسالم بین اپراتورها مطرح می‌گردد صحت نداشته و این وزارت نهایت دقت را در ایجاد فضای رقابتی سالم بین فعالان حوزه دارد و قطعاً در صورت تخلف هر یک از فعالان برخود قاطع و لازم با آنها صورت خواهد گرفت.

لازم به ذکر است در حال حاضر هیچگونه نگرانی برای مشترکان اپراتورهای تلفن همراه موجود در کشور وجود ندارد و اپراتورها از قبل موظف گردیده‌اند که از نظر فنی و تخصصی امنیت لازم را برای حفظ و صیانت از حریم خصوصی کاربران ایجاد نمایند."
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس