یک کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان اینکه رژیم آل خلیفه خبیث‌ترین افراد مثل بعثی‌های عراق را به تابعیت بحرین درآورده است، گفت: اگر قرار باشد سلب تابعیتی صورت بگیرد، باید از پادشاه بحرین سلب تابعیت شود که از اتباع سعودی است.

به گزارش مشرق، محمدحسن قدیری ابیانه کارشناسی سیاسی و دیپلمات سابق کشورمان با اشاره به اقدام رژیم آل سعود در سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین، اظهار داشت: بحث سلب تابعیت از کسانی که مهاجر بود‌ه‌اند و به داخل کشور آمده‌اند در برخی مواقع اتفاق افتاده است ولی اینکه اتباع یک کشور را سلب تابعیت کنند، معنی ندارد.

قدیری ابیانه تصریح کرد: اگر قرار باشد سلب تابعیتی هم صورت بگیرد، باید از پادشاه بحرین سلب تابعیت شود چرا که آنها اتباع سعودی هستند.

این کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان اینکه بعد از اینکه رژیم منحوس شاه با جدایی بحرین از ایران موافقت کرد و رژیم سلطنتی بحرین تشکیل شد، آنها به جای بحرینی‌ها از سعودی آدم آوردند، تاکید کرد: شیخ عیسی قاسم متعلق به بحرین است و این خاندان سلطنتی بحرین هستند که تحمیلی و از خاندان سعودی‌اند.

وی با تاکید بر اینکه باید در مقابل این مظالم ایستاد و مردم بحرین هم به خوبی مقابل ظلم‌های آل خلیفه ایستاده‌اند، یادآور شد: این همه سرکوب هم نتوانسته، قیام مردم و تلاش آنها برای احقاق حقوق‌شان را ساکت و خاموش کند.

قدیری ابیانه ادامه داد:‌ رژیم آل خلیفه سعی کرده خبیث‌ترین افراد کشورهای مختلف مثل بعثی‌های عراق را به تابعیت بحرین درآورد، تا ترکیب جمعیتی آنجا را به هم بریزد از این رو باید در آینده یک سلب تابعیت گسترده از کسانی که با این هدف تابعیت بحرین را بدست آوردند، صورت بگیرد و با رفتن آنها کشور بحرین به دست مردم آن برسد.

این کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به بیانیه فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: همانطور که سردار سلیمانی در اطلاعیه‌ای تاکید کرد تا به حال مردم بحرین سعی کرده‌اند تظاهرات‌شان مسالمت‌آمیز باشد، اما اگر جنایت در حق شیخ عیسی قاسم ادامه پیدا کند و به سلب تابعیت او منجر شود، آن زمان دیگر مردم بحرین به این نتیجه می‌رسند که راه مسالمت آمیز برای احقاق حقوق بسته است و رژیم آل خلیفه از کستار و کار خلاف دست بر نمی‌دارد، در این صورت نیز زمینه فراهم می‌شود تا مردم اسلحه دست بگیرند و دیگر راه چاره‌ای برای آل خلیفه باقی نخواهد ماند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس