این فیلم به غیر از اعلام وجود خطرناک اسلام برای جهان، نشان می‌دهد که تنها آمریکا قدرت‌ بلامنازع در جهان است، به‌گونه‌ای که حتی کشوری مانند انگلیس نیز در آن بسیار ضعیف و سست به تصویر کشیده می‌شود.

سرویس جنگ نرم مشرق - تامین امنیت و حفظ جان شهروندان آمریکایی از خطرات، مفهومی است که از جنگ جهانی دوم به بعد در رسانه‌های آمریکا به یک خط اصلی تولید محتوا تبدیل شده است؛ ابتدا تهدیدات روس‌ها در صدر اخبار و تولیدات تصویری اعم از فیلم و سریال بود و پس از فروپاشی شوروی سابق، تهدیدات تروریستی به‌ویژه از سوی مردم مسلمان ‌به‌عنوان خطر اصلی مطرح گردید و تا کنون نیز ادامه دارد.

بیشترین بار تبلیغاتی و "هراس" صورت‌بندی شده در این روایت سیاسی، در مفهومی از "خطر" در فیلم و سریال‌های اکشن ماجراجویانه انعکاس می‌یابد. نکته جالب آن‌که از تهدیدهای داخلی ناشی از جامعه "خودی" آمریکا در فیلم و سریال اجتناب می‌شود و با توجه به مرزهای جهان، تهدید خارجی در هراس از "دیگری" و از طریق متمایزسازی ضدقهرمانان تجلی پیدا می‌کند.

این شخصیت‌سازی‌های دوقطبی از خیر و شر در فیلم‌های اکشن ماجراجویانه، با تصویرسازی ساده شده از نور و ظلمت، از قهرمانان و ضدقهرمانان فیلم‌ها صورت می‌گیرد.


خطر تهدید خارجی در هراس از "دیگری" و از طریق متمایزسازی ضدقهرمانان در فیلم و سریال‌های آمریکایی تجلی پیدا می‌کند

هر ساله اقدامات تروریستی متعددی در نقاط مختلف جهان توسط افرادی از فرقه‌های مختلف رخ می‌دهد و در سال 2016 نیز تا کنون فقط چند حمله تروریستی در کشورهای اروپایی و آمریکا صورت گرفته که به زعم غربی‌ها از سوی مسلمانان اتفاق افتاده که از وجود زمینه مناسب برای ساخت فیلم و سریال بیشتر در ژانر اسلام‌هراسانه برای سال‌های بعدی میلادی خبر می‌دهد؛ با این حال ساخت فیلم با موضوع اسلام‌هراسی‌ هیچ‌گاه قطع نشده و در سال 2016 میلادی نیز اکران فیلمی با مضموم "مسلمانان تروریست" صورت گرفته که نشان می‌دهد صنعت فیلم‌سازی آمریکا هر سال فارغ از رخداد تروریستی، ساخت چنین فیلم‌هایی را در دستور کار ثابت خود دارد.

«لندن سقوط کرده است» (London Has Fallen) یکی از فیلم‌های اکشن اکران شده در سال 2016 آمریکا است که به نشر و توسعه تفکر "رابطه مستقیم مسلمانان با عملیات تروریستی " دست زده است. «لندن سقوط کرده است» در ادامه فیلم «المپ سقوط کرده است»؛ در فیلم «المپ سقوط کرده است»، تروریست‌ها از کره شمالی در نقشه‌ای حساب شده و با همکاری عواملی در داخل کاخ سفید به داخل آن نفوذ و کل ساختمان را ویران می‌کردند.


فیلم «لندن سقوط کرده است» یکی از فیلم‌های اکشن اکران شده در سال 2016 آمریکا است که به نشر و توسعه تفکر "رابطه مستقیم مسلمانان با عملیات تروریستی" دست زده است

اما داستان «لندن سقوط کرده است» مربوط به یکی از تروریست‌های کهنه‌کار با نام "امیر برقاوی" اهل پاکستان است که پسری با نام "کامران" دارد که در کنار افرادی مانند "رضا" به وی در عملیات تروریستی کمک می‌کنند. امیر برقاوی برای انتقام از غرب به‌دلیل حمله موشکی که جهت قتل وی در مراسم عروسی دخترش صورت دادند و موجب کشته‌شدن بعضی اعضای خانواده‌اش گردیدند، دست به طرح‌ریزی مرگ‌بارترین رویداد جهان می‌زند. او به همراه تیمش ابتدا نخست وزیر انگلیس را تحت شرایط مرموزی از بین می‌برند تا رهبران جهان غرب برای مراسم تشییع جنازه او در لندن حاضر شوند و سپس از حضور این رهبران استفاده کرده تا در یک عملیات تروریستی آنان را به قتل برسانند. در طی این حمله علاوه بر کشته شدن بسیاری از غیرنظامیان و نظامیان در لندن، چند نفر از سران کشورهای بزرگ غربی کشته می‌شوند و "بنجامین اَشِر" (آرون ایکارد) رییس حمهوری آمریکا نیز پس از مدتی گریز و مقاومت دستگیر می‌شود تا در مقابل دوربین و پیش چشم مردم کشته شود، اما در آخرین لحظه توسط محافظ قدیمی خود "مایک بنینگ" (جرارد باتلر) که به‌صورت یک تنه و شبیه بازی‌های ویدئویی دست به تار و مار همه تروریست‌ها می‌زند، نجات پیدا می‌کند و در نهایت اکثر تروریست‌های مسلمان توسط آمریکایی‌ها به سزای اعمال خود می‌رسند!


داستان فیلم درباره یکی از تروریست‌های کهنه‌کار با نام "امیر برقاوی" اهل پاکستان است که دست به طرح‌ریزی مرگ‌بارترین رویداد جهان می‌زند
 

از نکات قابل توجه این فیلم نیز می‌توان به انتخاب یک کارگردان ایرانی به نام "بابک نجفی" اشاره کرد که زمانی که وی ۱۱ سال داشت، به همراه خانواده‌اش از ایران ِ درگیر جنگ با عراق گریخته و به سوئد پناهنده شده‌ است. نجفی سابقه ساخت فیلم در سوئد را داشت اما «لندن سقوط کرده است»، اولین تجربه کارگردانی فیلم تمام انگلیسی زبان او است که کشورهای غرب آسیا (خاورمیانه) و مسلمانان را مسئول تروریسم معرفی می‌کند.


«لندن سقوط کرده است» اولین تجربه کارگردانی فیلم تمام انگلیسی زبان بابک نجفی (ایرانی الاصل) است که کشورهای غرب آسیا (خاورمیانه) و مسلمانان را مسئول تروریسم معرفی می‌کند

نجفی در حالی در هالیوود شروع به ساخت این فیلم اکشن استودیویی که بسیاری از صحنه‌های آن روی صفحه کامپیوتر خلق شده‌، اقدام کرده که فیلمنامه اثر، دقیقاً بر اساس الگوهای از پیش تعیین شده و به شکلی بسیار سطحی و کلیشه‌ای پیش می‌رود که تماشاگر عام آمریکایی می‌پسندد. در واقع این فیلم مانند بسیاری دیگر از تولیدات هالیوود، به غیر از تبیین این موضوع که "وجود اسلام در جهان بسیار خطرناک است"، نشان می‌دهد که تنها آمریکا قدرت‌مند بلامنازع در جهان است، به‌گونه‌ای که حتی کشوری مانند انگلیس نیز در آن بسیار ضعیف و سست تصویر شده‌ که باید برای حل مسائل خود گوش به فرمان آمریکایی‌های قهرمان باشد و از آنها اطاعت کند؛ همان فرمول ویژه هالیوود در قهرمان‌سازی آمریکایی که سخت مورد پسند تماشاگر عام آمریکایی است.

صنعت فیلم‌سازی آمریکا در واقع در کنار قهرمان‌سازی، به صورت‌بندی "هراس"، در قالب انسانیت‌زدایی از شخصیت‌های ضدقهرمان مبادرت می‌کند و برای مخاطبان خود، برخورد با "دیگران" (غیرخودی) را به مثابه موجوداتی پایین‌تر از انسان، که در بسیاری از آثار مصداق آنها مسلمانان هستند، مشروع نشان می‌دهد.


«لندن سقوط کرده است» دقیقاً بر اساس الگوهای از پیش تعیین شده و به شکلی بسیار سطحی و کلیشه‌ای پیش می‌رود که تماشاگر عام آمریکایی می‌پسندد

ضدقهرمانان به‌ویژه هنگامی که ابعادی از یک شخصیت مسلمان (عرب یا ایرانی) را به نمایش می‌گذارند، بیگانه‌ستیزی و تفاوت این جوامع با مردم آمریکا را صورت‌بندی می‌کنند؛ این شخصیت‌های منفی به‌طور عموم در گروه‌های انسانیت‌زدایی شده فعالیت می‌کنند که لباس‌های سنتی پوشیده‌اند و به عربی فریاد می‌زنند و نیایش می‌کنند.

این رویکرد رسانه‌ای آمریکا موجب شده و می‌شود که مردم عام آمریکا اقدامات دولت خود را در برخورد و دخالت‌های سیاسی، اقتصادی و حتی نظامی در کشورهای مسلمان‌نشین طبیعی و مشروع ببینند، چراکه فکر می‌کنند که تمام این اقدامات جهت تامین امنیت و حفظ جان آنها در برابر "دیگران" صورت می‌پذیرد؛ امری که امثال «لندن سقوط کرده است» در کنار سودآوری برای آن ساخته می‌شوند.


منابع:

ویکی‌پدیا انگلیسی (London Has Fallen)

هالیوود و امنیت، ترجمه دکتر عبدالله بیچرانلو

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 75
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 23
 • ۰۵:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  2 19
  مردم ما فریب تو مشرق را نمیخورند. زنده باد انگلستان که موجب آبادی و ابادانی ایران زمین و خاور میانه شد
 • ۰۵:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  4 11
  مشرق پست فطرت بی شرف. این در وری ها چیه
 • ۰۵:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  1 19
  انگلیس است دیگر..
 • ۰۵:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  0 0
  پاكستاني بسياري نامهاي ايراني دارند و كامران يكي از نامها است
 • ۰۷:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  0 9
  حال ملواناتون چطوره؟
 • ۰۷:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  0 1
  ما که فیلمشو دیدیم امیر برقاوی یه تروریست مثل بن لادن بود که لندن و تیکه پاره کرد
 • ۰۸:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  0 1
  این هالیوودی ها از ایران بدبخت یاد گرفت
 • ۰۸:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  11 0
  انقدر تو فیلم های ایرانی از اسم های ایرانی برای نقش منفی استفاده کردین . این هالیوود بدبخت هم یاد گرفت
 • ۰۸:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  8 0
  وای این فیلمو من دیدم: 1-تو این فیلم خیلی به مسلمان ها و ایرانی توهین میکنن. 2-این فیلم به مخاطب میگه هر چی ترور و خونریزی هست زیر سر ایرانی ها هست مخصوصا شیعه ها چون اسم شخص منفی فیلم به همراه پسراش شیعی هست (رضا، کامران ...) و همچنین این فکر رو توی مخاطب ایجاد میکنه که این تروریست های داعش که تو اروپا مردم رو قتل عام کردن نکنه کار تروریست های ایرانی هست. 3-خیلی جالبه تو فیلم نیروهای نظامی آمریکا رو طوری زبده و باهوش جلوه میده که فقط یک نفر از بادیگاردهای رئیس جمهور آمریکا کل تروریست ها میکشه. همچنین خالی بندی درحد بنز! طوریکه فیلم های هندی باید تا چند سال آینده هم به پاش نمیرسن. 4-فیلم به کشورهای اروپایی و بطور کل متحدین آمریکا میگه که تنها کشور و نیروهایی که می تونن تروریست ها رو از بین ببرن آمریکاست و هیچ کشوری توان مقابله با اونا رو نداره پس اگر می خواید از خطر تروریست ها در امان تنها راهش با آمریکا بودنه.
 • ۰۸:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  33 1
  مشرق از دزدی ها هم مطلب بنویس ثواب داره
 • ۰۸:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  0 5
  موجودات وطن فروشی مثل کارگردان این فیلم در هر شرایطی و برای همه بیشتر از یک خائن محسوب نمیشوند البته خود خائنین استثنا هستند
 • ۰۹:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  1 2
  کارگردان های ایرانی با غیرت کجایند که این توطءه هارا خنثی کنند ؟
 • ۰۹:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  0 0
  کامران نام فقط ایرانی نیست. چون می‌دانم دغدغه‌ی حقیقت‌گویی دارید عرض می‌کنم. در حوزه‌ی ایران بزرگ فرهنگی که هند و پاکستان را هم دربرمی‌گیرد نام کامران را مشاهده می‌کنید.
 • ۰۹:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  0 0
  تماس های دولت را هم بگویید
 • تیمور گوش فروش ۱۰:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  0 0
  چه تیتر مسخره ای زدین تیتر یه چیز دیگه ای رو نمایان میکنه
 • یوسف بهلولی ۱۰:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  5 0
  با سلام یعنی که خاک بر سر این یارو کارگردان خود فروخته. خود انگلیسی ها یک ضرب المثل دارند که میگوید: بی نمک از بی نمکی با نمکی ؛ یا غریب به همین مضمون و اینقدر اسلام ستیزی و ایران ستیزی هم یک روز جامعه غرب را به سمت تفکر عمیق در باره ایران و اسلام میبرد و آنوقت حقیقت ماجرا برملا میشود و رو سیاهی آن برای امثال وطن فروش دروغگو باقی میماند. البته مسئولین فرهنگی باید چند برابر تلاش کنند نه اینکه دست روی دست گذاشته و شاهد تخریب چهره اسلام و ایران باشند . جناب رحیم پور ازغدی در اینباره و در باره خود شورای عالی انقلاب فرهنگی حرفهای جالبی دارند که بهتر است همه مردم بشنوند.
 • مرتضیsk ۱۰:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  0 0
  این فیلم می دادن فیلمسازان معلوم الحال داخلی خوشگلتر می ساختن تازه کلی جایزه بین المللی هم پیوستش می زدن !
 • پری مجرد38ساله ۱۰:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  0 0
  فیلم و سریال های ما هم به معنی حقیقی کلمه اسهال و استفراغ است سریال مناسبتی ماه رمضان اب بینی بزاست
 • مرتضیsk ۱۱:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  0 0
  داداش تابلو نکن دیگه ، حالآ یه پناهندگی میخای بگیریآ
 • ۱۱:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  1 4
  نکنه این بابک نجفی، برادر همون خواننده مرتد، فحاش و حرومزاده؛ یعنی شاهین نجفیه؟ معمولا آشغالها، همدیگر رو در مرداب پیدا میکنند.
 • ایرانی ۱۱:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  6 0
  مرگ بر خاین وطن فروش ومرگ بر روباه مکار انگلیس خبیث
 • احمد ۱۱:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  2 0
  اگر انگلیس مایه آبادی و آبادانی بود آمریکایی یا حتی ایرلندی ها تحملشون می کردن. الان حتی اسکاتلند و ولز هم می خوان سر به تن اینا نباشه. چه برسه به چند صد میلیون مردم مستعمره های سابقشون که چند قرن مثل انگل خونشون رو می مکیدن و شدن بریتانیای کبیر!! مردم شما از پشت قلیون و منقلی که کمپانی هند شرقی تو ایران جا انداخت تکون خوردن، بذار فریب نخورن.
 • ۱۱:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  0 0
  احسنت
 • ۱۱:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  0 0
  احسنت
 • ۱۱:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  0 0
  احسنت
 • ۱۱:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  0 0
  احسنت
 • احمد ۱۱:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  0 1
  اگر سلیقه شما چیز های اون جوریه جمهوری اسلامی شرمنده است.
 • ۱۱:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  1 0
  ماشالا
 • ۱۱:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  0 0
  احسنت
 • ۱۱:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  0 0
  احسنت
 • ۱۱:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  0 0
  احسنت
 • احمد ۱۱:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  0 0
  انشالله تروریستهای دست پروردشون رو برمی گردونیم سراغشون که سوژه های بهتر برای فیلم ساختن داشته باشن.
 • ali ۱۲:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  0 0
  برو بمير بابا مرديكه
 • amir ۱۲:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  0 0
  دمت گرم ناشناس 11:12 جمله خیلی قشنگی گفتی خیلی حال کردم
 • سبحان ۱۲:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  0 0
  تعداد منفیا نشون میده خوشبختانه مردم فریب مشرقو خوردن(: آفتاب در امپراطوری بریتانیا غروب کرد
 • ۱۲:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  0 0
  وات د فاز؟؟؟؟
 • ۱۳:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  1 6
  بابا این کارگردانه چقدر بدبخت بوده دیگه.اه.حیف نام ایران که این آشغالا به خاطر خود شیرینی خرابش میکنن. هر چند ایران همچون سردار سلیمانی ها رو داره.ولی در کل دمت گرم مشرق امروز با این خبرت خیلیها رو به سوزش انداختی به نحوی که حتی این موضوع سوزششون تو کامنتهاشون هم منعکس شد.خخخخخخخ
 • بدرالدین ۱۳:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  0 1
  بله زنده باد انگلستان خبیث و مرگ بر خیانتکاران وتحریف کنندگان تاریخ همچون شمای ناشناس ابله
 • ۱۳:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  1 0
  تو روانی نیستی یه وقته حتما برو دکتر روانپزشک خودتو نشون بده دکترتم انگلیسی باشه بعد بهش بگو باعث آبادی ایران انگلیس بوده حتما نامه تیمارستانت رو امضاء میکنه و خودشم تو رو میبره مطمئن باش
 • محمد ۱۳:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  0 0
  زیاد نوشتن ، ثواب هم بردن، شما حواستو جمع کن تا ببینی......
 • محمد ۱۳:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  0 1
  دارن از اوضاع داخلی سیاه نمایی می سازند تا نشون خارجی ها بدن......
 • 666666 ۱۴:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  2 0
  یعنی ناموسا ساندیس خور تر از تو بازم خودتی .....خخخخخ .لطف انگلیس رو تو قحطی ایران تو جنگ جهانی دوم دیدیم .....نیمی از جمعیت ایران سو تغزیه و مرگ های پی در پی...... ناموسا اگه پناهندگی بخوای نباید اینجوری کاسه لیسی کنی بلکه باید از طریق سفارت اقدام کنی .... و سراخر باید بگم خخخخخخخخخخخ. خدا شفات نده بلکه یکم بخندیم
 • ۱۴:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  0 0
  لعنت بر مشرق. دورد بر من. فیلم هم نگاه نمیکنم.
 • ۱۴:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  0 0
  تو که کامنت ما رو منتشر نمی کنی پس منم کامنت نمیذارم بای
 • ناشناس ۱۴:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  0 0
  یعنی حماقت و جهالت تا این حد ؟!!
 • محمد حسین ۱۴:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  1 0
  ظهور نزدیک است.شاید این جمعه بیاید تا ثابت شود اسلام واقعی چیست.
 • ۱۵:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  2 0
  دوستان چنتا از پیشزفت های ایران و خاورمیانه رو که انگلسان موجباتش رو فراهم کرده بگین ماهم بدونیم .
 • ۱۵:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  0 0
  احسنت
 • ۱۵:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  0 0
  احسنت
 • ۱۵:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  0 0
  احسنت
 • ۱۵:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  0 0
  زیاد نوشتی اما احسنت
 • ۱۵:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  0 0
  احسنت
 • ۱۵:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  0 0
  احسنت
 • ۱۵:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  0 0
  احسنت
 • ۱۵:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  0 0
  احسنت. جمله رو کوتاه کن
 • ۱۵:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  0 0
  احسنت
 • ۱۵:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  0 0
  احسنت
 • ۱۵:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  0 0
  احسنت
 • ۱۵:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  0 0
  احسنت
 • ۱۵:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  0 0
  احسنت
 • ۱۵:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  0 0
  احسنت
 • ۱۵:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  1 0
  بابا ولش کنید این یارو کاملا دیوونست!!! لیاقتش همینه که بره از انگلیس واقعا خبیث حمایت کنه.
 • persian gulf ۱۶:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  3 0
  زنده باد انگلیس !!! WTF !!! :||||| این فیلم فقط 1 واقعیت درست داشت اونم اینکه اکثر تروریست ها مسلمون هستند.. خداییش هستند دیگه... فقط خاک تو سر کسی که میگه زنده باد انگلیس..
 • ۱۶:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  0 0
  شما را ارجاع میدم به فیلم خوش ساخت و تاریخی یتیم خانه ایران استاد طالبی تا عینا رگه های پیشرفت انگلیسی را ببینی 2ماه صبرکن
 • ۱۷:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
  0 0
  اونم سرنخ اش میرسه به انگلیس حرومزاده
 • حجت ۰۰:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۶
  0 0
  زنده باد اینگیلیسه حامی تروریسم. زنده باد اینگیلیس حامی استعمار.
 • ۰۰:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۶
  1 0
  انگلیس همان روباه پیری است که در کمتر از 100 سال پیش 50 درصد مردم ایران را با بی رحمی فراوان از قحطی و گرسنگی کشت حالا ادعای دمکراسی می کنه و شما هم باور می کنید روباه با این عمل خود در کمتر از ده سال دیگه اتحادیه اروپا و امریکا رو به خاک سیاه می نشونه و ابر قدرت بی رقیب جهان خواهدشد ولی از مکافات عمل قافل نشو گندم زگندم بروید جو ز جو اللهم عجل لولیک الفرج
 • بوسجین ۰۵:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۶
  0 0
  اینهم باز برنامه امریکاست همان نطور که به گفته کلینتون و اعلام ویکیلیکس امریکا لانه زنبور ها در خاور میانه گذاشته تا ان را به ویرانی و نیازمندی بکشاند و به کشور های کوچک تبدیل کند در رابطه با اروپا هم خواستند ان یک پارچگی اروپا را از بین ببرند تا سزمایه ها به سمت ان سوق پیدا نکند برای اینکه امریکا از اینده خود هراسناک است و می خواهد به هر شکلی شده قدرت اول جهان باقی بماند این برنامه ها و دست و پا زدن ها همه نشانه افول قدرت امریکاست همانطوری که رهبر عزیز ان را فرمودند
 • اصلاح طلب ۱۲:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۶
  0 0
  ایرانی های لیبرال بخصوص در ایران که طعم تلخ افراط گرایی اسلامی رو کشیده اند میشه گفت اسلام ستیزترین افراد در دنیا هستن...
 • ۱۴:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۶
  0 1
  کماندوهاشون خخخخخ
 • اذربایجانی ۱۵:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۶
  1 2
  انگلستان باعث عقب ماندگی خاور میانه و افریقا به مدت 4 قرن شد
 • ۰۳:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۷
  0 0
  طعم را میچشند و چه کسانی این طعم را به آنها چشانیده اند مگر نه اینکه آنهایی که امروز در پوست اصلاحات فرو رفته اند اوایل انقلاب چه افراطی به راه انداختند این جماعت از همان ابتدا ریشه دین را هدف گرفته بودند
 • ۲۳:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۷
  0 0
  احمد اقا حرف این بنده خدا درست است. نشونش هم رو کردن جمع زیادی از مردم کشور به ساخته های غیر وطنی هست. ببه سلیقه ....ربطی نداره
 • ۱۳:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۵
  0 0
  فیلم در مورد ایران نبود پاکستانی ها هم که ترس ندارن جلیقه ضد گلوله دااشته باشی هیچ خطری ندارن ولی دومتر فاصله رو بهتره حفظ کنین چون بعضی وقتها نارنجک ها ناخواسته وبخاطر نقص فنی منجر می شن
 • ۱۳:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۵
  0 0
  بصیرت داشته باش مسئله دزدی ها به اندازه مسئله فرهنگی این فیلمها مهم نیست

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس