کد خبر 582997
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۰

رئیس پلیس پایتخت از كشف یک تن و 200کیلوگرم انواع مواد مخدر و دستگیری3 قاچاقچی در یک عملیات مشترك با پلیس فارس در 24 ساعت گذشته خبر داد.

به گزارش مشرق، سردار حسین ساجدی نیا فرمانده انتظامی تهران بزرگ در جمع خبرنگاران با اشاره به دستگیری 3 سوداگر مرگ گفت:در  یک عملیات مشترک پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ و فرماندهی انتظامی استان فارس یک تن و 106کیلو حشیش و تریاک در شیراز و در دو عملیات جداگانه پلیسی دیگر 94کیلو انواع مواد مخدر  کشف شد و متهمان پرونده پس از دستگیری در اختیار مقام قضائی قرار گرفتند. 

این مقام ارشد انتظامی در تشریح خبر عملیات مشترک پلیس پایتخت و استان فارس گفت:پس از چندین ماه عملیات اطلاعاتی و تحقیقات صورت گرفته از سوی ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ، مشخص شد که یکی از قاچاقچیان حرفه ای و سابقه دار مواد مخدر سعی دارد مقادیر قابل توجه ای مواد مخدر را به تهران وارد کند. 

فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت:بر همین اساس، شب گذشته ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ موفق شدند با همکاری پلیس مبارزه با مواد مخدر استان فارس، طی عملیاتی مشترک و هماهنگ در محور مواصلاتی شیراز به سمت تهران محدوده پل فسا، از خودروی کامیون این متهم یک تن و 106 کیلوگرم حشیش و تریاک کشف کنند. 

وی اظهار داشت:راننده این خودرو که یکی از قاچاقچیان حرفه ای مواد مخدر بود، در همان لحظه اول عملیات دستگیر شده و این مقدار مواد مخدر نیز از یک دستگاه غلطک راه سازی که به عنوان محموله خودروی مذکور در حال انتقال بود، کشف و ضبط شد. 

ساجدی نیا افزود: در دو عملیات جداگانه دیگر پلیسی نیز ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ موفق شدند در مجموع 94کیلوگرم تریاک و هروئین کشف کنند. 

وی در تشریح جزییات این خبر نیز گفت:در پی اطلاع ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ در خصوص فعالیت یک قاچاقچی حرفه ای که قصد انتقال مقادیر قابل توجه ای مواد مخدر به تهران را دارد رسیدگی به موضوع به سرعت در دستور کار قرار گرفت. 

رئیس پلیس پایتخت ادامه داد:با انجام تحقیقات پلیسی مشخص شد متهم با یکدستگاه تریلر پس از بارگیری مواد مخدر به سمت تهران در حال حرکت است که بلافاصله هماهنگی های قضائی صورت گرفت و تیم های عملیاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ برای دستگیری متهم وارد عمل شدند. 

سردار ساجدی نیا، عنوان داشت:پس از انجام تحقیقات و بررسی در نهایت خودروی متهم در محور بزرگراه آزادگان شناسایی و ضمن دستگیری متهم در بازرسی از خودرو او 73 کیلوگرم تریاک که به طرز ماهرانه ای در خودرو جاسازی شده بود کشف و ضبط شد.

وی در ادامه با اشاره به سومین عملیات در محدوده جنوب غرب تهران، تصریح کرد:با ارجاع چندین فقره گزارش و شکایات مردمی مبنی بر توزیع مواد مخدر در محدوده مذکور و فعالیت مجرمانه یکی از عناصر اصلی تهیه و توزیع هروئین در این محدوده، پرونده ای در این رابطه تشکیل و رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران این پلیس قرار گرفت. 

ساجدی نیا اظهار داشت:با به کارگیری شیوه های نوین پلیسی و اطلاعاتی، مخفیگاه متهم در یکی از مناطق شهر تهران شناسایی و ضمن هماهنگی با مقام قضایی، طی یک عملیات ضربتی متهم دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه وی 21 کیلوگرم هروئین به همراه سه دستگاه ترازوی مخصوص توزیع مواد مخدر و یک عدد گاز اشک آور کشف و ضبط شد. 

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پایان با اشاره به اعتراف متهمان در بازجویی های انجام شده و تکمیل پرونده گفت:تمامی متهمان این سه پرونده در حال حاضر برای سیر مراحل قضایی به دادسرا معرفی شده اند.
منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس