وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه صندوق‌های بازنشستگی موتور محرک اقتصاد کشور هستند، گفت: رتبه فضای کسب‌وکار ایران با ارتقای ۳۴ پله‌ای، به ۱۱۸ رسید.

به گزارش مشرق، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در همایش چشم‌انداز اقتصادی در سال 1395 و الزامات شرایط جدید برای سرمایه‌گذاری صندوق‌های بازنشستگی بابیان اینکه انتصاب افراد متخصص در مدیریت بنگاه‌ها بسیار حائز اهمیت است، اظهار داشت: توجه به این موضوع منجر به پویایی سازمانی و ارتقای توان و پتانسیل‌های سازمان خواهد بود.

وی بابیان اینکه طی 3 سال اخیر 65 درصد به حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی اضافه شده است، گفت: با این وجود هنوز سفره‌های مستمری‌بگیران خالی است و از آنان پوزش می‌خواهیم، اما با این وجود باید وضعیت فعلی را با دوره 8 ساله دولت نهم و دهم مقایسه کنید که شرایط چطور بوده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امسال تصمیمات خوبی بر روی افزایش مزد حداقل‌بگیران گرفته‌ایم و امیدواریم با افزایش 20 درصدی مستمری در سال جاری بخشی از خلاءها را پر کنیم.

ربیعی افزود: در 3 سال اخیر دستمزد 62 درصد اضافه شد که با در نظر گرفتن تورم این سال‌ها همواره از این رقم پیشی گرفته‌ایم.

وی همچنین از ساماندهی تعاونی‌های مسکن مهر خبر داد و گفت: بیش از یک میلیون مسکن توسط تعاونی‌ها تحویل داده شده و مابقی آنان در حال اتمام است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین به رتبه کسب‌وکار اشاره کرد و گفت: با وجود تمام کاستی‌ها رتبه کسب‌وکار از عدد 152 به 118 رسید و 34 پله ارتقا یافتیم؛ استراتژی‌هایی همچون توسعه پایدار، اشتغال مولد، اشتغال توانمندساز و عزتمندانه را مدنظر داریم تا جامعه‌ای مومن،‌ اخلاق‌مدار و باهویت داشته باشیم.

ربیعی در ادامه با بیان اینکه صندوق‌های بازنشستگی می‌توانند موتور توسعه کشور باشند، گفت: این صندوق‌ها با تضمین، سرمایه‌های خود را جمع کرده و با مردم شراکت می‌کنند و علاوه‌براین صندوق‌ها امکان افزایش جریان نقدینگی در کشور دارند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه از محل آورده بنگاه‌ها و درآمدهای صندوق بیش از سه برابر دولت گذشته به دستمزدها اضافه کردیم، افزود: بودجه بیمه تکمیلی بازنشستگان در مجلس حذف شده بود که این موضوع از محل درآمدهای صندوق مدنظر قرار گرفت و چیزی حدود 700 میلیارد تومان برای آن درنظر گرفته شده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 12
  • علی ۲۰:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۱
    0 0
    سلام آقای وزیر ولی رتبه و آمار برای مردم نان و آب نمی‌شود.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس