آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز (دوشنبه) در وین اعلام کرد که با آغاز به کار نشست فصلی شورای حکام در ششم ژوئن (17 خرداد) موضوع ایران نیز مورد بررسی قرار می گیرد.

به گزارش مشرق،اعضای شورای حکام در این نشست مسائل مربوط به تایید برنامه های هسته ای جمهوری اسلامی ایران را برپایه قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل بررسی می کنند.

گزارش سالانه آژانس برای سال 2015، گزارش همکاری های فنی برای سال 2015، موضوع ایمنی و امنیت ، گزارش اجرای پادمان در سال 2015 و اجرای پادمان در سوریه و کره شمالی از دیگر موضوع های در دستور کار نشست چند روزه وین است.

نشست خبری یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز از جمله برنامه های این نشست اعلام شده است.

براساس توافق تهران و 1+5 موسوم به برجام ، پرونده هسته ای ایران از دستور کار شورای امنیت سازمان ملل خارج و تحریم های مرتبط نیز لغو شد و فقط آژانس به عنوان نهاد تخصصی در چارچوب وظایف و قوانین و مقررات بین المللی در این زمینه فعالیت می کند.

پیشتر رضا نجفی نماینده دائم ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت : یوکیا آمانو مدیر کل آژانس در تازه ترین گزارش خود باردیگر اجرای کامل اقدامات مرتبط هسته ای طبق برجام توسط ایران را تایید کرده است.

وی روز جمعه گذشته گفت:این گزارش کوتاه و 5 صفحه است و دومین گزارش مدیرکل آژانس پس از اجرای برجام محسوب می شود.

یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در دومین گزارش خود پس از اجرای برجام روز جمعه (7 خرداد) اعلام کرد که ایران به تعهدات خود در برجام پایبند بوده است.

همچنین آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارش سه ماهه اش در مورد ایران گفت :ذخایر اورانیوم و آب سنگین در محدوده توافق هسته ای است.

این گزارش می افزاید : در طول مدت گزارش ، ایران بیش از 130 تن آب سنگین در اختیار نداشت و دخایر اورانیوم ایران در مجموع از 300 کیلوگرم تجاوز نکرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس