کد خبر 580125
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۷

مقامات وزارت دفاع انگلیس در حال بررسی برنامه‌ای هستند که بر اساس آن، نظامیان بیشتری را به افغانستان اعزام کنند.

 به گزارش مشرق، به نقل از «دیلی میل»، مقامات وزارت دفاع انگلیس در حال بررسی اعزام 100 نظامی تازه نفس به افغانستان هستند.

ماموریت آموزشی نیروهای انگلیسی نیز حداقل یک سال دیگر تمدید خواهد شد تا از برقراری صلح و ثبات اطمینان گردد.

انتظار می‌رود که «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلیس در اجلاس ناتو در «ورشو» لهستان در ماه بعدی میلادی اعلام کند که ماموریت آموزشی، مشاوره‌ را تا سال 2017 میلادی به همراه نظامیان آمریکایی تمدید خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، مقامات دفاعی انگلیس در حال بررسی افزایش امنیت در شهر کابل و اعزام 100 نظامی بیشتر برای محافظت از این شهر هستند.

یک مقام وزارت دفاع انگلیس گفت که مقامات لندن با کشورهای دیگر در حال بررسی گزینه‌هایی می‌باشند اما با دستاوردهای چشمگیر طالبان در ماههای اخیر و گسترش نفوذ افراد وابسته به گروه تروریستی داعش در افغانستان، پیشنهاداتی شد که انگلیس باید هر چه سریعتر این کشور را ترک کند.

نظامیان انگلیس در دسامبر سال 2014 میلادی از این کشور خارج شدند که تعدادی برای پشتیبانی از ماموریت حمایت قاطع باقی ماندند.

اعزام نیروهای انگلیسی بیشتر مقامات این کشور را با چالش‌های جدید مواجه خواهد کرد.

خانواده‌های اعضای کشته شده انگلیسی در افغانستان ضمن خواستار خارج شدن فوری نظامیان این کشور تاکید کردند که اعزام بیشتر نیرو سوالی را بوجود می‌آورد که چرا فرزندان آنها کشته شوند؟

«لوکی الدریج» پدر جوانترین نظامی انگلیس که در افغانستان کشته شد و تنها 18 سال سن داشت، گفت: خانواده‌هایی که فرزندان دوست‌داشتنی خود را ازدست داده‌اند، باید با حقیقت اینکه ما برای « هیچ » این کار را انجام داده‌ایم، روبرو شویم.

وی تاکید کرد: سوال می‌کنیم که آیا ارزشش را داشت. اشتباه بود که فرزندان‌مان را اعزام کنیم و با اعزام بیشتر به چه اهدافی دست خواهیم یافت؟

نیروهای انگلیسی در جنوب افغانستان مستقر بودند و با گسترش نفوذ طالبان در این منطقه دوباره نیروهای عملیات ویژه این کشور برای حمایت از نیروهای امنیت ملی به هلمند بازگشتند.
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس