روزنامه آمریکایی در گزارشی درباره دیدار فائزه هاشمی با عضو ارشد بهائیان نوشته که حتی پدر او هم از ملاقات با کسانی که «ملحد و مرتد» خوانده، انتقاد کرده است.

به گزارش مشرق، دیدار فائزه هاشمی با عضو ارشد فرقه ضاله بهائیت در تهران، روزنامه نیویورک تایمز را به نگارش گزارشی درباره واکنش‌ها به این موضوع در ایران واداشت.

دختر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با فریبا کمال آبادی، عضو ارشد بهائیت در ایران که بتازگی بعد از 8 سال زندان به مرخصی رفت، دیدار کرد.

در بخشی از تصویر منتشر شده از این دیدار فائزه هاشمی، عکسی بر روی دیوار از عباس افندی فرزند ارشد بهاءالله (بنیانگذار بهائیت) و سومین شخصیت محوری بهائیت دیده می‌شود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در واکنش به دیدار فائزه هاشمی با عناصر بهایی گفت:‌ فائزه اشتباه بدی کرده و باید آن را تصحیح و جبران کند.

هاشمی رفسنجانی همچنین گفته بود: فرقه ضاله بهاییت یک فرقه استعمار ساخته و منحرف است که همیشه با همین انحراف شناخته شده و ما همیشه از این فرقه تبری جسته و میجوییم.

با آنکه طی روزهای گذشته انتشار عکس‌های فائزه هاشمی در دیدار عضو ارشد فرقه ضاله بهائیت با انتقادات شدیدی در میان هواداران انقلاب با تفکرات مختلف سیاسی اعم از اصولگرا و اصلاح طلب همراه شده و حتی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از این رفتار دخترش گلایه کرده، اما فائزه هاشمی تاکید کرده که پشیمان نیست.

فائزه هاشمی به یورونیوز گفت: موضع من نسبت به بهایی‌ها، موضع حقوق بشری است. اینکه ما به‌عنوان دین این گونه تبعیض قائل شویم و این‌گونه ظلم بکنیم به بهایی‌ها و سایر گروه‌ها مثل اصلاح‌طلبان درست نیست. شما ببینید چقدر بچه‌های اصلاح‌طلب داریم که از دانشگاه‌ها اخراج شده‌اند و زندان رفته‌اند به این دلیل که از حکومت انتقاد کرده‌اند. اینها ظلم است در مورد بهایی‌ها هم همین است.

حالا روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در گزارشی به موضوع دیدار فائزه هاشمی با عضو ارشد بهائیان پرداخته است.

در گزارش این روزنامه آمده است: «دیدار دختر یک آیت‌الله برجسته با رهبر زن اقلیت بهائی، سبب بحث و جنجال در ایران شده است».

نیویورک تایمز البته در ادامه با جنجالی خواندن این دیدار می‌افزاید: «البته از نظر بسیاری دیدار با عضو بهائیت، اقدامی تحریک آمیز بود. حتی پدرش از او به خاطر دیدار با بهائیان که آنها را ملحد و مرتد خوانده،‌ انتقاد کرده است».

در گزارش این روزنامه آمریکایی به انتقادات صورت گرفته در ایران به موضوع این دیدار اشاره شده و به مخالفت‌های گسترده داخلی هم پرداخته است.

نیویورک تایمز در بخش دیگری از گزارش خود تصریح کرد: «300 هزار بهائی در جهان حضور دارند و مقر اصلی آنها در حیفا اسرائیل است که این دلیل دیگری برای ایرانی‌ها برای بی اعتمادی به آنها است».

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس