عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه سلاح تحریم با اقدام و عمل بی اثر می شود نه لبخند، گفت: رفتار آمریکا نشان داد لبخند سلاح موثری برای کند‌کردن دشمنی‌ها نیست.

جلیلی: سلاح تحریم با اقدام و عمل بی‌اثر می‌شود نه با لبخند
به گزارش مشرق، سعید جلیلی که به دعوت بسیج دانشجویی دانشگاه زنجان امروز سه شنبه در جمع دانشجویان این دانشگاه حاضر شده بود، گفت: مهمترین وظیفه و ضرورت امروز بی اثر کردن سلاح تحریم است.

وی با بیان اینکه سلاح تحریم با اقدام و عمل بی اثر می شود نه لبخند، در ادامه با تاکید بر اینکه باید تحریم را به سلاحی ناکارآمد و بی اثر در دست دشمن تبدیل کرد، تصریح کرد: پروژه لبخند با گرگ شکست خورده است. رفتار آمریکا نشان داد لبخند سلاح موثری برای کند کردن دشمنی ها نیست.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: عرصه اقتصاد مقاومتی عرصه اقدام و عمل است نه هزینه کردن از اصل سرمایه. کاهش یا فروش سرمایه های ملی خسارت بزرگی است.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: همچنانکه راهبرد تحریم سلاح، علیه ملت ما جواب نداد، راهبرد سلاح تحریم هم علیه ملت جواب نخواهد داد.

عضو شورای راهبردی روابط خارجی کشور در ادامه با بیان اینکه افراط یعنی عبور از مرزها و تندرو کسی است که مرزها، منافع، حقوق و ارزش های یک ملت را نادیده می گیرد، افزود: افراطی ترین افراد اوباما است که با عبور از مرزهای حقوق بشر از رژیم صهیونیستی کودک کش حمایت می کند. اوباما است که با عبور از مرزهای ادعایی دموکراسی خودشان، امروز مستبدترین کشورهای منطقه را متحد خود می داند.

جلیلی ادامه داد: افراطی کسی است که رفتار دشمن را توجیه کند. افراطی کسی است که مانع اجماع علیه دشمن شود. افراطی کسی است که اعتراض به رفتار دشمن را تندروی بخواند.

مسئول سابق تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: آمریکا وقتی به سلاح تحریم پناه برد که از سایر گزینه ها ناامید و مستاصل شده بود. در سال 92 کری بیان کرد که حتی تحریم ها هم دیگر کارآیی خود را از دست می دهند.
وی افزود: تمام امید آمریکا بی عملی و ترسیدن از سلاح تحریم است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: دشمنی که به بهانه های گوناگون هنوز سلاح تحریم ها را در دست گرفته و تهدید می کند یعنی هنوز آرایش جنگی خود را علیه یک ملت حفظ کرده است؛ نترسیدن و تلاش مجاهدانه تحریم‌ها را بی‌اثر می‌سازد.

جلیلی در پایان خاطرنشان کرد: ظرفیت های بالای اقتصادی و نیروی انسانی ما نه تنها می تواند تحریم ها را بی اثر سازد بلکه پیشرفت های بزرگ را به ارمغان خواهد آورد. وحدت، شجاعت و جسارت در به کارگیر توانمندی های کشور برای همیشه تحریم ها را ناکارآمد خواهد کرد.
منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 4
 • ۱۹:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۴
  0 0
  باشه. هر وقت ریس جمهور شدی عمل کن. تا اون روز بدرود
 • ۲۲:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۴
  0 0
  مرگ بر آمریکا
 • تواب ۲۲:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۴
  0 0
  درود بر دکتر جلیلی مومن و متعهد
 • ۰۰:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۵
  0 0
  احسنت
 • کمیل ۰۲:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۵
  0 0
  مصداق کسانی که به امید یاری غرب نشسته اند مصداق کسانی است که در کویر گرفتار سراب شده اند. هزار بار هم بازی بخورند باز هم براحتی فریب می خورند.
 • ۰۹:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۵
  0 0
  بسیار عالی و منطقی بود درود بر تو و تمامی آزاد مردان جهان

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس