کد خبر 567409
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۱

پس از شکست مفتضحانه «اتاق عملیات فتح حلب» در فاضلاب شهر، عملیات تروریست‌های شمال حلب برای متصل کردن مجدد مسیر شمال به جنوب حلب شکست خورد.

 به گزارش مشرق، پس از شکست عملیات «نبرد آزادسازی دروازه غربی حلب» که جیش المجاهدین آن را با 600 تروریست آغاز کرد و سرنوشتش شکست مفتضحانه در آبراه فاضلاب شهر بود، عملیات دیگر تروریست‌ها برای اتصال مجدد شمال به جنوب حلب نیز شکست خورد.

طی دو هفته اخیر تروریست‌هایی که کشورهای غربی آنان را معارضه میانه‌رو می‌نامند، با حملات خمپاره‌ای مردم شهر حلب را هدف قرار دادند که در نتیجه آن دهها تن از کودکان و زنان جان باختند و صدها نفر مجروح شدند.

ریشه حملات جنون‌آمیز خمپاره‌ای تروریست‌ها به مردم بی‌دفاع حلب دلایل متعددی دارد که از جمله آن شکست‌ مکرر در تصرف حومه جنوبی استان حلب و ناتوانی در فشار به دولت سوریه برای امتیازگیری در مذاکرات ژنو است.

شکست عملیات اتصال شمال به جنوب حلب

اما قطع ارتباط عناصر تروریستی از شمال به جنوب استان حلب یکی از عوامل مهم خشم تروریست‌ها در روزهای اخیر است که با شکست حصر شهرک‌های شیعه‌نشین نبل و الزهرا دو چندان شده است.

همین موضوع باعث شد تا ائتلاف تروریستی «جیش الفتح» با کمک مستقیم نیروهای اطلاعاتی دولت‌های منطقه (مثل ترکیه) صدها تن از نیروهای خود را در گام نخست از استان ادلب به گذرگاه مرزی «باب الهوی» منتقل و در ادامه به شهر اعزاز در شمال حلب اعزام کند.

بیش از 450 تن از تروریست‌ها با انواع سلاح‌های سبک و سنگین اهدایی آمریکا و چند کشور منطقه، اشغال دو روستای «عین دقنه» و «البیلونه» در دستور کار قرار دادند.

گروه‌های مسلح با موشک‌های تاو، خودروهای زرهی و امکانات وسیع دیگر حملات خود را آغاز کردند و در ساعات اولیه موفق شدند کنترل این دو روستا را در دست گیرند.

یک منبع میدانی گفت: اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد سران گروه‌های تروریستی با همکاری دولت‌های منطقه و همزمان با اشغال این روستاها، صدها تن دیگر از عناصر خود را به شهر اعزاز منتقل کردند.

این منبع گفت: شواهد حاکیست تروریست‌ها در تلاش بودند با تثبیت مواضع در روستای عین دقنه، یک پایگاه پیشرفته‌تر در شهر اعزار احداث کنند تا پشتیبانی لازم برای حملات آینده به بخش‌هایی از مناطق ریف شمالی حلب که در کنترل نیروهای مردمی کُرد است، مهیا شود.

شکست تروریست‌ها برای اتصال شمال به جنوب حلب

این منبع میدانی با بیان این که هدف نهایی افراد مسلح، محاصره مجدد شهرک‌های شیعه‌نشین نبل و الزهرا بود، توضیح داد: شکست حصر شهرک‌های شیعه نشین نبل و الزهرا و قطع ارتباط تروریست‌های شمال و جنوب استان حلب، ضربه سختی به آنان وارد کرد و به همین دلیل درصدد برآمدند تا با محاصره مجدد این شهرک‌ها یک بار دیگر خط ارتباطی در استان حلب را برقرار کنند.

روستای راهبردی عین دقنه در حدفاصل شهرک تل‌رفعت و مرعناز واقع شده است؛ شهرک تل رفعت در کنترل نیرهای مردمی کُرد است.

این منبع میدانی افزود: نیروهای مردمی کرد پس از آگاهی از اهداف تروریست‌ها و تجدید قوا، عملیات باز پس‌گیری روستای عین دقنه را آغاز کردند. نیروهای کرد از حومه شهر عفرین در شمال غرب استان حلب به مناطق مورد نظر اعزام شدند و توانستند پس از درگیری شدید روستای عین دقنه را آزاد کنند.

به گفته این منبع میدانی «در این درگیری‌ها بیش از 100 نفر از تروریست‌ها کشته شدند و صدها تن دیگر مجروح شدند و در نهایت با کشته شدن "ایمن زکریا" از فرماندهان بارز تروریست‌ها، آنان به سوی مرزهای ترکیه متواری شدند.

این منبع میدانی با بیان این که تروریست‌ها در جریان آزادسازی روستای عین دقنه ضرباتی سنگین متحمل شدند، تصریح کرد: تمام معادلات گروه‌های تروریستی و دولت‌های حامی آنان برای محاصره مجدد شهرک های نبل والزهرا و اتصال مناطق شمالی به جنوب حلب در هم پیچیده شد.

شکست تروریست‌ها برای اتصال شمال به جنوب حلب

وی توضیح داد: شکست تروریست‌ها در جبهه شمالی استان حلب باعث تضعیف روحیه و برانگیختن خشم آنان شده و این مسئله در حملات خمپاره‌ای علیه مردم شهر حلب مشهود است.

این منبع میدانی یادآوری کرد: شکست تروریست‌ها در حومه شمالی استان حلب باعث نمی‌شود آنان از اهداف خود دست بردارند و تحولات در حومه جنوبی حلب نشان می‌دهد محور غربی – عربی با برنامه‌ریزی کامل به دنبال محقق کردن برنامه مد نظر خود است.

با شکست متوالی گروه‌های مسلح در حلب، ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت با وجود حملات سنگین به آنان در زمان آتش‌بس ابتکار عمل را در استان حلب در دست دارند.
منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • ۱۸:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۴
    0 0
    آتش بس هم اکنون به نفع تروریستهاست و باید کار تکفیر را تمام کرد آنها به دنبال زمان هستند تا زمین بگیرند