کد خبر 549125
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۱

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی جمهوری اسلامی ایران گفت: در مذاکرات ژنو باید حق مردم و دولت قانونی سوریه رعایت شود و چیزی به این کشور تحمیل نشود.

کمال خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی جمهوری اسلامی ایران با رییس جمهور سوریه دیدار و گفتگو کرد.

کمال خرازی و بشار اسد در این دیدار که با حضور محمد رضا شیبانی سفیر ایران در سوریه برگزار شد، درباره آخرین تحولات سوریه به ویژه مذاکرات ژنو و تلاش های صورت گرفته برای حل سیاسی بحران سوریه گفتگو کردند.

خرازی با تاکید بر اینکه تعیین سرنوشت سوریه باید به دست مردم این کشور باشد، گفت: هیچ بیگانه ای حق دخالت در امور داخلی سوریه را ندارد، چرا که این کشور از دولتی مردمی و قانونی برخوردار است.

وی تصریح کرد: تصمیمات در مذاکرات ژنو برای صلح در سوریه باید به گونه ای باشد تا حق مردم و دولت قانونی سوریه رعایت شود و چیزی به این کشور تحمیل نشود.

رئیس جمهور سوریه نیز در این دیدار جمهوری اسلامی ایران را پشتوانه اصلی کشورش خواند و تاکید کرد: اگر کمک های مستشاری جمهوری اسلامی ایران در این چند سال به سوریه نبود، اکنون تروریست ها و حامیان آنها بعد از این همه شکست، پای میز مذاکره نمی آمدند و اوضاع اکنون به نفع سوریه نبود.

وی گفت: همچنان به راهنمایی های جمهوری اسلامی ایران نیازمندیم و امیدواریم بحران سوریه با راه حل سیاسی به سرانجام برسد، اما تاکید می کنم مردم و دولت قانونی سوریه در مقابل زیاده خواهی های تروریست ها و حامیان آنها کوتاه نمی آیند.

بشار اسد تاکید کرد: اگر مذاکرات ژنو به سرانجام نرسد، مردم و ارتش سوریه همچون گذشته پایدار و مقاوم مقابل همه گروهک های تروریستی می ایستند.
منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس