کد خبر 546594
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۸:۱۷

بر اساس این گزارش در ابتدای سال جاری در روز هفدهم فروردین شاخص بازار به کانال ٧٠ هزار واحدی وارد شد اما پس از آن سقوط کرد.

به گزارش مشرق، بازار سرمایه که از دو سال گذشته دچار رکود شده، این روزها شرایط متفاوتی را سپری می‌کند و بررسی روند تغییرات شاخص بورس از ابتدای سال نشان از آن دارد که از اواخر آذر رفتار بازار سرمایه و سرمایه‌گذاران تغییر کرده است.
 
اگرچه بازار سرمایه تحت تاثیر سایر رکود در اقتصاد کشور طی دو سال گذشته با رکود روبه رو بود و به گفته فعالان این بازار، نسبت به اخبار بی تفاوت شده بود و در انتظار یک اتفاق عملی بود اما از اواخر آذر و در آستانه اجرایی شدن برجام دوره جدیدی در بورس تهران آغاز شد.

بر اساس این گزارش در ابتدای سال جاری در روز هفدهم فروردین شاخص بازار به کانال ٧٠ هزار واحدی وارد شد اما پس از آن سقوط کرد.

پس از آن در تاریخ بیست و سوم تیرماه بود که بار دیگر شاخص به بالاترین حد رسید و وارد کانال ٦٩ هزار واحدی شد اما این صعود دوام نداشت و شاخص مجددا نزولی شد و به تدریج به کانال ٦١ هزار واحدی وارد شد.

اما از اواخر آذر ماه در آستانه اجرایی شدن برجام و امید به بهبود شرایط اقتصادی و رفع تحریم ها بازار سرمایه روند رو به رشد را طی کرده و در آخرین روز معاملات هفته گذشته به ٧٨ هزار و ٣١٢ واحد رسید.

در حالی که حدود یک هفته کاری به پایان سال جاری باقی مانده کارشناسان بازار معتقدند که بازار سرمایه با همین روند سال جاری را به پایان خواهد رساند و شاخص در محدوده ٧٧ تا ٧٨ هزار واحد باقی خواهد ماند.

آنچه در تصویر می‌آید نمودار روند تغییرات شاخص کل بازار سهام تهران در طول سال 1394 است.


روند تغییرات یک‌ساله بورس تهران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس