نماینده آمریکا در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، روز پنجشنبه از نقش این نهاد نظارتی سازمان ملل متحد در اجرای توافق هسته‌ای ایران تشکر کرد.

به گزارش مشرق، «هنری انشر»، نماینده آمریکا در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز پنجشنبه از نقش این نهاد بین‌المللی در اجرای برجام تقدیر کرد

به گزارش خبرگزاری کویت، آقای انشر این اظهارات را روز پنجشنبه در نشست شورای جکام آژانس درباره اقدامات راستی‌آزمایی و نظارت در ایران در پرتو قطعنامه شماره 2231 مطرح کرد.

انشر گفت: «گزارش مورخ 26 فوریه درباره روز اجرای برجام اولین گزارش به شورای حکام و شورای امنیت از زمان اجرای برجام بود.»

این دیپلمات آمریکایی اضافه کرد: «این گزارش، گامی دیگر رو به جلو از هنگام آن نقطه عطف تاریخی است: یعنی همان روزی که برسی ما از این موضوع وار روندی جدید شد و نشان داد که ما در مسیری جدید به سمت حصول اطمینان از ماهیت صرفاً صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای ایران هستیم.»

انشر تصریح کرد: «آژانس اکنون نقش مهم راستی‌آزمایی از ادامه اجرای تمامی اقدامات هسته‌ای تحت برجام را به عهده گرفته است. راستی‌آزمایی ادامه‌دار آژانس و نظارت بر این تعهدات در ضمانت اینکه برنامه هسته‌ای ایران صرفاً صلح‌آمیز است و صلح‌آمیز هم خواهد ماند، ضروری است.»

«انشر» گفت که اجرای کامل برجام توسط تهران به جامعه بین‌المللی اطمینان خواهد داد که مسیرهای احتمالی این کشور برای دست‌یابی به سلاح، قاطعانه قطع خواهد شد.

او گفت: «ایران به منظور ساخت اعتماد در جامعه بین‌المللی و حفظ آن، باید به تمامی اقدامات مورد نیاز پایبند بماند. ما نگرانی جدی خود از اقدام موقت ایران در ذخیره‌سازی آب سنگین فراتر از حد مورد توافق را ابراز می‌کنیم و از تعهد ایران برای انجام اقدامات سریع جهت اصلاح این اختلاف استقبال می‌کنیم.»

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس