داریوش ارجمند با گلایه از ترک سالن توسط علی جنتی گفت: آقای وزیر ارشاد چشم دیدن ما را ندارد، رفت، مهم هم نیست. امروز خوشحال بودیم وزیر ارشاد می‌آید ولی می‌رود! اگر ما نباشیم ایشان کسی نیست.

به گزارش مشرق، صبح امروز نشست آخرین نشست «کتابخوان» سال 94 با حضور وزیر ارشاد و جمعی از هنرمندان توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی برگزار شد.

وزیر ارشاد در بدو صحبت‌های داریوش ارجمند سالن نشست کتابخوان هنرمندان پیشکسوت را ترک کرد و موجب شد ارجمند سخنان صریحی را مطرح کند.
داریوش ارجمند با گلایه و عصبانیت از ترک سالن توسط جنتی ابراز داشت: آقای وزیر ارشاد چشم دیدن ما را ندارد، رفت، مهم هم نیست. بسم الله می‌گویم و آغاز کلام می‌کنم تا متهم به کفر نشوم. خراسانی هستم شاگرد دکتر شریعتی و آکتور که به تمام آنها افتخار می‌کنم.

وی ادامه داد: دغدغه‌ام فرهنگ سرزمینم است. سالها در تئاتر کار کردم اما همیشه نگران فرهنگ سرزمینم بودم و اینکه تکلیف گنجینه فرهنگی ما چیست. اتفاقات تاریخ معاصر ما مثل موسسه پیشکسوتان مهم است اما نشان و آرم آن هیچ جایی نیست؛ در جایی به زور می ایستانندمان و زینت مجالس م‌یشویم و عکس میگیرند حتی پشت کارت دعوت این مراسم هم آرم ما نیست در حالی که این موسسه را ما با خون دل بوجود آورده‌ایم.

وی به دیدار با محمود احمدی نژاد رییس جمهور قبل اشاره کرد و گفت: بدنامی نشستن کنار ریس جمهور سابق را به جان خریدم که موسسه پا بگیرد. امروز خوشحال بودیم وزیر ارشاد می‌آید ولی می‌رود! اگر ما نباشیم ایشان کسی نیست. او راهش را می‌کشد و می‌رود؛ احتیاجی نیست ما صاحبخانه‌ایم. اسماعیل خلج و امثال او هستند صاحب خانه ماییم شکی نیست صاحب این خانه بیهقی است.

ارجمد ادامه داد: این در حالی است که قرار است در پایان نشست کتابخوان تفاهمنامه‌ای به امضا برسد و حتی شاهد سخنرانی و معرفی کتاب توسط وزیر ارشاد باشیم، اما جنتی به نا گاه سالن را ترک کرد.

تبلیغ یک نامزد انتخابات مجلس در جمع هنرمندان

محمود عزیزی که کاندید انتخابات شده است از هنرمندان خواست به او رای بدهند، او گفت: لازم است در این فرصت تاریخ ساز شرکت کنیم و همین انگیزه است و ایجاب می‌کند که در انتخابات حضور داشته باشیم. او آرزو کرد جمعیت هنرمندان در خانه ملت برای احیای مطالبات هنرمندان حضور داشته باشد.


منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 5
 • میم ۱۴:۳۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۲
  0 0
  کفر نعمت از کفت بیرون کند! زمانی رییس جمهور یه کشور برای شما احترام قائل بود و کنار شما می‌نشست اما الان...
 • ناشناس ۱۳:۱۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  اقای ارجمند شما هم کسی نیستید خودت را گم نکن صاحب هرچه شده ای از مردم بوده است .

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس