۱۰ نفر از مجاهدان لبنانی در هفته گذشته در سوریه به شهادت رسیدند. دو تن از این شهدا از فرماندهان لبنانی هستند و یک تن نیز خبرنگار جنگی بوده است.

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، مدتی است که رزمندگان بسیاری با عنوان مدافعان حرم اهل بیت عصمت و طهارت(ع) با ملیت‌ها و نژادهای مختلف داوطلبانه عازم سوریه می‌شوند و در دفاع از حریم اهل‌بیت و ارزش‌های مقاومت اسلامی جان خود را فدا می‌کنند. این مقاومت بین‌المللی نشان داده است که جهاد و گفتمان مقاومت، مرزهای جغرافیایی را درنوردیده و هر کسی فارغ از نام کشور و ملیت داوطلب ایستادگی در برابر تروریست‌های تکفیری در جغرافیای اسلام است. مجاهدان لبنانی و اعضای حزب‌الله لبنان در این میان نقش فعالی را ایفا می‌کنند و حضور پررنگی در میان مدافعان حرم دارند. آن‌ها در این راه شهدای بسیاری نیز تقدیم اسلام کرده‌اند. 10 نفر از مجاهدان لبنانی در هفته گذشته در سوریه به شهادت رسیدند. اکثر این شهدا در جریان آزادسازی شهرهای شیعه نشین «نبل» و «الزهرا» که به‌مدت چهار سال تحت محاصره گروه‌های تکفیری بودند به شهادت رسیده و به کاروان شهدای مدافع حرم پیوستند. دو تن از این شهدا از فرماندهان لبنانی هستند و یک تن نیز خبرنگار جنگی بوده است. مشخصات و تصاویر این شهدا به شرح زیر است:

«شهید عطا أحمد الأحمر» از اهالی روستای إیعات

 

«شهید علی یوسف داشو» ملقب به عماد خبرنگار نظامی در مقاومت لبنانی در حین پوشش خبری از عملیات نظامی ضد تروریسم تکفیری در حومه حلب شمالی به شهادت رسید. او در جریان پوشش خبری پیشرویی ارتش جمهوری عربی سوریه وعملیات نظامی جاری خود با گروه‌های مسلح تروریستی در شهرک «رتیان» در حومه حلب شمالی  به شهادت رسید. شهید داشو  در حلب در سال 1996 متولد شد و در پوشش تعدادی از عملیات ارتش جمهوری عربی سوریه و به تازگی در حومه‌های حلب جنوبی و شمالی شرکت کرد و صداقت و ایمان به حرفه خویش را مهمترین رازهای موفقیتش در حرفه خبرنگاری می‌دانست.

 

«شهید قاسم مزرعانی» با لقب ”أبوالفضل" از اهالی روستای "الریحان" در جنوب لبنان:

 

 

«شهید علی احمد رکین» از اهالی روستای "الشهابیه" در جنوب لبنان

 

«شهید احمد علی بیضون» از اهالی روستای "الشهابیه" در جنوب لبنان

 

«شهید علی حسین الموسوی» ملقب به ”محمد مرتضى" از اهالی شهرک "نبی شیت" در منطقه بقاع لبنان

 

فرمانده «شهید علی صبرا» از اهالی شهرک "جبشیت" در جنوب لبنان از فرماندهان حزب الله لبنان بود که در راه شکست محاصره شهرهای شیعه نشین نبل و الزهرا به شهادت رسید.

 

«شهید حسین حسن جواد» از اهالی روستای مشغره در منطقه بقاع لبنان

 

فرمانده «شهید حیدر فریز مرعی» از اهالی روستای مشغره در منطقه بقاع لبنان

 

«شهید علاء خیرالله نون» از حزب سوسیالیست ملی گرا در شهرک حویک در بقا

منبع: تسنیم

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • ۱۸:۱۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۴
  0 0
  صلوات
 • ۲۱:۴۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۴
  0 0
  برای شادی روح مطهر این عزیزان صلوات
 • ۲۲:۱۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۴
  0 0
  فازو فوزا عظیما

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس