کد خبر 534464
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۶

شاعر انقلابی مشهد گفت: استکبارستیزی و مبارزه علیه نظام شاهنشاهی را به ادامه تحصیل در بحبوحه مبارزات انقلابی ترجیح دادم.

به گزارش مشرق، ناصر آقاجانی اظهار داشت: در دوران ابتدایی به شهر مشهد آمدم و در تریبون مدرسه ابتدایی شعری ضد نظام پادشاهی خواندم که از همان جا پس از تنبیه زیاد بنده را از مدرسه اخراج کردند و پس از آن نیز اجازه ادامه تحصیل به من ندادند.

وی ادامه داد: با این حال ادامه سرودن شعر با مفهوم مبارزه با استکبار را به ادامه تحصیل ترجیح دادم و هم‌اکنون سعی دارم در کسب خوار و بار فروشی به مردم کشور خود کمک کنم.

شاعر مبارز انقلاب خاطرنشان کرد: هر فردی به هر اندازه‌ای که میل داشته باشد می‌تواند از بقالی «عمو ناصر» به صورت نسیه خرید کرده و تا زمانی که تمکن آن را داشته باشند بهای آن را پرداخت کنند.

آقاجانی با اشاره به اینکه هر فردی باید با هر امکانی که دارد به مردم خدمت کند، تصریح کرد: وقتی مردم برای رفع احتیاجات خود به مغازه من مراجعه می‌کنند این مضوع را یک فرصت می‌بینم تا به کشور خود خدمت کنم.

وی با بیان اینکه در هر فردی قریحه‌ای وجود دارد، بیان کرد: قریحه‌ای که در من وجود دارد نیز شاعری بوده که با آن به انقلاب خود کمک کرده و سعی می‌کنم خاطرات این دوران را زنده نگاه دارم.

شاعر مبارز انقلاب در تبیین نقش شعر در شکل گیری مبارزات انقلابی، خاطرنشان کرد: تمام شعارهایی که مردم در تظاهرات به زبان می‌آوردند، از زبان شاعران بیرون آمده و در قالب شعر میان مردم پخش شده و پس از آن به شعار تبدیل شده‌اند.

آقاجانی ذر خاتمه گفت: نمایشگاه‌هایی مانند مشهد فجرآفرین می‌تواند در افزایش حضور مردم در این صحنه‌ها کمک دهنده بوده و جریانات مردمی انقلاب را برای نسل‌های بعدی تبیین کند.
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس