فرمانده کل سپاه با بیان اینکه امروز آل سعود سپر بلای صهیونیست‌هاست،گفت: دشمنان امروز از مقابله مستقیم، به جنگ‌های نیابتی و بهره‌گیری از سایر ظرفیت‌های اسلام علیه انقلاب اسلامی روی آورده‌اند که تبلور آن را در حرکتی که در عربستان انجام می‌پذیرد، مشاهده می‌کنیم.

به گزارش مشرق، سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه امروز (29 دی) در دومین همایش فرهیختگان، نخبگان فرهنگی و بازنشستگان سپاه استان تهران، انقلاب اسلامی را موضوع و دغدغه مشترک آحاد پاسداران و بسیجیان برشمرد و اظهار داشت: امروز شاهد تبلور و پیشرفت اهداف انقلاب اسلامی به‌ویژه در بعد بیرونی و معرفی اسلام به جهانیان هستیم و بحمدالله این پرچم با عزت و افتخار در اهتزاز است.

وی افزود: هر روز که می‌گذرد انقلاب اسلامی مشتاقان و علاقه‌مندان زیادی را به خود جذب می‌کند؛ که این مهم بیانگر پویایی، پیشرفت و زنده بودن انقلاب است.

سردار جعفری بُعد بیرونی انقلاب اسلامی را متکی بر ظلم‌ستیزی و نفی نظام سلطه خواند و بیان داشت: این شعارِ محوری که بیانگر ماهیت اصلی انقلاب اسلامی است، نشأت گرفته از مکتب اباعبدالله الحسین(ع) است.

وی عنوان کرد: امروز گفتمان انقلاب اسلامی در سراسر جهان در حال توسعه و پیشرفت است و دوست و دشمن به آن اذعان دارند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه تحولات بسیار عمیق، سریع و شگرفی در منطقه در حال وقوع است، تصریح کرد: دشمنان امروز از مقابله مستقیم، به جنگ‌های نیابتی و بهره‌گیری از سایر ظرفیت‌های اسلام علیه انقلاب اسلامی روی آورده‌اند که تبلور آن را در حرکتی که در عربستان انجام می پذیرد، مشاهده می‌کنیم؛ امروز آل سعود سپر بلای صهیونیست‌ها شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: با هوشیاری و هوشمندی رهبری معظم انقلاب اسلامی و مردم انقلابی ایران و منطقه توطئه‌های دشمنان یکی پس از دیگری در حال خنثی شدن است.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه با رویش‌هایی که در نسل جوان به‌وجود آمده، اقتدار انقلاب اسلامی در حال توسعه و فزونی است، گفت: تحقق اهداف ایجابی و ارائه الگو در اداره جامعه و کشور اسلامی ازجمله دغدغه‌هایی است که می‌بایست محقق شده و هر فعال فرهنگی و نیروی توانمندی در نظام مقدس جمهوری اسلامی به فراخور تجارب و ظرفیت‌های خود باید در این عرصه به ایفای نقش مؤثر بپردازد.

وی جهاد اقتصادی را از عرصه‌های جهاد فی سبیل‌الله توصیف و بیان کرد: امروز ایفای نقش در عرصه اقتصاد مقاومتی نه‌تنها منافع شخصی را به همراه دارد، بلکه دستاوردهای ارزشمندی را متوجه انقلاب و نظام خواهد کرد.

فرمانده کل سپاه با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران در عرصه دفاع و امنیت با مشکلی مواجه نیست، اضافه کرد: تلاش، مدیریت و حفظ روحیه جهادی در عرصه‌های غیر رزمی امروز مورد نیاز انقلاب اسلامی است.

وی کار و تلاش خالصانه، تلاش و سخت‌کوشی و مواجه بودن با مخالفت و دشمنی را از ویژگی‌های برجسته‌ اقدام جهادی برشمرد و با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر از مصادیق بارز اقدام جهادی است، اظهار داشت: توسعه ارزش‌ها، دفاع از حق و یاری دین خدا بدون کار جهادی میسر نخواهد شد.

سردار جعفری در پایان با بیان اینکه امروز ارتباط خوب و منسجمی میان پیشکسوتان با مجموعه سپاه برقرار شده است؛ بر ضرورت نقش‌پذیری مؤثر در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی به‌منظور محقق شدن اهداف والای انقلاب اسلامی تأکید کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس