ویرایش
گروه سیاسی مشرق - روزنامه‌ها در لابه‌لای گزارش‌ها و سرمقاله‌ها، قسمتی از صفحات خود را به اخبار روزهای گذشته یا اخبار ویژه اختصاص می دهند که مشرق در ادامه به آنها اشاره می‌کند.

** کیهان


فصل جدید فعالیت حزبی با رقص و پایکوبی مختلط!

حزب تازه پای ندای ایرانیان «فصل جدیدی از فعالیت حزبی» را با تبدیل مراسم شبه حزبی به مجلس رقص و پایکوبی رقم زد!

عباس سلطانی رئیس شاخه لرستان حزب ندای ایرانیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این حزب فصل جدیدی از فعالیت حزبی و تشکیلاتی را در ایران رقم زد. این حزب با رویکردی اصلاح‌طلبانه و تکیه بر سه اصل گام به گام، توسعه همه جانبه و تعامل با ارگانها در بحبوحه‌ای از دوران سیاسی پای به عرصه گذاشت که تقریباً احزاب اصلی و ریشه‌دار اصلاح‌طلب غیرفعال شده بودند یا تحت تأثیر شرایط از هر گونه فعالیتی منع شدند.

وی اظهار داشت: در چنین فضایی سرد و سنگین که ریسک هرگونه فعالیت سیاسی را بالا برده بود گروهی از نخبگان برغم آگاهی به ریسک بالا شجاعانه پای در این مسیر گذاشتند.

وی اظهار داشت: در لرستان نیز همگام با مرکز و دیگر نقاط کشور رایزنی برای تشکیل حزب آغاز شد و با مشارکت در جلسات اولیه از جمله پیش کنگره به تدوین مرامنامه، اساسنامه و دیگر مراحل و گفتمان حزبی پرداخته است.

به گزارش خبرنگار ایرنا در این همایش یک گروه موسیقی به اجرای موسیقی‌های شاد(!) پرداختند که پس از چند لحظه پسران جوان به وسط مجلس رفته و به رقص و پایکوبی پرداختند(!) این همایش در یک تالار برگزاری مراسم جشن و شادی برگزار شد و دختران و پسران جوان به صورت مختلط در کنار هم بودند.

با رقص پسران، دختران نیز به تشویق و سوت زدن پرداختند و فضای سالن نیز با تاریک شدن و رقص نور مراسم را به شادی و رقص تبدیل کرده بود. این همایش با حضور محمد رضایی رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان لرستان و یکی از کاندیداهای اصلاح‌طلبان به نام محمدخان بیرانوندو دیگر چهره‌های اصلاح‌طلبان برگزار شد.

توافق هسته‌ای موجب سقوط قیمت نفت و افزایش نفوذ غرب در منطقه شد

یک روزنامه صهیونیستی در گزارشی آمیخته با ذوق‌زدگی نوشت؛ توافق هسته‌ای ایران و 5+1 باعث کاهش شدید قیمت نفت شده و نفوذ غرب  در منطقه را بیشتر کرده است.

روزنامه تایمز اسرائیل نوشت: همان‌گونه که پیش‌بینی می‌شد، همزمان با توافق هسته‌ای غرب با ایران، قیمت جهانی نفت‌ کاهش یافت. بسیاری از کارشناسان معتقدند که با برداشته شدن تحریم‌های ایران و عرضه نفت‌های انبار شده این کشور، بهای نفت تا اندازه بسیار زیادتری  نیز کاهش یابد.

این روزنامه افزوده، در سه سال گذشته برخی کارشناسان و تحلیلگران سیاسی این باور را داشتند که جنگ قریب‌الوقوعی در منطقه خاورمیانه رخ خواهد داد و در نتیجه بهای نفت‌خام سر به فلک کشیده و موجب بحرانی شدن اقتصاد  جهانی خواهد شد. پیش از این وقایع، هر بشکه نفت‌خام در بازارهای جهانی بیش از 120 دلار فروخته می‌شد و تحلیلگران حتی احتمال داده بودند بهای هر بشکه به 200 دلار نیز برسد که تولیدکنندگان نفت در خاورمیانه تنها کسانی نبودند که از این افزایش بها سود می‌بردند.

اقتصاد روسیه پس از چند سال رکود روند افزایشی به خود گرفت و سبب شد ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه برای تحولات اقتصادی در کشور با دست باز عمل کند. اقتصاد دیگر کشورهایی مانند ونزوئلا که اقتصاد آنها بر پایه فروش نفت استوار است نیز روند صعودی گرفت.

در ادامه گزارش آمده است: مدتی است که جامعه جهانی شاهد نقش کمرنگ کشورهای تولید و صادرکننده نفت در تعیین قیمت طلای سیاه هستند واین کاهش نفوذ، دست کشورهای غربی را برای ایفای نقش بیشتر در تنش‌های منطقه‌ای باز می‌گذارد. کاهش بهای نفت همزمان با تحریم‌های اقتصادی ضد روسی غربی‌ها در نتیجه تنش‌ها درباره اوکراین نیز سبب شده اقتصاد روسیه وارد رکود شود. بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران اقتصادی پیش‌بینی می‌کنند، سال 2016 نقطه عطفی در رکود اقتصادی روسیه باشد.

این نشریه در پایان نوشته: کشورهایی مانند ایران و ونزوئلا با اقتصاد گره خورده به صادرات نفت‌خام، دوران سختی را پیش رو خواهند داشت.

تکرار رویکرد تحقیر‌آمیز مدعیان اصلاح‌طلبی به عنوان اعتدال

صادق زیبا کلام با تکرار ترجیع‌بند اصلاح‌طلبان گفت: برخلاف نظر دولتمردان، اعتدال گفتمان نیست و زیرمجموعه اصلاح‌طلبی قرار دارد.

وی در مصاحبه با روزنامه آفتاب یزد و در پاسخ این سوال که برخی احزاب هستند که با عنوان اعتدال در میان اصلاح‌طلبان و اصولگرایان مانده‌اند. گاهی به این سمت و گاهی به سمت دیگر گرایش پیدا می‌کنند. این موضوع را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ تصریح کرد: ببینید یکسری از احزاب اینچنینی به جز یکسری از مفاهیم کلی، مطلب دیگری ندارند که به شما عرضه کنند. اعتدال یک نظریه یا فلسفه سیاسی نیست. اگر چه بعد از پیروزی روحانی، کسانی مثل آقای نوبخت و... سعی کردند اعتدال و میانه‌روی را به عنوان یک تفکر سیاسی یا چارچوب فکری مطرح کنند ولی واقعیت این است که اعتدال یک روش است نه اندیشه و فلسفه سیاسی. در حالی که دموکراسی‌خواهی جریان اصلاح‌طلب یک فلسفه سیاسی است که غایت آن حاکمیت قانون است. جریانات سیاسی که فلسفه سیاسی از خودشان ندارند و صرفا می‌خواهند مقداری پراگماتیزم و عملگرا باشند خیلی نمی‌توانند به موفقیت برسند، اعتدال و میانه‌روی به صورت صرف بیشتر نصیحت است تا جهت‌دهی سیاسی.

این اظهارات توأم با بلوف درباره اصلاح‌طلبی در حالی است که به‌تازگی محمدرضا تاجیک مشاور خاتمی در دولت اصلاحات طی چندین مصاحبه تصریح کرده اصلاح‌طلبی فاقد تعریف و چارچوب می‌باشد و 72 فرقه محسوب می‌شود.

از آزادپزی بی‌کیفیت نان تا آزادی چندباره قیمت بنزین!

وزیر نفت از سه نرخی شدن قیمت بنزین در جایگاه‌های سوخت خبر داد تا تنها برنده این طرح جایگاه‌داران متمول و بازنده آن مردم باشند که بجای انتظار از افزایش کیفیت بنزین، شاهد گرانتر شدن بنزین باشند.

به گزارش رجانیوز؛ بیژن زنگنه هفته گذشته در گفت‌وگو با شبکه یک سیما به تشریح جزئیات طرح تقسیم‌بندی جایگاه‌های عرضه کننده بنزین به «سه» کلاس یا طبقه پرداخت و گفت: «در طبقه «یک» این تقسیم‌بندی، قیمت سوخت به صورت عادی و یا هر قیمتی که دولت تعیین می‌کند، عرضه خواهد شد. دو طبقه دیگر برحسب خدمات بیشتری که به مصرف کنندگان ارائه می‌دهند اجازه خواهند داشت که قیمت بیشتری را از مصرف کنندگان دریافت کنند.»

این اقدام زنگنه در حالی صورت می‌گیرد که دولت یازدهم در بهمن ماه 93 در اقدامی مشابه با استدلال افزایش کیفیت نان طرح آزادپز شدن نانوایی‌ها را اجرا کرد. در طرح آزادپزی قیمت نان در همه نانوایی‌های آزادپز از مکانیزمی مشابه طرح سه نرخی بنزین بهره می‌برد بطوری که نان‌ها دارای یک قیمت پایه بوده و در قبال خدمات بیشتری همچون افزودن کنجد نانوایی‌ها مجاز به افزودن قیمت بوده‌اند. اما در واقع آنچه مردم شاهد نتایج این طرح بودند چیزی جز سوء استفاده نانوایی‌ها، افزایش بی‌رویه قیمت نان و همچنان بی‌کیفیتی نان نبود؛ چرا که نان با کیفیت آن نانی است که از سبوس کافی برخوردار باشد، نان سبوس‌دار، به طور میانگین، دو برابر ویتامین، مواد معدنی و مواد فیبری نسبت به نان سفید دارد و با افزودن کنجد تغییری در کیفیت نان شاهد نخواهیم بود بلکه آن چیزی که مردم از زمان اجرای این طرح شاهدش بودند افزایش بیش از 500 تومانی نان بابت افزودن کنجدی بوده که قیمت آن به 100 تومان هم نمی‌رسیده است.

در خصوص کیفیت بنزین نیز همین قانون پابرجاست و آنچه باعث افزایش کیفیت خدمات در جایگاه‌های سوخت می‌شود، ارائه بنزین با کیفیت بالاتر (اکتان 98 درصد) هست نه داشتن فروشگاه و شیشه ماشین پاک کن و دستشویی تمیز. آنچه در کشورهای صنعتی باعث افزایش رقابت جایگاه‌های بنزین و ایجاد فرصت‌های سرمایه‌گذاری شده است، ایجاد فضا برای ورود بخش خصوصی به بخش پالایش و تولید بنزین است که این خود باعث افزایش کیفیت بنزین و ایجاد یک بازار رقابتی و سالم گردیده است، که در مقابل دولت یازدهم بجای الگوگیری صحیح، تولید بنزین با کیفیت در پالایشگاه‌های کشور را تعطیل و در مقابل به واردات بنزین بی‌کیفیت یورو 2 از هندوستان می‌پردازد.

همچنین می‌توان این طرح را یکی دیگر از اقدامات دولت برای راهگشایی سرمایه‌گذاران خارجی در عرصه‌هایی در کشور که امکان استفاده از ظرفیت داخل فراهم است نام برد.

براین اساس باید این خبر را جدی گرفت که دولت عملاً گران کردن نرخ بنزین را به شیوه‌ای کاملاً سرمایه‌دار محور کلید زده است و باید در ماه‌های آینده منتظر عواقب آن بر نرخ حمل و نقل و سایر حوزه‌های مرتبط با آن بود.

ژست مستقلّین زیر بلیت دولت و اصلاح‌طلبان!

دبیر گروه موسوم به جبهه مستقلّین و اعتدالگرایان می‌گوید علی مطهری سرلیست این گروه در انتخابات خواهد بود.

اسماعیل ابراهیمی گفته است جبهه مستقلّین و اعتدالگرایان مشتمل بر 38 حزب رسمی است. وی از اعلام آمادگی 13 حزب دیگر برای پیوستن به جبهه خبر و ادامه داد:  درباره آقای لاریجانی هم در صورت موافقت لاریجانی و همفکران وی، حاضر به مذاکره و تنظیم فهرست مشترک در سراسر کشور خواهیم بود.

وی افزود:  با توجه به ورود حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی، آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی، حجت‌الاسلام حسن روحانی، آیت‌الله سیدمحمد محقق داماد، آیت‌الله هاشم‌زاده هریسی و حجت‌الاسلام سیدمحمود علوی برای خبرگان رهبری به طور مستقل موظفیم بر اساس وظیفه شرعی و قانونی از داوطلبی اینها بر اساس آیین‌نامه و اساسنامه جبهه حمایت کنیم.

شایان ذکر است علی مطهری اولین‌بار با اصرار احمدی‌نژاد در فهرست اصولگرایان قرار گرفت و وارد مجلس شد. وی در عین حال طی سال‌های اخیر به اصلاح‌طلبان نزدیک شده و بعضا برخی مواضع تقابلی و چالش‌انگیز این طیف را نمایندگی کرده است تا آنجا که بی‌بی‌سی از وی به خاطر چالش با شورای نگهبان به عنوان اصلاح‌طلب جدید یاد کرد. مطهری در انتخابات مجلس نهم که مقارن با دولت احمدی‌نژاد برگزار شد، مدعی شعار و فهرست «صدای ملت، منتقد دولت» بود اما پس از جا به جایی دولت و روی‌کار‌آمدن دولت روحانی، پسوند «منتقد دولت» را حذف کرد و درصدد بود با همراهی شماری از نمایندگان حامی دولت فراکسیون «صدای ملت» یا «اعتدال» را راه‌اندازی کند که به واسطه برخی مصلحت‌سنجی‌های دولتی و خدمات مشابه فراکسیون رهروان منصرف شد.

با این اوصاف معلوم نیست یدک کشیدن عنوان «مستقلّین» با وجود بازی کاملا منفعل در زمین افراطیون مدعی اصلاح‌طلبی و حامیان فتنه، چه ما به ازای خارجی می‌تواند داشته باشد. از سوی دیگر چگونه می‌توان هم در فهرست موسوم به اعتدالگرایان (دولتی‌ها) قرار داشت و هم مدعی عنوان مستقل بود؟!

تک رقمی شدن نرخ تورم حاصل تشدید بیکاری در 2 سال گذشته

دولت به قیمت اجرای سیاست‌های انقباضی و دامن زدن به بیکاری، نرخ تورم را تک رقمی کرده است و نرخ تورم باید با توجه به نرخ بیکاری تفسیر شود.

روزنامه اعتماد در توضیح این تحلیل خود نوشت: هنگامی که نرخ هر یک از شاخص‌های اقتصادی اعلام می‌شود باید میزان اثرگذاری آن رقم را بر افکار عمومی با توجه به شاخص‌های دیگر بررسی کرد. برای نمونه امروز اگر نرخ تورم اعلام می‌شود، نمی‌توان بی‌توجه به نرخ بیکاری، تولید ناخالص داخلی یا سطح قدرت خرید مردم آن را بررسی کرد. نمونه نزدیک این ماجرا رقم تازه‌ای است که مرکز آمار برای نرخ تورم اعلام کرده است. گرچه در این آمار نرخ تورم تک رقمی شده است، (گذشته از آنکه براساس آمار بانک مرکزی نرخ تورم هنوز دو رقمی و 10/1 درصد است) اما افکار عمومی آن را لمس نمی‌کند. از همین رو است که پس از تعریف نرخ تورم باید دقت کرد که کدام عامل موثر در کنار نرخ تورم قرار گرفته تا باعث شود مردم کاهش این نرخ را در زندگی روزمره خود لمس نکنند.

نویسنده می‌افزاید: چرا با وجود آنکه آمار نشان می‌دهد سرعت افزایش قیمت‌ها پایین آمده مردم هنوز هم معتقدند تورم بالاست؟ واقعیت آن است که نمی‌توان بی‌توجه به نرخ بیکاری ابعاد اثرگذاری نرخ تورم را شناخت.

اعتماد در ادامه تصریح می‌کند: دولت تدبیر و امید در دو سال گذشته سیاست‌های انقباضی اجرا کرده است؛ نتیجه همین سیاست‌ها باعث شده بحران بیکاری در کشور حادتر شود؛ در چنین شرایطی چه قیمت‌ها پایین بیاید چه نه، تفاوتی به حال مردم نمی‌کند؛ چون در هر حال مردم توان خرید محصول و کالا را ندارند. دقت کنید که مواردی چون بیکاری درنظر مردم مانند یک پدیده بلند مدت درنظر گرفته می‌شود؛ این جمله به چه معناست؟ یعنی اگر فردی امروز بی‌کار می‌شود شاید تا پنج، شش ماه هم از این موضوع‌ نگران نشود. اما قیمت کالاها به این شکل نیست؛ هر فرد در لحظه خرید، با قیمت محصول مواجه می‌شود.

اعتماد همچنین در گزارشی نوشت «رشد 72/3 درصدی نقدینگی در دولت یازدهم واقعی است.»
متأسفانه این افزایش نقدینگی کمترین تأثیر را در ایجاد رونق اقتصادی داشته است حال آن که اگر این نقدینگی به سمت فعالیت‌های مولد اقتصادی سوق پیدا می‌کرد، برخی از چالش‌های مهم نظیر بیکاری نیز کاهش پیدا می‌کرد.** وطن امروز


 افزایش پلکانی دستمزد کارگران

کارگران در جدیدترین نشست پیرامون بسته مزد سال ۹۵ مشمول قانون کار اعلام کردند در قالب یک طرح پلکانی ۵ ساله به دنبال تعیین مزد منصفانه و تحول مزدی بوده و از این خواسته عقب‌نشینی نخواهند کرد. غلامرضا عباسی، دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران در گفت‌وگو با مهر اظهار داشت: نشستی را برگزار کردیم و قرار بر این است درباره پیشنهاد سازمان مدیریت درباره کاهش حقوق زیر ۲۹ ساله‌ها، نامه‌ای اعتراضی خطاب به رئیس‌جمهور، محمدباقر نوبخت، علی ربیعی و اسحاق جهانگیری تنظیم شود. عباسی خاطرنشان کرد: جدولی را تنظیم و ارائه می‌کنیم که در آن بتوان در طول ۵ سال دستمزدها را به صورت پلکانی افزایش داد. در این قالب می‌توان شرایطی را فراهم کرد که هر ساله ارقامی به کسری معوق حقوق‌ها افزوده شود و در مدت زمان ۵ سال، دستمزدها به رقم واقعی خود برسد. در همین حال فرامرز توفیقی،  مشاور مجمع عالی نمایندگان کارگران ایران گفت: بحث عقب ماندگی مزدی را در جلسات شورایعالی کار دنبال می‌کنیم. وی تصریح کرد: از سال 83 تا92 حدود 192 درصد کاهش دستمزد نسبت به قدرت خرید مردم داشتیم.


نرخ ماهی و مرغ در بازار

اتحادیه پرنده و ماهی از افزایش 200 تومانی قیمت مرغ نسبت به 2 روز گذشته خبر داد و اعلام کرد: قیمت این کالا در مراکز خرده‌فروشی به ۵۶۰۰ تومان و در مراکز عمده‌فروشی به ۵۱۰۰ تومان رسیده است. قیمت ماهی نیز در هفته جاری نسبت به هفته گذشته مقداری کاهش یافته است به ‌طوری‌که نرخ انواع ماهی در مراکز خرده فروشی به شرح زیر است: شیر جنوب ۱۹۰۰۰ تومان، کپور ۱۲۰۰۰ تومان، قزل‌آلا ۱۴۵۰۰ تومان، شیر نیزه‌ای ۱۴۰۰۰ تومان، تیلاپیلا ۱۹۰۰۰ تومان، آمور جنوب (سفید پرورشی) ۱۳۰۰۰ تومان، آزاد دزفولی ۸۰۰۰ تومان، هامور جنوب ۲۱۰۰۰ تومان و حلوای سیاه ۲۴۰۰۰ تومان.


نمایشگاه بهاره به موزه اصناف رفت!

بازار، امروز نیاز به برگزاری نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالای ویژه شب عید ندارد و در هیچ یک از کالاهایی که مورد نیاز مصرف‌کنندگان در روزهای پایانی سال و نوروز ۹۵ است، با کمبود روبه‌‌‌رو نیستیم که قرار باشد با عرضه مستقیم کالا، مایحتاج مردم را برطرف کنیم بنابراین نمایشگاه‌های بهاره نباید همچون سال‌های گذشته و در سطح قبلی برگزار شود. علی فاضلی، رئیس اتاق اصناف ایران در این‌باره افزود: در کلانشهرهایی همچون تهران، امسال فروش‌های فوق‌العاده و حراج‌ها، جایگزین برگزاری نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا خواهد شد و قصد داریم تنظیم بازار را به دست اتحادیه‌های صنفی بسپاریم. وی تصریح کرد: واقعیت این است که در برخی شهرها افرادی هستند که با شرکت‌های واسطه‌ای و دلالی خود، جای اصناف را گرفته‌اند اما در عین حال اگر استانی، ضرورت برگزاری نمایشگاه را تشخیص دهد، با هماهنگی استاندار، اتاق اصناف و سازمان‌ صنعت، معدن و تجارت می‌تواند نمایشگاه برگزار کند اما در تهران بعید به نظر می‌رسد که این نمایشگاه‌ها برگزار شود. در همین حال نایب‌محمود شکری، رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه بهاره در تهران پنجاه، پنجاه است، گفت: این وضعیت در استان‌های مختلف هنوز مشخص نیست و تصمیم‌گیری در این‌باره بر عهده کارگروه‌های استانی گذاشته شده است. وی افزود: کارگروهی در هر استان متشکل از نمایندگان اتاق اصناف، استانداری و وزارت صنعت تشکیل می‌شود و به صورت جداگانه در این ارتباط تصمیم‌گیری می‌کند.

انجمن مالی ایران اسلامی تأسیس شد

علی صالح‌آبادی در نخستین همایش مالی اسلامی از تاسیس انجمن مالی ایران اسلامی خبر داد و اظهار داشت: کمیته فقهی اسلامی در سال 85 در سازمان بورس تشکیل شد که ابزارهای مالی اسلامی را زیر نظر شورایعالی بورس تصویب می‌کرد. وی افزود: در بانک مرکزی هم کمیته فقهی و شریعت ایجاد شد که این کمیته با دستور رئیس کل بانک مرکزی به یکی از ارکان این بانک تبدیل شده است. رئیس انجمن مالی ایران اسلامی با اشاره به تاسیس انجمن متبوع خود گفت: این انجمن حدود 4 ماه است آغاز به کار کرده و از آذر سال 93 دنبال تشکیل این انجمن بودیم تا در حوزه پول، بانک و بیمه فعالیت کند و مجوز آن از سوی وزارت علوم و تحقیقات صادر شده است.** شرق

هاشمی‌رفسنجانی:عصبانیت لابی صهیونیست‌ها به‌خاطر  روزهای پسابرجام

روابط‌عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام: هاشمی‌رفسنجانی در دیدار با اعضای سندیکای صنایع غذایی و کنسرو ایران، با اشاره به موانع برجام در داخل و خارج از کشور، تصویب قطع‌نامه‌ها علیه ایران را ظالمانه دانست و درباره عصبانیت و لابی صهیونیست‌ها و عده‌ای از نمایندگان کنگره آمریکا برای سنگ‌اندازی در راه انجام تعهدات دو طرف، گفت: معلوم نیست مخالفت بعضی‌ها در داخل با چه هدفی صورت می‌گیرد که صراحتا از لغو برجام و برگشت به دوران تهدید و تحریم می‌گویند. 

دیدار محمدجواد ظریف با معاون دبیر کل حزب‌الله

ایسنا: وزیر خارجه ایران با اشاره به جایگاه مقاومت اسلامی و حزب‌الله در تحولات منطقه گفت: ما دائما از هوشیاری مقاومت اسلامی لبنان در قبال رخدادهای مختلف خرسندیم و عزت‌آفرینی روزافزون حزب‌الله لبنان در برابر توطئه‌های رژیم صهیونیستی موجب مباهات کشورهای اسلامی است. ظریف در دیدار با شیخ نعیم قاسم رویکردهای حزب‌الله لبنان توأم با حفظ اقتدار و وحدت مردم لبنان را در راستای مصالح همگان قلمداد کرد.

دادستان تهران: بخش‌های بعدی پرونده  بابک زنجانی در دست تحقیق است

میزان: دادستان تهران در ارتباط با پرونده بابک زنجانی گفت: این پرونده بخش‌ها و مراحل مختلفی دارد و از این جهت که برخی گفته‌اند کیفرخواست جامع نبوده شاید منظورشان این حرف بوده است که این پرونده جوانب و سطوح مختلفی دارد و تحقیقات از ابعاد مختلف و وزرای سابق در وزارت نفت و سازمان‌های دیگر انجام شده است پرونده آنها تکمیل و در فرصتی به دادگاه ارسال می‌شود. جلسه بعدی دادگاه فساد نفتی به موضوع بیمارستان پارسیان اختصاص دارد و بنده نیز در آن حضور دارم.  

سردار نقدی: اول انقلاب با ژیان آمدند  الان در نیاوران خانه دارند

ایسنا: سردار محمدرضا نقدی، رئیس سازمان بسیج، در همایش «واکاوی وقایع سال ٨٨»، گفت: ملت یک‌باره چشم خود را باز کرد و دید تعداد زیادی از کسانی که حتی سران قوای نظام بودند و مسئولیت‌های کلیدی در اختیار داشتند آنها را به مقابله با نظام دعوت می‌کنند. آنها اول انقلاب با یک ژیان آمده بودند، ولی الان خانه شخصی شش‌طبقه در نیاوران دارند. این افراد می‌خواهند به هر قیمتی در مدیریت کشور باقی بمانند. برای همین منظور هم برای خود حزب درست کرده‌اند و از آزادی بیان و حقوق‌بشر صحبت و تأکید می‌کنند که هیچ‌کس نباید آنها را ردصلاحیت کند چون در فلان ماجرا در کنار امام(ره) بوده‌اند. نقدی همچنین گفت: چرا برخی روزنامه‌ها عکس خندان جنایتکاران آمریکا را چاپ می‌کنند اما اگر چهره‌ای انقلابی حرفی بزند که این روزنامه‌ها خوششان نیاید، یک عکس عبوس از او چاپ می‌کنند، اینها مزدور نیستند؟ پول‌هایی که در آمریکا تصویب شد، به همین روزنامه‌ها می‌آید. 


** خراسان


درخواست های صدها میلیاردی برخی مسئولان برای فروش املاک مازاد

بر اساس نامه های جدید تعدادی از وزارتخانه ها و سازمانهای دولتی به مسئولان نهاد ریاست جمهوری، درخواست شده است که با توجه به برخی محدودیت های مالی و بررسی های صورت گرفته، نسبت به صدور مجوزهای قانونی جهت فروش اراضی و املاک مازاد بر نیاز این دستگاه ها اقدام شود که تنها در یکی از درخواست ها، وزیر مربوطه درخواست فروش اموال غیرمنقول وزارتخانه تا سقف 2 هزار میلیارد ریال را مطرح کرده است.


هشدار به مدیران دولت درباره تفویض برخی اختیارات

در حالی که بر اساس ماده 4 قانون مناقصات، به تشخیص و مسئولیت بالاترین مقام دستگاه مناقصه‌ گذار، می توان محدودیت هایی را برای برگزاری مناقصه عمومی اعمال و اجرا کرد، بر اساس نامه یک نهاد نظارتی به تعدادی از مسئولان وزارتخانه ها و سازمانهای دولتی، تاکید شده است که این اختیار مهم، صرفا برای بالاترین مقام دستگاه اجرایی بوده و صرفا قائم به شخص خواهد بود و هرگونه تفویض آن به غیر، بدون مجوزهای قانونی باعث پیگیری های اداری و قضایی خواهد شد.


** رسالت

ولايتي: فتنه ها و توطئه هاي کنوني در تاريخ اسلام بي سابقه است
مشاور عالي مقام معظم رهبري در امور بين الملل گفت: فتنه ها و توطئه هاي کنوني در تاريخ اسلام بي سابقه است.به گزارش خبرنگار مهر علي اکبر ولايتي در بيست و نهمين کنفرانس بين المللي وحدت اسلامي در سخناني گفت: عاليجنابان، فرهيختگان، اينک که افتخار سخنراني را دارم بايد به عرض برسانم که هيچ گاه در طول تاريخ، جهان اسلام دچار مشکلات اين چنين نبوده و ما امروز در يکي از حساس ترين دوران تاريخي به سر مي بريم.

همانطور که مستحضريد نظام سلطه صهيونيسم و استکبار در پيدايش يک غده سرطاني در منطقه نقش فراواني داشته و با حمايت همه جانبه از آن زخم هاي فراواني را وارد کرده است. در اين ميان فلسطين هم به عنوان قلب جهان اسلام مورد ظلم و ستم قرار گرفته است.وي افزود: پس از پيدايش موج سوم بيداري اسلامي، ديکتاتورها يکي پس از ديگري سقوط کردند و سقوط اين ديکتاتوري ها ترس استکبار را بيش از قبل کرد.ولايتي ادامه داد: استراتژيست هاي آمريکايي معتقد بودند فرهنگ ايراني جزء خرده فرهنگ ها است و فرهنگ غالب بايد فرهنگ آمريکايي باشد.

اگرچه اين طرح هم با شکست مواجه شد.مشاور عالي مقام معظم رهبري اضافه کرد: علي رغم هزينه هاي سنگيني که دولت آمريکا براي رسيدن به مقاصد و اهداف خود کرد، باز هم در تمام اهداف و سياست هاي منطقه اي خود شکست خورد. به اين ترتيب طي سالهاي اخير، شاهد تغيير رويکرد آمريکا هستيم.ولايتي با اشاره به تلفيق قدرت نرم و سخت آمريکا توضيح داد: آمريکا با تلفيق قدرت نرم و سخت درصدد اين است که به اهداف خود برسد و به نوعي جنگ نيابتي در پيش گرفته است.

وجه نرم اين قدرت، توانمندي هاي داخلي جهان اسلام و وجه سخت آن، بهره گيري از گروه هاي تکفيري به نيابت از نيروهاي آمريکايي است. هم‌اينک گروه هاي تکفيري با نام اسلام تيشه به ريشه اسلام مي زنند و با اقدامات غير مسلماني ترس در دل مسلمانان ايجاد و چهره‌اي خشن از اسلام معرفي مي کنند تا به اين ترتيب بتوانند جلوي موج اسلام خواهي را بگيرند.وي تصريح کرد: فتنه ها و توطئه هاي کنوني در تاريخ اسلام بي سابقه است.

 استراتژيست هاي غربي با طراحي هاي دقيق، توانمندي هاي اسلامي را در مقابل يکديگر قرار داده اند تا چهره اي نامطلوب از اسلام ارائه دهند، جلوي اسلام خواهي را بگيرند و بر تمامي قابليت هاي اسلام مسلط شوند.ولايتي در پايان گفت: وظيفه عاليجنابان و نخبگاني که در اين کنفرانس حاضرند، شناخت عميق طرح هاي شيطاني و خنثي و ناکام کردن طرح هاي شرارت بار دشمنان است. اين يک وظيفه و رسالت همگاني است و اميدواريم هدف اين نوع اجلاس ها و کنفرانس ها در جهت جلوگيري از تفرقه دشمنان باشد.


حبيبي: مردم بايد اثرات کاهش تورم را در معيشت و سبد کالاي خود مشاهده کنند

دبير کل حزب مؤتلفه اسلامي گفت: مردم بايد اثرات کاهش تورم را در معيشت و سبد کالاي خود مشاهده کنند.به گزارش حوزه احزاب خبرگزاري تسنيم، محمدنبي حبيبي در پايان نشست دبيران حزب موتلفه اسلامي با بيان اينکه منافقين جديد دست در دست منافقين قديم شعار «مرگ بر اصل ولايت فقيه» مي‌دادند، اظهار داشت: آنها بي‌شرمانه و بي‌پرده‌پوشي شعار مي‌دادند، «انتخابات بهانه است، اصل نظام نشانه است». اين نشان مي‌دهد که آنها با اسلاميت و جمهوريت نظام اعلام جنگ کرده بودند و اعتراض به نتايج انتخابات يک بهانه بوده است.حبيبي با اشاره به تداوم فتنه و بر سر موضع بودن سران فتنه اظهار داشت: پس از گذشت 6 سال هنوز برخي در خيمه فتنه به دنبال ضربه به اسلام و نظام هستند. آنها امنيت و اقتدار ملي ايران را نشانه گرفته‌اند و در اوج فتنه نمايندگان خود را به کنگره آمريکا فرستادند و گفتند فشار تحريم‌ها را زياد کنيد تا دولت سقوط کند. آمريکا با چراغ سبز منافقين جديد تحريم‌ها را تشديد کرد. خدا را شکر مي‌کنيم که نتيجه‌اي هم نگرفتند.

 ان‌شاءالله مردم در سالگرد 9 دي با يادآوري آن جريانات و عناصر حامي آنها به وظايف خويش در ماه‌هاي آينده عمل خواهند کرد.وي در مورد اهداف آمريکا پس از برجام و دبه‌هاي جديد تصريح کرد: مصوبه اخير کنگره آمريکا که به امضاي اوباما رسيد و نيز مصوبه سنا در مورد وضع تحريم‌هاي جديد به بهانه فشار به بهائي‌ها و بالاخره مصوبه کنگره مبني بر دستبرد به اموال بلوکه شده ايران در آمريکا هم نشانه آن است که آمريکايي‌ها عزمي در اجراي برجام ندارند. خوشبختانه مقامات سياسي در وزارت خارجه اين اقدامات را نقض برجام مي‌دانند که بايد موضعي متناسب با اين اقدامات داشته باشند.وي گفت: آمريکايي‌ها با آن قسمت از برجام که مبتني بر تعهدات ايران است مسئله‌اي ندارند و مصرانه خواهان اجراي آن هستند اما  براي آن بخش که مربوط به تعهدات خود آنهاست هر روز يک بهانه مي‌تراشند و از اجراي آن شانه خالي مي‌کنند و تحريم‌هاي جديد هم وضع مي‌کنند. اين نشان مي‌دهد آمريکايي‌ها قابل اعتماد نيستند و هر گونه خوشبيني به آنها متضمن آسيب به منافع ملي ماست.

در برابر آمريکايي‌ها بايد با قاطعيت انقلابي  پاسخ آنها را داد و اقدامات متقابل را در نظر گرفت.وي در مورد تعبير سخنگوي دولت در مورد رسانه ملي بيان داشت: آقاي نوبخت گفته است صدا و سيما اپوزيسيون دولت است، اين تعبير خلاف است. دولت نبايد انتظار داشته باشد صدا و سيما چشم خود را به روي مشکلات مردم ببندد و تنها ثناگوي دولت باشد.حبيبي خاطر نشان کرد: صدا و سيما اقدامات مثبت دولت را انعکاس مي‌دهد و هر اندازه دولت اقدامات اميدبخش داشته باشد صدا و سيما مي‌تواند با تکيه بر اخبار و اقدامات اميد بخش دولت روح اميد را در جامعه زنده نگه دارد.وي با اشاره به اقدامات دولت در حوزه اقتصاد، سياست خارجي و فرهنگ تاکيد کرد: از کاهش تورم خوشحاليم اما بايد مردم اثرات کاهش تورم را در معيشت و سبد کالاي خود مشاهده کنند.

اگر کاهش تورم همراه با گراني کالاهاي مصرفي مردم و رکود و بيکاري باشد مردم را ناراضي مي‌کند همانطور که داد مردم و نخبگان از بيکاري و رکود بلند است.وي اظهار داشت: زمزمه مسئولان اقتصادي در مورد افزايش قيمت‌ها موجي از نگراني پديد آورده است و نگراني هست که دستاورد دولت در رابطه با مهار تورم هم مورد ترديد قرار گيرد لذا دستور آزادباش به اقتصاد که راهبرد درستي درمورد حل مشکلات اقتصادي نيست ، مشکل را تشديد مي‌کند و نارضايتي‌ها را افزايش مي‌دهد.وي افزود: اميدوارم دولت محترم اگر در عمل يافته است که برخي مسئولان و مجريان توانايي حل مشکلات مردم را ندارد با تغيير آنها رضايت مردم را تامين نمايد.حبيبي همچنين با اشاره به موضوع آلودگي هوا در کلان شهرها گفت: ما نبايد موضوع محيط زيست را موکول به باد و باران بکنيم. اگر اين رويکرد درست باشد اصلاً نيازي به نهادي به نام سازمان حفاظت از محيط زيست و تشکيل يک معاونت رياست جمهوري در اين باب نيست.

وي همچنين در مورد انتخابات خبرگان و مجلس شوراي اسلامي بيان داشت: بر اساس گزارش‌هاي رسيده 2 برابر تعداد ثبت نام کنندگان دوره گذشته داوطلبان ثبت نام کرده‌اند. بر اساس اظهارات وزير کشور براي هر حوزه‌اي که يک نفر براي مجلس نياز است بيش از 30 نفر ثبت نام کرده‌اند. اين رويکرد به لحاظ حضور مردم قابل قبول است به شرط آنکه بازي‌هاي سياسي پشت سر آن نباشد. نمي‌شود گفت هر 30 نفر به يک ميزان شانس راهيابي به مجلس دارند. ضمن اينکه ناظر و مجري را هنگام شمارش آرا دچار مشکلات مي‌کند و همچنين تعداد کساني را که احراز صلاحيت نمي‌شوند بالا مي‌برد و بهانه براي رسانه‌هاي بيگانه مي‌شوند.وي افزود: ما يک انتخابات پرشور مي‌خواهيم و اميدواريم سالم و با رعايت ضوابط قانوني برگزار شود و دولت طوري رفتار کند که اعتماد کامل مردم را به دنبال داشته باشد.


** آرمان

نحوه ملاقات‌ مهدي هاشمي با مادرش

عليزاده طباطبايي درباره آخرين وضعيت مهدي هاشمي در زندان و ملاقات وي با مادرش توضيحاتي ارائه كرد. وكيل مهدي هاشمي درباره مشكلاتي كه عفت مرعشي براي ملاقات با پسرش داشت، گفت: مشكل اصلي اين بود كه خانم مرعشي بايد براي ملاقات مهدي 10 تا 20 پله را بالا مي‌رفت و از آنجا كه اين كار براي ايشان مقدور نبود، با هماهنگي زندان ترتيبي اتخاذ شد كه مادر مهدي از در ديگري به ملاقات پسرش برود.

پرونده زنجانی با کیفرخواست خاتمه پیدا نمی کند

دادستان تهران در ارتباط با پرونده بابک زنجانی گفت: این پرونده بخش‌های مختلف دارد و اگر تصور بر این است که با این کیفرخواست پرونده خاتمه پیدا می‌کند اشتباه است. جعفری دولت‌آبادی در ارتباط با پرونده بابک زنجانی اظهار کرد: این پرونده بخش‌های مختلف دارد و اگر تصور بر این است که با این کیفرخواست پرونده خاتمه پیدا می‌کند اشتباه است. وی ادامه داد: بخش‌های بعدی پرونده بابک زنجانی در دست تحقیق است. دادستان تهران در ارتباط با آخرین وضعیت دادسرای انرژی و ورزش هم گفت: مشکل عمده ما در دادسراهای انرژی و ورزش ساختمان است. جعفری دولت‌آبادی افزود: دادسرای انرژی به صورت غیر رسمی آغاز به کار کرده و تا پایان سال افتتاح می‌شود. وی در ارتباط با پرونده بیمارستان پارسیان نیز افزود: پرونده بیمارستان پارسیان در دادسرای کارکنان دولت مفتوح است اما اجازه بدهید در دادگاه بابک زنجانی به آن بپردازیم.

احتمال تشکیل کمیسیون مشترک قبل از اجرای برجام

عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای با بیان اینکه زمان اجرای برجام تا اواسط دی و قبل از پایان دی‌ماه خواهد بود گفت: ممکن است تا پیش از اجرای برجام جلسات کمیسیون مشترک تشکیل شود. مجید تخت‌روانچی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه زمان دقیق اجرای برجام با توجه به اظهارات اخیر صالحی مبنی بر اجرای برجام در 15دی‌ماه گفت: اجرای برجام حدود چند هفته دیگر است و دقیق نمی‌توانیم بگوییم. وی در پاسخ اینکه آیا قبل از اجرای برجام دیداری بین وزرای خارجه ایران و گروه 1+5 و یا برگزاری جلسه کمیسیون مشترک در نظر گرفته شده است، افزود: هنوز برنامه‌ای نداریم ممکن است کمیسیون مشترک تشکیل شود ولی باز هم هنوز برنامه‌ای نداریم. تخت‌روانچی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر قانون اخیر کنگره آمریکا مبنی بر ایجاد محدودیت برای صدور ویزا تاکید کرد: این یکی از موضوعاتی است که مورد بحث‌مان است، در حال رایزنی هستیم. نامه آقای کری هم خیلی روشن است و باید ببینیم در عمل چه خواهند کرد.

 

دیدار اصولگرایان با احمدی‌نژاد

حسن غفوری‌فرد کاندیدای انتخابات مجلس دهم از دیدارهای اصولگرایان با احمدی‌نژاد خبر داد. وی در عین حال، حمایت احمدی‌نژاد از اصولگرایان را اشتباهی مانند حمایت از بنی‌صدر خواند و گفت: من بنی‌صدر را از اول انقلاب می‌شناختم و تمام تلاشم را کردم که رئیس‌جمهور نشود ولی خب، برخی دوستان او را نمی‌شناختند و به او رأی دادند و رئیس‌جمهوری شد که آن بلا را سر کشور آورد. باز هم گلی به گوشه جمال آقای احمدی‌نژاد که وارد حذف فیزیکی نشد. بنی‌صدر عملا قاتل شهید بهشتی بود و توطئه هفتم‌تیر را با منافقین برنامه‌ریزی کرد. به گزارش نامه نیوز، غفوری‌فرد از توهم‌های احمدی‌نژاد و یارانش هم گفت. او احتمال نرسیدن اصولگرایان به وحدت در آستانه انتخابات مجلس دهم را رد نکرد و گفت: قدم‌های خوبی که در نشست‌های ائتلاف برای وحدت اصولگرایان برداشته شده، اگر در این انتخابات هم به نتیجه نرسد می‌تواند در آینده زمینه وحدت را فراهم کند.

معاون فرمانده سپاه: جریان عاشورا کار ضدانقلاب بود نه فتنه‌گران

رهبری به موسوی گفتند: جنس تو با جنس ضد انقلاب فرق دارد

معاون فرمانده سپاه گفت: اطلاعاتی داریم که برخی حامیان فتنه‌گران منتظر فرصتی برای برپایی فتنه دیگر هستند و به مجرد دیدن ضعفی از نظام، دوباره فعال می‌شوند. سردار نجات افزود: در هر انتخاباتی یک جریان بازنده و یک جریان برنده می‌شود، واضح است که بازنده ناراحت است، لکن این خشم و ناراحتی در کشورهایی که به دموکراسی پایبندند، به آشوب کشیده نمی‌شود و جریان بازنده بلافاصله به کاندیدای برنده تبریک می‌گوید.

فارس نوشت؛ وی ادامه داد: مقام معظم رهبری فردای روزی که موسوی به نتایج اعتراض کرد، وی را خواستند و گفتند جنس تو با جنس ضد انقلاب فرق دارد و اگر اعتراض داری در چارچوب قانون اعلام کن، عین این پیام را برای کروبی و دیگران هم فرستادند. بعد وقتی دیدند اینها ادامه می‌دهند با ستادهای اینها جلسه گذاشتند و گفتند هر کدام 3 نماینده بفرستید تا من با اینها جلسه بگذارم.

نجات خاطرنشان کرد: بعد از جریان روز عاشورا ایشان به نهادهای امنیتی پیام دادند که جریان عاشورا کار ضدانقلاب بود، نه فتنه‌گران و بعد تعبیر کشتی نجات به کار بردند و گفتند انقلاب ما کشتی نجات است و از اینها خواستند به این کشتی بپیوندند و در ضمن تاکید کردند اگر کسی نخواست ما دیگر نمی‌توانیم کاری بکنیم. وی تصریح کرد: علت اصلی حصر سران فتنه فراخوان 25 بهمن 89 بود که منجر به آمدن 4-3 هزار نفر به خیابان شد.

اینها به خاطر فتنه دومی که می‌خواستند بعد از 88 می‌خواستند برپا کنند و مصطفی تاج‌زاده هم از زندان آن را حمایت می‌کرد به حصر رفتند. حصر اینها به درخواست قوه قضائیه و طبق مصوبه شورای عالی امنیت ملی است؛ مرجع قانونی قوه قضائیه است و رئیس قوه قضائیه هم که یکی از اعضای شورای عالی امنیت ملی است از شورا درخواست حصر سران فتنه را می‌کند و شورا نیز این طرح را تصویب کرده و سران فتنه محصور شدند؛

شما به هر مرجع امنیتی- قضایی بگویید این موضوع را عین قانون می‌داند. همه جای دنیا حکم چنین افرادی اعدام بود. نجات با لبان اینکه مطالبه مردم از شورای نگهبان نیز نظارت است، گفت: اگر وزارت کشور به وظیفه قانونی خود عمل نکرد شورای نگهبان باید عمل کند و نباید بگذارد مجلسی که عصاره کشور است، توسط افراد نفوذی همراه با ضد انقلاب، اشغال شود.


** ایران


دلیل «حصر» به روایت معاون فرمانده سپاه

معاون فرمانده سپاه گفت: «اطلاعاتی داریم که برخی حامیان فتنه‌گران منتظر فرصتی برای برپایی فتنه دیگر هستند و به مجرد دیدن ضعفی از نظام، دوباره فعال می‌شوند.»

سردار نجات در گفت‌وگو با «فارس» افزود: «وجهه‌ پدرانه و جذب رهبر معظم انقلاب بر همه وجوه دیگر ایشان برتری دارد. ایشان فردای روزی که موسوی به نتایج  اعتراض کرد، وی را خواستند و گفتند جنس تو با جنس ضد انقلاب فرق دارد و اگر اعتراض داری، در چارچوب قانون اعلام کن. عین این پیام را برای کروبی و دیگران هم فرستادند.

بعد وقتی دیدند اینها ادامه می‌دهند، با ستادهای اینها جلسه گذاشتند.» به گفته وی، «علت اصلی حصر سران فتنه فراخوان 25 بهمن 89 که منجر به آمدن 4-3 هزار نفر به خیابان شد، بود. اینها به خاطر فتنه دومی که می‌خواستند بعد از 88 برپا کنند و مصطفی تاج‌زاده هم از زندان آن را حمایت می‌کرد، به حصر رفتند. حصر اینها به درخواست قوه قضائیه و طبق مصوبه شورای عالی امنیت ملی است.»


ادامه تحقیق درباره بخش‌های بعدی پرونده زنجانی

دادستان تهران در ارتباط با پرونده بابک زنجانی گفت: «این پرونده بخش‌های مختلف دارد و اگر تصور بر این است که با این کیفرخواست پرونده خاتمه پیدا می‌کند، اشتباه است.» به گزارش «میزان»، جعفری دولت‌آبادی در حاشیه دومین همایش سراسری قضات دادسرای عمومی و انقلاب تهران افزود: «این پرونده بخش‌های مختلف دارد و  اگر تصور بر این است که با این کیفرخواست پرونده خاتمه پیدا می‌کند، اشتباه است.» وی ادامه داد: «بخش‌های بعدی پرونده بابک زنجانی در دست تحقیق است.» همچنین به گزارش «ایرنا»، دادستان تهران از حضور خود در جلسه علنی بعدی دادگاه بابک زنجانی خبر داد و گفت: «درجلسه بعدی اظهاراتی درباره بیمارستان پارسیان ارائه خواهم کرد.»

پورمحمدی: ممکن است مصاحبه ظریف پخش شود

به گزارش «تابناک ورزشی» بعد از اینکه مصاحبه عادل فردوسی‌پور با جواد ظریف وزیر امور خارجه در برنامه «90» پخش نشد، شایعات زیادی در فضای مجازی و رسانه‌ها مطرح شد، شایعاتی از جمله تمام شدن برنامه «90» و اتمام کار عادل فردوسی‌پور که سال‌هاست اجرای این برنامه را برعهده دارد تا اخراج و برکناری وی از این برنامه که به بعضی از آنها پاسخ‌هایی نیز از طرف مسئولان امر داده شد. علی اصغر پورمحمدی، معاون سیمای رسانه ملی در گفت‌وگو با «مهر»، در پاسخ به پرسشی درباره اجرای عادل فردوسی‌پور در برنامه «90» و صحت و سقم حضور او در این برنامه گفت: برنامه «90» همچنان به پخش خود ادامه می‌دهد. وی همچنین درباره پخش مصاحبه فردوسی‌پور با ظریف اعلام کرد: «ممکن است مصاحبه پخش شود.»

روایت علم‌الهدی از وضعیت شهر مشهد

امام جمعه مشهد گفت: «به فرمانده نیروی انتظامی خراسان رضوی گفتم، قرار بر این بود که زن‌های بدحجاب به حرم نزدیک نشوند اما امروز زن‌های بدحجاب در اطراف حرم دیده می‌شوند.» به گزارش «انتخاب» حجت‌الاسلام سید احمد علم‌الهدی در مراسم تجلیل از خادمان افتخاری حریم رضوی، ادامه داد: «وی به من گفت وقتی هتل چند ستاره در کنار حرم ساخته می‌شود، دیگر نمی‌توان جلوی برخی موضوعات را گرفت.»

امام جمعه مشهد افزود: «وقتی در شهر مشهد مکان‌های تفریحی و تجاری شکل می‌گیرد، هویت امام رضا(ع) از بین می‌رود و کلیپی از اطراف حرم رضوی به رهبر معظم انقلاب نشان دادند و به ایشان گفتند مشهد به این وضع در آمده و کالاهای خارجی در این بازارها عرضه می‌شود که ایشان بسیار ناراحت شدند.»


** جمهوری اسلامی

تظاهرات در چندنقطه فرانسه ممنوع شد

* مسئولان جزیره فرانسوی کُرس تظاهرات و گردهمایی‌ها در این جزیره را ممنوع اعلام کرده‌اند. راشاتودی که این خبر را داده،‌ نوشت: دیروز بود که عده‌ای از مردم خشمگین و افراطی این جزیره به یک نمازخانه ریختند و چند قرآن را به آتش کشیدند. تظاهر کنندگان شعارهای ضداسلامی و ضد عربی سر می‌دادند.

پاپ خواستار وحدت مسیحیان شد

* رهبر کاتولیک‌های جهان در پیام سالگرد میلاد مسیح، از جهانیان خواست علیه داعش متحد شوند. به گزارش خبرگزاری فرانسه، پاپ برای وحدت جهان علیه داعش و ستمگری‌های این گروه از پیروان خود استمداد کرد. فرانسیس که برای سومین بار از زمان پاپ شدن قصد داشت کریسمس را به واتیکان و جهان تبریک بگوید از این پیام برای درخواست اتحاد جهانیان علیه داعش استفاده کرد. وی گفت از اینکه داعش مردم بسیاری از کشورها را آزار می‌دهد به شدت ناراحت است.

وزارت خارجه آمریکا: ائتلاف سعودی ها شامل تمام حامیان تروریست‌ها می‌شود

* وزارت خارجه آمریکا می‌گوید: برخی از موسسات و افراد سعودی به حمایت مالی از شبه نظامیان سنی ادامه می‌دهند. از این منظر اعلام غیرمنتظره عربستان سعودی مبنی بر تشکیل ائتلاف 34 کشور برای مبارزه با ترور که مرکز فرماندهی‌اش در ریاض قرار دارد، گامی منطقی برای کاهش انتقادات غربی‌ها و افزایش نفوذ سنی‌ها در خاورمیانه است. اما وقتی به اعضای این ائتلاف نگاه می‌کنیم به دروغین بودن آن پی می‌بریم. این ائتلاف شامل تمام حامیان اصلی افراط‌گرایان و تروریست‌ها از قطر گرفته تا پاکستان می‌شود.

این مسئله همانند این است که کارتل‌های مواد مخدر به کمپین مبارزه با مواد مخدر بپیوندند. نگاهی به لیست اعضای این ائتلاف نشان می‌دهد کشورهایی که دژ تروریست‌ها هستند همچون افغانستان، لیبی و یمن که این دو هم اکنون دارای دولت نیستند هم در آن حضور دارند!

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • ۰۸:۵۰ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۷
  0 0
  بیا برو پی کارت....
 • ۱۲:۳۱ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۷
  0 0
  امان از سیاسی کاری
 • ۱۲:۳۳ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۷
  0 0
  مرگ بر فتنه گران88
 • ۱۲:۳۴ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۷
  0 0
  چی شد پس آخرش این اصلاح طلبا با کارگزارا که متحد نشدن
 • ۱۵:۵۵ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۷
  0 0
  دوستان عزیز شما اشتباه میکنید من راجع رقصو پایکوبی مختلط به شما بگم که رقص محلی پسرانه بود مرد و زن از هم جدا بودن مدرکی وجود نداره

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس