کد خبر 512423
تاریخ انتشار: ۲ دی ۱۳۹۴ - ۰۰:۵۶

رئیس اتاق بازرگانی با اشاره به نرخ ثابت ارز در ۲.۵سال گذشته دولت یازدهم گفت:تورم، قدرت تولید و رقابت‌پذیری تولیدکنندگان و صادرکنندگان ایرانی را بسیار کاسته و در واقع به پولی که از بانک ها می‌گیریم و بر روی ارز ، سود بیست و چند درصدی پرداخت می‌کنیم.

به گزارش مشرق، محسن جلال پور در ارتباط با یارانه هزارمیلیارد تومانی صادرات در بودجه سال 95  اظهار کرد: این بحثی بود که در برنامه تسریع رشد آمد تا به عنوان سود تسهیلات تولیدات صادرات محور که در سال‌های گذشته پرداخت شده یا قرار است پرداخت شود، اختصاص یابد.

وی با بیان اینکه اتاق بازرگانی موافق این تصمیم است، افزود: سازمان توسعه تجارت فعالیت‌هایی در این ارتباط انجام داده است، همچنین بانک توسعه صادرات و صندوق ضمانت صادرات در این ارتباط دخیل هستند.

رئیس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به دلایل پرداخت این یارانه صادراتی ادامه داد: تولیدکنندگان ایرانی در شرایطی فعالیت می‌کنند که در 2.5 سال گذشته در دولت یازدهم بر اساس آمار بانک مرکزی حدود 35درصد در نیمه دوم سال 92 ، 20 درصد در سال 93 و 15 درصد در سال جاری تورم داشته‌اند.

وی افزود: این تورم قدرت تولید و رقابت پذیری تولید کنندگان و صادرکنندگان ایرانی را بسیار کاسته است و در واقع به پولی که از بانک‌ها می‌گیرند و بر روی ارز، سود بیست و چند درصدی پرداخت می‌کنند.

جلال پور در ارتباط با عطف به ما سبق شدن این یارانه، تصریح کرد: آنچه مشخص شده است تسهیلاتی که از سال 92 به بعد از بانک ها دریافت شده  تا اندازه‌ای که در سازمان توسعه تجارت در حال بررسی باشد و تسهیلاتی که منبعد قرار است به تولید و صادرات پرداخت شود، درصدی یارانه اختصاص می‌یابد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس