نیروهای سپاه قدس 6 کارمند شرکتی که برای سپر دفاعی موشکی اسراییل (رژیم صهیونیستی) کار می‌کردند را به گروگان می‌گیرند تا بتوانند با استفاده از آنها به خانه امن موساد در آمریکا نفوذ کنند اما در انتها گروگان‌ها را می‌کشند.

گروه جنگ نرم مشرق - سریال «بلک لیست» The Blacklist یا «لیست سیاه» که در ژانر جنایی امنیتی قرار دارد، در یکی از قسمت‌های جدیدش، پای سپاه قدس ایران را وسط می‌کشد، و اعضای آن را افرادی وحشی که به‌صورت بی‌رحمانه دست به قتل و ترور می‌زنند، نشان می‌دهد.
این رویکرد سپاه‌هراسی در حالی انجام می‌گیرد که مجلس نمایندگان آمریکا در تلاش برای محدود کردن تاثیر طرح تخفیف تحریم‌ها علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و همچنین مانع‌تراشی در تماس‌های گسترده‌تر بین ایران و آمریکا، در دو هفته گذشته سه طرح جداگانه تحریم علیه سپاه ارائه کرده است. این حمله به سپاه در حالی صورت می‌گیرد که هنوز برجام به‌طور کامل اجرا نشده است.

شهر تهران در «بلک لیست»

نویسندگی و طرح اولیه این سریال که پخش آن از سال 2013 توسط شبکه آمریکایی «ان‌ابی‌سی» (NBC) شروع شده، به عهده جان بکنکمپ (Jon Bokenkamp) است. داستان «بلک لیست» درباره شخصی خلاف‌کار حرفه‌ای به نام "Red" (با بازی جیمز اسپادر) است که زمان زیادی پلیس و «اف‌بی‌آی» به دنبال او بودند، اما روزی او تصمیم می‌گیرد خود را تحویل قانون دهد و برای این کار شرایطی در نظر دارد؛ او می‌خواهد تنها با یک پلیس کار کند و با همکاری آن پلیس افراد خلاف‌کار و تبه‌کار معروف که در لیستی اسامی آنها قرار دارد را دستگیر کند.

گروگان‌گیری سپاه قدس در آمریکا + فیلم /// در حال ویرایش
داستان «بلک لیست» درباره شخصی خلاف‌کار حرفه‌ای به نام "Red" (با بازی جیمز اسپادر) است که زمان زیادی پلیس و «اف‌بی‌آی» به دنبال او بودند

«بلک لیست» که مانند سریال‌های هم‌ژانر خود کلیشه‌های رایج فیلم و سریال‌های ضدتروریستی مانند خائن درون سازمان ضدتروریست، شخصیت مرموز داستان، حوادث جمعی، تروریست‌های افراطی از همه فرقه و سایر کلیشه‌ها را دارد، در قسمت هفت از فصل سوم این سریال، به داستان یکی از شخصیت‌های سریال به نام «ثمر نوابی» (با بازی مژان مارنو) پرداخته که در نقش یک ایرانی یهودی که به استخدام سازمان «موساد» درآمده، ظاهر شده و اکنون در حال همکاری با «اف‌بی‌آی» است. نکته جالب این‌که بازیگر نقش ثمر یعنی مژان مارنو در واقع یک هنرپیشه ایرانی آمریکایی است که به زبان فارسی نیز صحبت می‌کند و در فیلم ضدایرانی «سنگسار ثریا م.» نیز بازی کرده است.

گروگان‌گیری سپاه قدس در آمریکا + فیلم /// در حال ویرایش
بازیگر نقش ثمر یعنی «مژان مارنو» در واقع یک هنرپیشه ایرانی آمریکایی است که به زبان فارسی نیز صحبت می‌کند

قسمت هفت از فصل سوم با سکانسی از تهران در سال 1992 آغاز می‌شود، که در آن پدر و مادر یهودی ثمر و شاهین نوابی به دست مامور امنیتی ایران به دلیل همکاری با اسراییل (رژیم صهیونیستی) در خانه خود کشته می‌شوند.

گروگان‌گیری سپاه قدس در آمریکا + فیلم /// در حال ویرایش
نمایی از 23 سال پیش تهران در سریال «لیست سیاه»!

از زبان ثمر در رابطه با سرنوشت برادر کوچکش شاهین نیز گفته می‌شود که بعدها در سال 2009 در جلسه‌ای آتش‌بس میان رهبران اپوزیسیون و ارتش در "پیشین" ایران که شاهین نیز به عنوان دانشجوی اپوزیسیون حضور داشت، وی به علت حمله بمب‌گذار انتحاری به این جلسه کشته شده است؛ در این سکانس بسیار نامفهوم و مبهم، مثلا مسئولان جمهوری اسلامی در هیبت روحانیت البته با با یک ظاهر عربی که شبیه روحانیون ایرانی نیستند، با دانشجویان معترض که در کسوت اپوزیسیون برای مذاکره با روحانیون پشت یک میز جلسه نشسته‌اند، به مجادله می‌پردازند که در واقع نشان دهنده یک تسویه حساب داخلی است.

گروگان‌گیری سپاه قدس در آمریکا + فیلم /// در حال ویرایش
سکانس مربوط به مسئولان جمهوری اسلامی در هیبت روحانیت، البته با با یک ظاهر عربی که شبیه روحانیون ایرانی نیستند

گروگان‌گیری سپاه قدس در آمریکا!

سریال فردی را با نام مستعار «زال بن حسن» (اسم عربی) با عنوان درجه‌دار "نیروی قدس ارتش انقلاب اسلامی ایران" معرفی می‌کند که «اف‌بی‌آی»، پلیس بین‌الملل و موساد چندین سال است که به دنبال او هستند؛ حسن عامل چند اقدام تروریستی نظیر بمب‌گذاری "پیشین" در ایران با 41 کشته و بمب‌گذاری کنیسه‌ای در "بوینس‌آیرس" با 31 کشته از جمله 14 زن و بچه معرفی می‌شود. همچنین موساد زمانی 24 مامور را برای کشتن حسن گذاشته بود که ثمر نیز یکی از این ماموران بوده و اکثر مامورها توسط حسن کشته شدند. حسن مردی معرفی می‌شود که بیشتر از هر "آدم‌کشی" در تاریخ، ماموران موساد را کشته و برای او مهم نبوده که در این عملیات علیه ماموران موساد، شهروندان دیگر کشورها نیز کشته شوند.

گروگان‌گیری سپاه قدس در آمریکا + فیلم /// در حال ویرایش
«زال بن حسن» (اسم عربی) با عنوان درجه‌دار "نیروی قدس ارتش انقلاب اسلامی ایران" معرفی می‌شود

حسن وارد آمریکا می‌شود و با کمک افرادش 6 کارمند سیستم بین‌المللی «لازاروم» را می‌رباید و آنها را به گروگان می‌گیرد؛ «لازاروم» تامین کننده خدمات حرفه‌ای برای سپر دفاعی موشکی اسراییل (رژیم صهیونیستی) معرفی می‌شود که نرم‌افزار گنبد آهنین را رمز‌گذاری می‌کنند. داستانی که تنها هدفش مظلوم‌نمایی برای رژیم صهیونیستی است.

{$sepehr_media_1319899_400_300}

سکانس کشتن یکی از گروگان‌های سیستم بین‌المللی «لازاروم» که برای مظلوم‌نمایی رژیم صهیونیستی به تصویر کشیده شده است

گروگان‌گیری سپاه قدس در آمریکا + فیلم /// در حال ویرایش
«ثمر نوابی» از اعضای موساد بوده که اکنون در حال همکاری با «اف‌بی‌آی» است

یک هدف مضحک برای تخریب وجهه ایران

نیروهای ویژه موساد در آمریکا که از همکاران سابق ثمر نیز هستند، به کمک «اف‌بی‌آی» می‌آیند و گروگان‌ها و تعدادی اسیر دیگر را آزاد کرده و نیروهای حسن را دستگیر می‌کنند، اما اعلام می‌شود که حسن فرار کرده است؛ در میان اسیران آزاد شده شاهین برادر ثمر نیز پیدا می‌شود و او داستانی جعلی از زنده بودنش و این‌که حسن از طرف جمهوری اسلامی به دنبال او بوده و بالاخره توانسته تا وی را دستگیر کند، برای ثمر و دیگر همکارانش تعریف می‌کند. گروگان‌ها و اسیران را برای امنیت بیشتر به "خانه امن موساد" می‌برند اما مشخص می‌شود که همه این صحنه‌سازی‌ها فریب بوده و اسیران در واقع نیروهای حسن بوده‌اند و شاهین نیز هم همان حسن واقعی است؛ آنها با عملیاتی به‌صورت موقت بر خانه امن موساد مسلط می‌شوند و گروگان‌ها را به همراه تعدای از نیروهای موساد می‌کشند؛ اما هدف شاهین یا حسن از این همه عملیات پیچیده چه بوده است؟


هدف اصلی حسن پیدا کردن فهرستی در گاو صندوق خانه امن موساد بوده که در آن اسامی ماموران و خبرچین‌هایی که در سرتاسر دنیا به دنبال یافتن و کشتن حسن هستند، قرار دارد؛ در واقع حسن، جان خود و تمام نیروهایش را با نفوذ به قلب آمریکا و خانه امن موساد به خطر می‌اندازد تا فقط با پیدا کردن مامورانی که به دنبال او هستند، از جان خود محافظت کند و قرار نیست این نفوذ پیچیده با دادن هزینه زیاد جانی و مالی، نفع دیگری برای جمهوری اسلامی داشته باشد! هدف مضحکانه‌ای برای وحشی و تروریست نشان دادن نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که حتی به خواهر خود نیز رحم نمی‌کنند.

گروگان‌گیری سپاه قدس در آمریکا + فیلم /// در حال ویرایش
حسن، جان خود و تمام نیروهایش را با نفوذ به قلب آمریکا و خانه امن موساد به خطر می‌اندازد تا فقط با پیدا کردن مامورانی که به دنبال او هستند، از جان خود محافظت کند!

جالب است که در اثناء این هدف سرکاری، بستری فراهم شده که ماموران موساد بسیار شجاع و آماده برای کشته شدن در مسیر رژیم جعلی خود به تصویر کشیده شوند. البته به غیر از موارد فوق یک تصویرسازی منفی دیگری نیز از ایرانی‌ها در این سریال صورت گرفته که در آن یک ایرانی به نام "فرزین" که صاحب یک مغازه خشک‌شویی است، در قامت یک قاچاق‌چی انسان به داخل آمریکا به تصویر کشیده می‌شود.

گروگان‌گیری سپاه قدس در آمریکا + فیلم /// در حال ویرایش
یک تصویرسازی منفی دیگری از ایرانی‌ها روی می‌دهد و در آن فردی به نام "فرزین" به عنوان یک قاچاق‌چی انسان به داخل آمریکا معرفی می‌شود

سپاه مانع نفوذ و تسلط آمریکا در منطقه

سریال The Blacklist به مانند دیگر فیلم و سریال‌های آمریکایی در صدد تولیداتی در راستای سیاست‌های کلان حکومت آمریکا است و سیاست‌مداران نیز با عرصه‌ای که این سریال‌ها و فیلم‌ها فراهم می‌کنند، اهداف خود را به پیش می‌برند.

همان‌طور که در ابتدا اشاره شد، مجلس نمایندگان آمریکا نیز سه طرح جداگانه تحریم علیه سپاه ارائه کرده‌اند که اولین طرح به نام «قانون تحریم های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران» با حمایت دوین نانز رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا به همراه بیست و شش نماینده جمهوری خواه مجلس ارائه شده است. پیتر روسکام نماینده جمهوری‌خواه مجلس دومین طرح به نام «قانون قرنطینه کردن ستیزه‌جویی و تجاوزات تحت حمایت دولتی آیت الله» را ارائه کرده است که تحریم‌های مضاعفی را علیه موسسات تحت مالکیت یا کنترل سپاه اعمال می‌کند. سومین طرح با حمایت اد رویس رئیس کمیته امور خارجه مجلس نمایندگان آمریکا و با عنوان «قانون بازبینی و اجرای تحریم های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران» مطرح شده است.

این قسمت از سریال The Blacklist را نیز باید در پروژه ایران‌هراسی و سپاه‌هراسی دید که به طور قطع آخرین نمونه این پروژه نیز نخواهد بود؛ چرا که برنامه‌های آمریکایی‌ها برای نفوذ و تسلط بر منطقه غرب آسیا (خاورمیانه) هیچ‌گاه نتوانسته با موفقیت پیاده شود و اصلی‌ترین عامل آن هم مقاومت اسلامی به رهبری جمهوری اسلامی بوده است؛ بنابراین دشمنی آمریکا با ایران به ویژه با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حتی با انجام توافقات هسته‌ای نیز هیچ‌گاه پایان نمی‌یابد و تولید فیلم و سریال‌های ضدایرانی هرچند باکیفیت پایین، متوقف نخواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 24
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 7
 • محمد ۰۱:۰۶ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۲
  3 1
  چه فیلم چرتیه مخصوصا اون روحانیونی که مثلا درست کردن هیچ شباهت به روحانیون ایرانی ندارن ولی خودمانیم خوب خوار چشم این ابرقدرتی شدیم که همه ازش مثل ... میترسن واین هم به برکت انقلاب هست ورهبری مرگ بر آمریکا
 • مهدی ۰۲:۴۲ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۲
  2 0
  من ک هر فیلم سریالی دیدم ی قسمتش ضد ایرانی بود جالبش اینجاس اسم مارو مثلا میذارن السعید هنوز انقدر نفهم و بیشعورن ک نمیدونن ما اسمامون چجوریه یا مثل بالا فکر میکنن عربیم خدارو شکر دشمنامون از ابلهان
 • جنبک سبز لجنی ۰۶:۱۵ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۲
  1 0
  دلم برای خودمون میسوزه
 • هادی ۰۷:۴۲ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۲
  4 1
  سپاه قدس کمر سرویس های امنیتی بزرگ رو شکسته حق دارن رویا پردازی کنن. جان کری التماس می کرد با سردار سلیمانی دیدار کنه.
 • سید حامد ۰۹:۱۷ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۲
  0 0
  از زیر پونز نقشه ایران خدا قوت میگم به عزیزان جنگ نرم مشرق خسته نباشید
 • محمود ۰۹:۲۵ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۲
  1 0
  ای بابا این چیزا که تازگی نداره خب ایران هم هرچی فیلم وسریال میسازه به جز فهش ودری وری به امریکا که چیزی نداره ولی فیلمهای اونا خیلی جالب ساخته میشه توی دنیا اثر میزاره ولی مال مارو بچه یک ساله هم قبول نداره چه برسه به دنیا......چی برم گم شم
 • Ali ۰۹:۳۲ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۲
  0 0
  نه عزیز.این کارشون کاملا با برنامه انجام می شه.می خوان درنظر مخاطب ایرانی ها رو با عربها(به خصوص سنی) یکی نشون بدن.
 • ۰۹:۴۴ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۲
  0 0
  شیطان بزرگ در اوهام توهم زدگی و ایجاد توهم دارد سیر می کند این ارازل بازی ها دیگر نخ نما شده کسی با تیات بازی و فیلم و ... خام نمی شود دنیا بیدار شده است جهان دارد از شر شیطان رها می شود این یانکی ها دنبال اوهام پردازی هستند دلشان خوش است که دارند ادامه حیات ننگین خودشان را چهار صباح بیشتر می کنند صبح نزدیک است دیو پلیدی آمریکا از جهان خواهد.
 • ۰۹:۵۹ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۲
  0 0
  ای دلسوووووووز. ممنون که دلسوزی ولی دلت نسوزه. وقتی این طور فیلمها رو می بینم می فهمم که چقدر قدرتمند هستیم که مجبور شدند با دروغ و حیله ما رو بدنام کنند چون زورشان به از بین بردن ما نمی رسد.
 • مخلوق خدا ۱۰:۵۵ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۲
  0 0
  ومکرو مکرالله والله خیر الماکرین فیلم سازای ما ایشالا حقیقتو بگن انچه از در براید بر دل نشیند اگه صنعت فیلم کار ساز نیست فراماسانو اینهمه سرمایع گذاری نمیکنند البته چون دروغ میگن نمی تونن پیروز شن بر قلوب بیدار مردم عالم
 • ۱۱:۳۷ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۲
  0 0
  جالبه که فصل اول این سریال دوبله و پخش شده و اعضای موساد به عنوان سرویس اطلاعاتی انگلیس معرفی شدند
 • ۱۲:۰۴ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۲
  0 0
  ما امریکا را زیر پا می گذاریم . امام خمینی (ره) واقعا زیبا گفت
 • قاسم ۱۳:۲۵ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۲
  0 0
  به حول و قوه الهی این کابوس برایان به واقعیت تبدیل خواهد شد.
 • مهدی از قم ۱۳:۴۶ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۲
  0 0
  البته که این کارگردان ها و تهیه کنندگان دشمن بشریت هستند ولی شما ببین برای ارمان الحادی و کشور ستمگرشان چقدر مایع میزارند ولی کارگردان های غرب پرست ایرانی چجوری به اصول اعتقادی و کشور ایران خیانت میکنند.چجور ارزش های اسلامی ما را مثل حیا.غیرت...به سخره میگیرند.برای خوش امد غرب و گرفتن جایزه از این اشغال ها حاضر میشوند مملکتشان را در فقر و جهل و فساد نشان دهند و همه جور لجن پراکنی کنند
 • ۱۵:۰۵ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۲
  0 0
  صحبتی که مهدی 2:42 مطرح کرد من رو یاد فرمایش رهبر در دیدار با شاعران انداخت. ایشون اونجا بحثی رو مطرح کردند مبنی بر اینکه برخی نکات رو به صورت تک مضراب در کار مطرح کنید. فکر هم نمیکنم مختص به شعر باشه این مسئله و در سینما در فیلمهای هالیوودی فراوون هست. کلی سریال میسازند و یک قسمتی هم به صورت یک تک مضراب چهره ای از ایران نشون میدن. این باعث تاثیرگذاری و باور مسئله توسط مخاطب میشه. متوجه نمیشه که فیلمساز داره این رو به خوردش میده. فکر میکنه جزئی حقیقی از داستان و ماجرا است. امیدوارم فیلمسازان و هنرمندان ما هم بیشتر به این مسئله توجه داشته باشند و کمتر تابلو کار کنند.
 • محمد ۱۵:۲۲ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۲
  0 0
  مرگ بر آمریکا شیطان بزرگ و دشمن خداوند متعال
 • ۱۸:۰۹ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۲
  0 0
  چون ما خودمون ایرانی هستیم برای ما این جور فیلمها و سریالها چرت بنظر میرسه ولی برای سایر ملت ها که آشنایی چندانی با ایران و فرهنگ ما ندارن تاثیر گذاره...شما الان یک دیدگاه بسیار منفی نسبت به یه سری کشورایی دارید که با امریکا رابطه خوبی ندارن و اونها هم توسط امریکا بصورت روانی(فیلم/سریال و...) چهره تخریب شده ای دارن، ولی شما باور میکنید ،مثلا یک سری کشورهای امریکای لاتین/اروپای شرقی یا همین کره شمالی که تا اسمش میاد همه در اثر همین تبلیغات منفی، سریع میگن یه کشور کمونیستی عقب افتاده دیکتاتورییه...که در حقیقت اگه بخاطر فشارها و تحریمهای همه جانبه امریکا و متحدانش نبود الان قطعا وضعیتش بدتر از همسایه جنوبی خودش نبود!
 • محمد محسن ۱۱:۳۶ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۳
  0 0
  بابا این که از اولش مشخص بود که دروغه.
 • ۱۵:۲۰ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۳
  0 0
  خوب بود بعضی از کارگردانان ما هم براساس مصالح کشورمان فیلم بسازند نه فیلمهایی دشمنانمان از آنها خوششان بیاید
 • منم يکي مثل تو ۰۳:۴۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۲
  0 0
  اگه فيلم ما خوب نيست پس چرا اسکار گرفتيم که بهترين جايزه ي سينمايي دنياس؟؟
 • ۱۹:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۲
  0 0
  این تاپیک مخصوصا فیلمهایش خوب نیست بردارید برای رضای خدا
 • محمد ۰۷:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۵
  0 0
  باسلام.اول اینکه امریکا و هامیانش از سرخوردگی و نا توانی جز تبلیغ و کذب هیچ حرفی برا گفتن ندارن.در اصل سپاه قهرمان و دلاور گمنامان امام زمانی مثل کوه جلو ظالمان دوران ایستاده و به زیبایی انها را تحقیر میکند چون قدرتهای ظالم و پوشالی کوه قدرتمندی چون سپاه بینن طبیعست دست به هرکاری برا مقابله بزنن.انها میدانن که شرایط سقوط ظالمان نزدیک است و امروز سپاه ثابت کرده که ظالمان را زیر پا میگذارد.خدا همه بچه های سپاه رو حفظ کنه..انشاالله خدا بدخواهان سپاه رو نابود کنه .و هرکس در هر لباسی خیانت کنه خدا به ابروی سیدو الشهدا خاروذلیلش کنه.سپاه مایه افتخارماست.این دلاوران بی ادعا از همه چیزشون گذشتن تا عزت و سر بلندیه ما و حتی دیگر مظلومان عالم را حفظ کنن به راستی کسانی که قدر شناس این همه فداکاری این عزیزان نباشند به راستی که از پست پستترند اگر میدانستند.ظهور وحضور این دایران عالم را خوش بو کرده.افتخار میکنم که خدا مارا لایق بداند واین سعادت را داشته باشم که خادم این گلهای محمدی باشم.جانم فدای سپاه.
 • صحرا ۱۳:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۷
  0 0
  به نظرم برای خنثی کردن این فیلم باید به صورت گسترده اقدام کرد. 1- مصاحبه با ایران شناسان که ایران را به خوبی می شناسند. 2- مصاحبه با گردشگران امریکایی که به ایران مسافرت کرده اند. 3- نقد علمی و منصفانه فیلم در خود آمریکا و ایران 4- و... نباید به سادگی از کنار این قضیه گذشت.
 • علیرضا ۲۳:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۶
  0 0
  در زمان شوروی هم اینطوری تبلیغ می کردن... الان نوبت ایران رسیده.ولی تنها راهی که انجام می دن تبلیغ هستش.هیچ کاری نمی تونن بکنن و نمی تونن بگن ایران حامی تروریسته.همین ایران بود که وقتی ارتش عراق در جنگ با داعش از هم پاشید دوباره عراق رو راست و ریست کرد.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس