کد خبر 501493
تاریخ انتشار: ۷ آذر ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۵

سه سارق جیب‌بر حرفه‌ای خطوط BRT که به بهانه سوار شدن اتوبوس به سرقت از مسافران اقدام می‌کردند، دستگیر شدند.

به گزارش مشرق، در پی افزایش وقوع سرقت های مشابه به شیوه جیب بری از مسافران خطوط اتوبوس های BRT به ویژه در محدوده خیابان های آزادی - انقلاب، اجرای طرح دستگیری سارقان در دستور کار تیم های تجسس کلانتری های این محدوده قرار گرفت. بررسی های پلیسی نشان می داد مالباخته ها به یک شیوه مورد سرقت قرار گرفته اند و همین سرنخ کافی بود تا ماموران گشت کلانتری ۱۰۸ نواب با تمرکز اطلاعاتی موفق به شناسایی اعضای بلند سارقان جیب بری شوند که با همکاری هم اقدام به سرقت های سریالی می کردند.

ساعت ۷ صبح ۱۸ آبان امسال ماموران تیم تجسس ویژه کلانتری ۱۰۸ نواب در محدوده ایستگاه نواب در حال گشت زنی بودند که به سه جوان مشکوک و آنها را تحت نظر قرار دادند.

سرانجام زمانی که یکی از این سه جوان با نزدیک شدن به مسافران و به بهانه سوار شدن به اتوبوس اقدام به هل دادن مسافران می کرد تا دو همدست دیگرش اقدام به سرقت اموال مسافران کنند مأموران وارد عمل شده و هر سه نفر آنها را دستگیر کردند.

بعد از دستگیری این افراد و در بازرسی مقدماتی از آنها تعدادی گوشی تلفن همراه و مدارک شناسایی متعلق به افراد غیر کشف شد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع جیب بری و به دستور دادیار سوم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، پرونده به همراه سه متهم دستگیر شده در اختیار پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت تا در بازجویی های تخصصی از متهمان دستگیر شده پرده از راز فعالیت های تبهکاانه آنها برداشته  شود .

با انتقال سه متهم بنام های امیر (۲۱ ساله)، یوسف (۲۴ ساله) و پیمان (۲۲ ساله) به پایگاه هشتم پلیس آگاهی و آغاز تحقیقات مشخص شد که یوسف و پیمان دو برادر بوده که با همدستی یکی از دوستان خود (امیر) اقدام به تشکیل گروه سارقان جیب بر خطوط BRT کرده‌اند. آنها با حضور در اتوبوس های تند رو و شناسایی طعمه های خود از شلوغی اتوبوس ها سوءاستفاده کرده و اقدام به جیب بری های سریالی می کردند. بعد از پایان سرقت ها هم با حضوذر در یکی از قهوه خانه های مرکز شهر اقدام به تقسیم اموال مسروقه می کردند.

در ادامه رسیدگی به جرایم ارتکابی متهمان، آنها به ده ها فقره سرقت به شیوه جیب بری در طول یک ماه گذشته به‌ ویژه در ایستگاه های BRT اعتراف کردند.

سرهنگ کارآگاه حمدالله علیزاده رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، گفت: با توجه به اعتراف صریح متهمان به ده ها فقره سرقت به شیوه جیب بری در ایستگاه های خطوط BRT و به جهت شناسایی سایر شکات و مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصویر هر سه متهم از سوی مقام قضایی صادر شده است؛ لذا از تمامی شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهمان شدند دعوت می شود تا برای پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در میدان حر - انتهای خیابان ۱۲ فروردین مراجعه کنند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس