کد خبر 501336
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۳

معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه این وزارتخانه از کشتی به عنوان یک رشته مدال‌آور در المپیک حمایت خواهد کرد گفت: حضور وزنه‌بردار ایران در المپیک هنوز قطعی نشده است.

به گزارش مشرق، نصرالله سجادی با بیان این مطلب که رقابت های جام باشگاههای جهان به ابتکار فدراسیون کشتی ایران پایه ریزی و برگزار شد، افزود: خوشبختانه طرح و پیشنهادی که فدراسیون کشتی ایران با اتحادیه جهانی کشتی مطرح کرد برای دومین سال پیاپی در کشورمان اجرایی شد و ما هم اکنون شاهد این هستیم که این رقابت های بین المللی در ایران میزبانی می‌شود. مطمئنا این رقابت ها رفته رفته جایگاه واقعی خود را در بین مسابقات بین المللی جهان پیدا می کند.

وی ضمن اعلام حمایت از این گونه رویدادهای بین المللی گفت: وزارت ورزش صددرصد حامی این گونه مسابقات است و حتی ما برای کسب میزبانی رقابت های قهرمانی جهان در صورت تغییرات لازم تفکیک رشته ها هستیم. مطمئنا اگر قانون تفکیک رشته های کشتی در کشورهای مختلف از سوی اتحادیه جهانی تصویب شود ما نیز می توانیم میزبان رقابت های جهانی کشتی آزاد و فرهنگی در بخش مردان شویم.

معاون وزارت ورزش ضمن اعلام حمایت از رشته کشتی در سال المپیک گفت: رشته کشتی جزو رشته های مدال آور ما در المپیک است و ما نیز با حمایت و برنامه ریزی ویژه روی این رشته از هیچ حمایتی دریغ نکرده تا بتوانیم نتایج خوبی را در المپیک کسب کنیم.

وی در پاسخ به این سئوال که کشتی برای کسب کرسی های جهانی نیاز به حمایت دارد، تصریح کرد: قطعا اگر فدراسیون کشتی و نفرات مورد نظر فدراسیون اقدامات خود را برای حضور در سطوح بالاتر و هیئت رئیسه اتحادیه جهانی کشتی اقدام کنند ما نیز از آن حمایت خواهیم کرد و به عنوان متولی دستگاه ورزش کشور حامی این حرکت هستیم.

سجادی در خصوص ثبت روز ملی کشتی بر تقویم نیز ادامه داد: این موضوع متنفی نشده و ما همچنان پیگیر آن هستیم تا یک روز را در تقویم به اسم روز ملی کشتی ثبت کنیم.

وی در خاتمه به مشکل وزنه بردار ایران نیز اشاره کرد و گفت: مشکل سهراب مرادی هنوز به طور قطعی و رسمی حل نشده و من زمانی می توانم بگویم که او می تواند در المپیک شرکت کند که نامه کتبی از سوی فدراسیون جهانی بدستم برسد.
منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس