اسرا در دانشگاه اسارت به اشکال مختلف با مسئولین نظام مکاتبه می کردند و با کنایه، اشاره ضرب المثل وضعیت خود را بیان می کردند.

گروه جهاد و مقاومت مشرق: نماینده صلیب سرخ نامه اسرا را آورد و زیر نگاه سنگین نگهبان عراقی به آنها داد.

همه با عجله پاکت ها را باز کردند تا نامه هایشان را بخوانند. اما صدای فریاد یکی نگاه همه را متوجه خویش کرد، نگاه کنید دوستان امام به نامه من جواب داده، به خدا دروغ نمی گویم، جواب داده.

اسرا دور تا دور او را گرفتند. نامه دست به دست می گشت خدای من حقیقت دارد. فرزندانم پدر پیرتان هم به فکر شماست و دعای خیر برایتان می فرستد. مُهر امام در گوشه چپ نامه به چشم می خورد. آهی که از دل ها برمی خواست ابر شد و بر بالای اسارتگاه خیمه زد چند روز بعد باران می بارید.

اسرا در دانشگاه اسارت به اشکال مختلف با مسئولین نظام مکاتبه می کردند و با کنایه، اشاره ضرب المثل وضعیت خود را بیان می کردند. در نامه ای از طرف آیت الله مشکینی نوشته شده بود: نفس کشیدن شما عبادت و مجاهدت است. آقای هاشمی رفسنجانی نوشته بود: شما اسرا سفرای جمهوری اسلامی هستید. حقیقتاً گزارش مفصل اسرا به زبان های مختلف به نمایندگان سازمان ملل باعث روشن شدن بینش حقانیت جمهوری اسلامی و آشکار شدن رفتار غیر انسانی عراقی ها با اسرای ایرانی شد.

همین امر باعث شد نماینده عراق طارق عزیز در سازمان ملل حاضر شود و رسماً با اشتباهات و رفتارهای خشن و غیر انسانی دولت عراق با اسرای ایرانی اعتراف نماید و در جامعه بین المللی تعهد کرد که بتوانیم با تغییر رفتار خویش گذشته را جبران نماییم و این کار بزرگی بود که اسرا در اسارت در دفاع از انقلاب انجام دادند.

راوی: آزاده فتاح محمدی /سایت جامع آزادگان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس