نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران گفت: نفوذ آمریکا چند جنبه دارد؛ اول جنبه اقتصادی و اشباع بازار ایران از کالاهای لوکس و مصرفی، دوم نفوذ سیاسی و سوم نفوذ فرهنگی است که با اهمیت‌ترین اقدام دشمن علیه ایران است.

به گزارش مشرق به نقل از روابط عمومی مجتمع دانشگاهی امیرالمومنین (ع)، حجت‌الاسلام علی سعیدی در مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در جمع دانشجویان مجتمع دانشگاهی امیرالمؤمنین با بیان اینکه امروز صحنه تقابل همه اسلام و همه کفر به وسعت جغرافیای عالم است، افزود: یک طرف انقلاب اسلامی و رهبر مقتدر آن و طرف دیگر جبهه کفر و ارتجاع منطقه قرار دارد و آمریکا با استفاده از عمال خود، آتش جنگ و اختلاف را در منطقه شرق آسیا روشن نگه داشته و به جنگ‌های نیابتی رو آورده است.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران در ادامه از اهداف آمریکا برای تعامل با ایران پرده برداشت و گفت: آمریکا از تعامل با ایران 5 هدف را دنبال می‌کند: اول، حرکت به سمت مذاکرات فرا هسته‌ای و دخالت در موضوعات موشکی، نظامی و ...؛ دوم، حل مشکلات اقتصادی اروپا و استفاده از پتانسیل بازار ایران؛ سوم، قطع محوریت و ارتباط ایران در غرب آسیا با سوریه، لبنان، یمن و حزب‌الله؛ چهارم، تقویت جریان سازش و قربانی کردن جریان مقاومت در فلسطین و حزب‌الله در لبنان و پنجم، ایجاد فاصله بین ایران و عراق.

سعیدی درباره نظر مقام معظم رهبری در موضوع هسته‌ای گفت: نظر ایشان عبور از موضوع هسته‌ای و وحدت و مقاومت در برابر خواسته‌های نامشروع دشمن در موضوعات فرا هسته‌ای است.

وی با بیان اینکه حضرت آقا ظرف مدت 6 ماه 70 بار از واژه نفوذ استفاده کردند افزود: نفوذ آمریکا چند جنبه دارد؛ اول جنبه اقتصادی و اشباع بازار ایران از کالاهای لوکس و مصرفی، دوم نفوذ سیاسی و سوم نفوذ فرهنگی است که با اهمیت‌ترین اقدام دشمن علیه ایران است.

سعیدی اظهار داشت: از دید مقام معظم رهبری، نفوذ فرهنگی آمریکا در ایران قابل تحمل نیست و دولت و آحاد ملت باید با کار فرهنگی خودجوش جلوی نفوذ فرهنگی دشمن را بگیرند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس