بازرس ارشد کمیته روابط خارجی سنای آمریکا گفت:‌ "ارتش آزاد سوریه" هیچ کمکی به مقابله با داعش نمی‌کند. حمایت از آنها تنها اوضاع را بدتر کرده و تسلیحاتی که آمریکا برای حمایت از آنها فرستاده حالا به دست داعش افتاده است.

گروه بین الملل مشرق- افسر سابق مقابله با تروریسم آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) و بازرس ارشد کمیته روابط خارجی سنای آمریکا گفت، کنگره آمریکا با تامین سلاح برای مخالفان میانه روی سوری، افراط گرایان داعش را مسلح می‌کند.

انتقاد مقام ارشد کنگره از تسلیح ارتش آزاد توسط آمریکا

بنابر این گزارش، جان کریاکو، افسر سابق مقابله با تروریسم آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) و بازرس ارشد کمیته روابط خارجی سنای آمریکا گفت:‌ "ارتش آزاد سوریه" هیچ کمکی به مقابله با داعش نمی‌کند. حمایت از آنها تنها اوضاع را بدتر کرده است. اکثر تسلیحاتی که آمریکا برای حمایت از آنها فرستاده حالا به دست داعش افتاده است. کنگره برای مسلح شدن داعش پول پرداخت کرده است.

انتقاد مقام ارشد کنگره از تسلیح ارتش آزاد توسط آمریکا

کنگره آمریکا در 2014 مبلغ 500 میلیون دلار را برای ایجاد و تشکیل نیروهای ارتش آزادی بخش سوریه با بیش از 5000 نیرو تا پایان 2015 اختصاص داد. به گفته این مقام مسئول سابق آژانس سیا،‌ نیروهای داعش در سوریه قادر بوده‌اند تا تجهیزات مدرن آمریکایی را که به ارتش آزاد سوریه داده شده بود،‌ به دست آورده و آنها را مورد استفاده قرار دهند.

انتقاد مقام ارشد کنگره از تسلیح ارتش آزاد توسط آمریکا

همچنین این تروریست‌ها موفق شدند در عراق نیز از مهمات و تجهیزات آمریکایی برجای مانده از فرار نیروهای عراقی از پایگاه‌هایشان بهره مند شوند. وی افزود:‌ ایده آمریکا در ایجاد یک نیروی لیبرال، دموکراتیک و صلح طلب بعنوان جایگزین برای دولت بشار اسد، رییس جمهوری سوریه یک ایده پوچ و بی معناست. آمریکا باید بجای بدتر کردن اوضاع در منطقه عقب بایستد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس