رئیس جناح اکثریت جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا با انتقاد از باراک اوباما گفت او قصد دارد ممنوعیت صادرات نفت ایران را بردارد اما با برداشته شدن ممنوعیت صدور نفت آمریکا مخالف است.

به گزارش مشرق به نقل از پایگاه اینترنی مک کارتی، رئیس جناح اکثریت جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا، او در پایگاه اینترنتی خود در انتقاد از اوباما، بیانیه‌ای منتشر کرد. مک کارتی در  این بیانیه نوشت: می دانیم برداشته شدن ممنوعیت از صادرات نفت هم برای اقتصاد خوب است و هم ایجاد شغل می کند. همچنین می دانیم برداشته شدن ممنوعیت جایگاه ژئوپولیتکی ما را تقویت می کند و با قرار دادن منابع جایگزین انرژی در اختیار متحدان ما ، وابستگی آنها را به کشورهایی که از انرژی همچون سلاح استفاده می کنند کاهش می دهد. اما پرسشی بزرگ وجود دارد. چرا رئیس جمهور آنچنان که با ایران رفتار می کند با کشور خودش رفتار نمی کند؟

در ادامه این بیانیه آمده است: دولت آمریکا در گفتگوهای هسته ای با ایران موافقت کرد تحریم نفتی این کشور  را بردارد. اوباما با این اقدام به تهران امتیازی کلیدی داد. همه می دانند برداشته شدن تحریم چقدر به اقتصاد ایران کمک می کند و موجب تقویت آن می شود. بدین ترتیب، پول بیشتری عاید ایران می شود و نفوذش را افزایش می دهد. اما رئیس جمهور به همین اندازه با مردم آمریکا مهربان نیست.

پس از آنکه رئیس جناح اکثریت اعلام کرد برداشته شدن ممنوعیت از صدور نفت آمریکا را به رأی می گذارد، کاخ سفید بلافاصله گفت رئیس جمهور از این طرح حمایت نخواهد کرد.

مک کارتی در ادامه ادعا کرد: «اگر روسیه می خواهد از منابع انرژی خود به عنوان سلاح ضد دوستان و متحدان ما استفاده کند ، پس باید ما نیز از منابع انرژی خود استفاده کنیم و آنان را از شر روسیه خلاص کنیم. اجازه بدهید نفت و گاز آمریکا را به هر یک از متحدانمان که نیاز دارد بفروشیم. ما رهبرانی می خواهیم که برای منافع آمریکا بجنگند. اما به نظر می رسد رئیس جمهور بیشتر نگران اقتصاد ایران است تا اقتصاد خودمان».
منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس