کد خبر 471514
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۱

هر چند برخی منابع علت مرگ فرزند حاکم دبی را حمله موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به تجمع نظامیان اشغالگر اماراتی و سعودی در استان مارب اعلام کرده بودند، یک منبع دیگر به دلیل دیگری برای مرگ وی اشاره کرده است.

به گزارش مشرق، روایت‌های متعددی درباره حقیقت مرگ فرزند حاکم دبی وجود دارد، پس از چند روز از ادعای مقامات اماراتی که راشد محمد المکتوم 30 ساله بر اثر سکته قلبی مُرده است، دلایل دیگری برای مرگ وی فاش شده است.

راشد 30 ساله به انواع ورزش‌ها می‌پرداخت و ریاست چندین کمیته ورزشی در امارات را هم برعهده داشت.

یک فعال سعودی مقیم واشنگتن به نام علی آل احمد فاش کرده است که راشد در نتیجه مصرف مواد مخدر از نوع کوکائین مرده است.

وی حاکم دبی را نصیحت کرد تا در مسئله مرگ پسرش شفاف سازی کند.

این فعال سعودی گفت این شفاف‌سازی می‌تواند به مقابله با مصرف مواد مخدر که در میان طبقه حاکم در بیشتر کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس از جمله عربستان رواج دارد، کمک کند.

این اطلاعات را رسانه‌های غربی هم مورد تاکید قرار داده اند به طوری که روزنامه ایندیپندنت با استناد به سند فاش شده از سوی ویکی‌لیکس نوشته بود تاریخ زندگی بن مکتوم مملو از مصرف مواد مخدر بوده است.

منابع رسانه‌ای تاکید کرده اند که نزدیکان به حاکم دبی می‌دانند که وی اموال فرزندش را مصادره کرده است و همچنین بسیاری از کسانی را که در معتاد کردن فرزندش نقش داشتند، برکنار کرده است.

البته برخی محافل رسانه‌ای هم پیشتر علت دیگری برای مرگ راشد اعلام کرده بودند.

فواد ابراهیم پژوهشگر سیاسی با قاطعیت گفته بود که فرزند حاکم دبی به سبب سکته قلبی(که مقامات اماراتی ادعا کرده‌اند) نمُرده است، بلکه در جریان حضور در استان مأرب یمن و حمله موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به تجمع نظامیان اماراتی و نظامیان متجاوز دیگر کشته شد که شوک بزرگی به خاندان حاکم در امارات وارد کرد.

در حمله موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به پایگاه صافر در مأرب جایی که نظامیان اشغالگر سعودی،اماراتی و مزدورانشان حضور داشتند،‌52 نظامی اماراتی به هلاکت رسیده بودند.امارات به زخمی شدن احمد بن سعود بن صقر القاسم فرزند حاکم امارت رأس الخیمه اعتراف کرده بود.
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس