کد خبر 467817
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۲

انتخابات سراسری انگلیس قرار است در سال ۲۰۲۰ برگزار شود. از سوی دیگر، رشد فزاینده محبوبیت کوربین و افزایش نارضایتی های عمومی از حزب محافظه کار تا ۵ سال آینده، ورود وی به خانه شماره ۱۰ را تضمین می کند.

به گزارش مشرق، انتخاب «جرمی کوربین» به رهبری حزب کارگر انگلیس نگرانی های زیادی را در بین اعضای دولت «دیوید کامرون» ایجاد کرده است، چنانچه نخست وزیر انگلیس در اظهارات صریح خود از وی به عنوان تهدیدی امنیتی برای انگلیس نام برده است!

پس از اظهارات معنادار دیوید کامرون علیه جرمی کوربین، سازمان امنیتی و جاسوسی داخلی انگلیس (MI5) نیز در یک موضع گیری سریع، تلویحا موضع گیری نخست وزیر این کشور را تایید کرد و وجود کوربین را در راس معادلات سیاسی حزب کارگر نگران کننده دانست.

غیر از این موارد، «تونی بلر» و تیم همراه وی در حزب کارگر انگلیس سعی دارند به هر شکل ممکن از ادامه فعالیت کوربین در این مجموعه جلوگیری کنند. از دید تونی بلر، انتخاب جرمی کوربین به سمت ریاست و رهبری حزب کارگر به مثابه یک فاجعه است!

پرسش اصلی اما این است که رمز نگرانی همزمان مقامات ارشد دو حزب محافظه کار و کارگر از انتخاب جرمی کوربین چیست؟

 واقعیت امر این است که انتخابات سراسری انگلیس قرار است در سال ۲۰۲۰ برگزار شود. از سوی دیگر، رشد فزاینده محبوبیت جرمی کوربین و افزایش نارضایتی های عمومی احتمالی از حزب محافظه کار تا ۵ سال آینده، ورود رهبر جدید حزب کارگر به خانه شماره ده داونینگ استریت را تضمین می کند.

 در چنین شرایطی دستگاههای امنیتی انگلیس و همچنین چهره های مشهور هر دو حزب کارگر و محافظه کار در صددند به هر شکل ممکن مانع از حضور کوربین در مسند نخست وزیری شوند.

گام نخست افرادی مانند دیوید کامرون و تونی بلر و مقامات عالی دستگاه های امنیتی و جاسوسی انگلیس، ترور شخصیت جرمی کوربین و جنگ روانی و تبلیغاتی علیه وی است. با این حال در صورتی که با وجود چنین اقداماتی موقعیت جرمی کوربین در میان شهروندان و رای دهندگان انگلیسی رو به بهبود رفته و طیف گسترده کارگران انگلیسی به عنوان یک ظرفیت اجتماعی و سیاسی قوی پشت سر او قرار گیرد، در عمل ترور شخصیت وی نمی تواند مانعی برای راهیابی کوربین به خانه شماره ده خیابان داونینگ استریت تلقی گردد.

 در اینجا نهادهای امنیتی و جاسوسی انگلیس بنابر سابقه، قاعدتا ابایی از ترور فیزیکی رهبر حزب کارگر در یک حادثه ساختگی نخواهند داشت.

لازم به ذکر است که دیوید کامرون و تونی بلر که هر دو از اصلی ترین مخالفان حضور جرمی کوربین در راس حزب کارگر هستند، با وجود اینکه در ظاهر متعلق به دو حزب متفاوت هستند اما از قدرت و لابی گسترده ای در سازمان جاسوسی انگلیس برخوردارند.

 در ماجرای کشته شدن مشکوک «دیوید کلی» کارشناس تسلیحاتی و دفاعی انگلیس در دوران تونی بلر و همچنین امحای اسناد «اسنودن» در دفتر روزنامه گاردین در زمان دیوید کامرون، این موضوع به اثبات رسید.

 از این رو در صورتی که ترور سیاسی و شخصیتی جرمی کوربین پاسخ ندهد، گزینه ترور وی از سوی دیوید کامرون، بلر و برخی دیگر از مخالفان کوربین به احتمال بسیار زیاد روی میز گذاشته خواهد شد.
منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • ۲۱:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۴
    0 0
    از حالا باید به فکر امنیت خودش باشه. حتی اگه لازم باشه طرفداراش براش یه گروه بزرگ محافظتی تشکیل بدن....

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس