کد خبر 462184
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۶

رئیس سازمان اطلاعات داخلی آلمان درباره تروریسم جدید راست افراطی در کشورش هشدار داده و همچنین از افزایش شمار افراطی‌های آلمانی که به جبهه داعش پیوسته‌اند خبر داد.

تداوم جریان پیوستن آلمانی‌ها به داعش
به گزارش مشرق، "هانس گئورگ ماسن"، رئیس نهاد فدرال حفاظت از قانون اساسی آلمان (سازمان اطلاعات داخلی آلمان) درباره خطر تروریسم راست افراطی جدید در کشورش هشدار داد.

وی که در گفتگو با هفته نامه اشترن سخن می گفت همچنین تصریح کرد: ما نمی توانیم این مسئله را رد کنیم که در شرایط فعلی گروه هایی شکل گیرند که آماده هستند حملات تروریستی راست افراطی را مرتکب شوند. شمار روزافزون حملات روی محل اقامت پناهندگان به شکل واضحی نشان می دهد که آستانه تحمل برای کاربرد خشونت پایین می رود.

هشدار درباره تروریسم جدید راست افراطی

ماسن مسئول چنین شرایطی را بخصوص در احزاب راست افراطی در آلمان دانسته و گفت: این احزاب سعی می کنند نگرانی ها و نارضایتی های بخش هایی از جمعیت را ابزار کار خود قرار دهند. آن ها از طریق تحریکات خود در راستای روی آوردن برخی ها به سمت خشونت مقصر هستند.

رئیس نهاد فدرال حفاظت از قانون اساسی آلمان همچنین از دولت خواست که با تحریکات گروه های افراطی در اینترنت مقابله کند.

وی همچنین درباره خطرات ترور از طرف گروه های اسلام گرای افراطی هشدار داده و تصریح کرد این مسئله مانند گذشته همچنان اهمیت دارد.

ماسن همچنین یک حمله تروریستی مانند حمله خنثی شده اخیر در یک قطار سریع السیر تالیس در فرانسه را در هر زمان قابل تصور دانسته و تصریح کرد: ما نمی توانیم از هر مکانی که تعداد زیادی از انسان ها در آن حضور دارند حمایت کنیم.

وی همچنین بر هوشیاری افراد و مدیریت خطر خوب از طرف سازمان ها تاکید کرد.

جریان پیوستن آلمانی ها به جبهه داعش قطع نمی شود

سازمان اطلاعات داخلی آلمان همچنین از حدود 1000 نفر تروریست بلقوه که  تحت نظارت و کنترل قرار دارند خبر داده  و اعلام کرد که با این حال موج خروج اسلام گرایان افراطی در مسیر سوریه و عراق قطع نمی شود. بر اساس جدیدترین آمارها حدود 730 نفر از تبعه های آلمانی اغلب جوان به گروه های تروریستی داعش پیوسته اند که یک پنجم آن ها زن هستند.

 این نهاد اطلاعاتی در آلمان همچنین اعلام کرد: حدود یک سوم این جهادی های افراطی آلمانی دوباره به وطن بازگشته اند که از بین آن ها حداقل 70 نفر شناسایی شده اند که در درگیری ها شرکت کرده و آموزش های تسلیحاتی دیده اند. ما نمی دانیم این افراد برای اینکه زمانی یک حمله تروریستی را انجام دهند یک ماموریت جنگی دریافت کرده اند.

ماسن در بخش دیگری از سخنان خود انتقاد شدیدی به افشای اسناد محرمانه وارد کرده و گفت: چنین نشت های اطلاعاتی کار سازمان های امنیتی را به خطر می اندازد. من نمی دانم این نشت ها کجا هستند اما می خواهم که این درزهای اطلاعاتی پر شوند.

حمایت از جاسوسی های آمریکا در آلمان

سازمان اطلاعات داخلی آلمان چندی پیش علیه دو روزنامه نگار وب سایت افشاگر "نتز پلیتیک" به دلیل افشای اسناد این سازمان مربوط به گسترش نظارت بر شبکه های اجتماعی شکایت کرد که این مسئله با انتقادهای زیادی مواجه شد.

وی همچنین از فعالیت های آژانس امنیت ملی آمریکا حمایت کرده و تاکید کرد: مانند سابق هیچ مدرکی دال بر این وجود ندارد که آژانس امنیت ملی آمریکا در آلمان بر خلاف علایق و منافع آلمان جاسوسی می کند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس