رئیس مجلس گفت: جمهوری اسلامی ایران وظیفه خود می‌داند تا فراهم شدن زمینه‌های گفتگو و صلح در سوریه از دولت و مردم این کشور حمایت کند.

به گزارش مشرق، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه چهارمین اجلاس روسای مجالس جهان در دیدار با همتای سوری خود با بیان اینکه برخی هم از تروریست‌ها می‌ترسند و هم به دنبال جنگ‌طلبی هستند، گفت: اینکه کلید خاورمیانه را به دست تروریست‌ها دهیم راه‌حل سوریه نیست.

رئیس مجلس پایان بحران سوریه را راه‌حل‌های سیاسی توصیف و تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران وظیفه خود می‌داند تا فراهم شدن زمینه‌های گفتگو و صلح در سوریه از دولت و مردم این کشور حمایت کند.

قدردانی رئیس مجلس ملی سوریه از جمهوری اسلامی ایران برای حمایت از کشورش

محمد جهاد اللحام رئیس مجلس ملی سوریه هم با قدردانی از مواضع قاطع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از کشورش، گفت: محور مقاومت قطعاً پیروز خواهد شد چون مبتنی بر مبانی اخلاقی است و یک شریک ضعیف در آن دیده نمی شود.

وی با انتقاد از اینکه مسئله مبارزه با تروریسم در چهارمین اجلاس روسای پارلمان‌های جهان کمتر مورد توجه قرار گرفته است، افزود: بیشتر سخنرانی روسای مجالس درباره توسعه پایدار است و گویا در دنیا تروریست وجود ندارد .

رئیس مجلس ملی سوریه با ابراز تاسف از اینکه نمایندگان ویژه سازمان ملل و میانجی‌ها اصل بی‌طرفی را در حل بحران سوریه رعایت نمی‌کنند، گفت: همه در مورد صلح صحبت می‌کنند، اما وقتی به اولویت‌ها می‌رسیم حرف و عمل‌شان فرق می‌کند.

چهارمین دور اجلاس رؤسای مجلس عضو اتحادیه بین‌المجالس جهان از نهم تا یازدهم شهریور با حضور 133 کشور با موضوع «صلح، دموکراسی و توسعه از نگاه مجلس» در مقر اصلی سازمان ملل در نیویورک برگزار می‌شود.
منبع: خانه ملت

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس