کد خبر 461181
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۷

گروه تروریستی داعش، اندیشه وهابی آل سعود و باورهای ساختگی صهیونیسم، سه متحد قسم خورده ای هستند که اسلام، مسلمانان و تاریخ اسلامی را هدف قرار داده اند.

 به گزارش مشرق، گروه تروریستی داعش، اندیشه وهابی آل سعود و باورهای ساختگی صهیونیسم، سه متحد قسم خورده ای هستند که اسلام، مسلمانان و تاریخ اسلامی را هدف قرار داده اند.

بدیهی است که هیچ عقل سلیمی، مواضع سیاسی و دینی ظاهری آل سعود در قبال جنایت های گروه تروریستی داعش در عراق، سوریه و سایر کشورها را باور نمی کند؛ چراکه تمام جنایت هایی که اکنون توسط گروه تروریستی داعش انجام می شود را بانیان رژیم آل سعود سال ها پیش علیه اسلام، مسلمانان و میراث اسلامی مرتکب شده اند؛ با این تفاوت که جنایت های آل سعود، به مانند جنایت های گروه تروریستی داعش با فیلم و صوت مستند نشده است.

مهم ترین دلایلی که حس بی اعتمادی نسبت به ادعاهای آل سعود علیه داعش را تقویت می کند آن است که هم آل سعود و هم گروه تروریستی داعش و یا سایر گروه های تکفیری، در عقیده وهابی نقطه اشتراک دارند و براساس همین عقیده، با مسلمانان، تاریخ اسلام و سایرین برخورد می کنند.

بنابراین، غیر ممکن است که بتوان فردی وهابی را در رژیم آل سعود یافت که به صورت واقعی از گروه تروریستی داعش اکراه داشته باشد. علاوه براین، طبق نظرسنجی هایی که اخیرا در عربستان صورت گرفته است، بیشتر مردم  عربستان داعش را تأیید می کنند و براین باورند که اقدامات وحشیانه آن، به اسلام واقعی بسیار نزدیک است.

آنچه بر مصداقیت این نظر سنجی می افزاید، همان حمایت های مالی آل سعود از گروه های تکفیری در سوریه و عراق و نیز وجود هزاران جوان سعودی در میان این گروه های تکفیری، از جمله داعش است؛ به گونه ای که بیشتر عوامل انتحاری این گروه تروریستی، سعودی تبار هستند.

از وجه تشابه کشتار، سربری و غارتگری که بگذریم، به یکی دیگر از مهم ترین وجه تشابه میان رژیم آل سعود و گروه تروریستی داعش می رسیم که همانا خصومت آل سعود وهابی و گروه تروریستی داعش با میراث تاریخی، به ویژه میراث ماندگار اسلامی است؛ به گونه ای که جنایات بزرگ و مستمر وهابیت علیه میراث اسلامی در شبه جزیره عربستان، به ویژه در مکه و مدینه، از نسبت 90 درصد تجاوز کرده و از میراث اسلامی در مکه و مدینه، چیزی جز خانه "کعبه" و قبر مطهر پیامبر اکرم(ص) را باقی نگذاشته است؛ به نحوی که این رژیم، تمام میراث اسلام را به بهانه مبارزه با شرک و توسعه خانه کعبه و حرم شریف نبوی از بین برده است.

آنچه در این راستا توجه را به خود جلب می کند این است که وهابیتی که به بهانه مبارزه با شرک، بی پروا علیه میراث اسلامی اعلام جنگ می کند، بناهایی را که برای ماندگار شدن پادشاهان و امرای آل سعود در مکه و مدینه سر به فلک افراشته را تأیید می کند؛ این به گونه ای است که "کعبه مکرمه" در سطحی بسیار پایین تر از این ساختمان های سیمانی هم نام با پادشاهان سعودی قرار گرفته و به احاطه کامل آن درآمده است.

این در حالی است که مأموریت نابودسازی میراث اسلامی در خارج شبه جزیره عربستان، اعم از عراق، سوریه، یمن، لیبی و... را گروه تروریستی داعش و دیگر گروه های تکفیری، مانند سردمداران وهابیت، که حتی به مرقد شریف انبیاء، اولیاء و صحابه حضرت رسول(ص) هم رحم نمی کنند برعهده گرفته اند.

از سوی دیگر صهیونسیم نیز که در خصومت اسلام با میراث اسلامی و نابودی آن از سطح زمین در ردیف با وهابیت قرار دارد، شب و روز در تلاش است تا تاریخ را دستخوش خواسته های خود قرار دهد و از طریق تخریب مسجد الاقصی به بهانه کشف معبد در زیر آن، اعتقادات ساختگی خود را در سرزمین فلسطین تحکیم بخشد.

براین اساس، روشن است که وهابیت، داعش و صهیونیسم، به عنوان مأموران نابودسازی میراث اسلامی و ساخت میراث ادعایی خود در پاک ترین سرزمین های اسلامی، در تلاشند، که این امر اتحاد مسئولانه و شجاعانه نخبگان عربی و اسلامی را می طلبد تا پیش از آنکه تاریخ اسلام به اسطوره مبدل شود، با صدای بلند و از طریق برگزاری کنفرانس ها و همایش های منسجم در دانشگاه ها و مراکز علمی پژوهشی، مقابل این توحش وهابی ، داعشی و صهیونیستی بایستند؛ چرا که اسلام، تاریخ و میراث اسلامی به شدت در خطر است.
منبع: شبستان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس