کد خبر 459108
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۸

کمپین لبنانی «می‌خواهیم محاکمه کنیم» با دعوت به برگزاری تظاهرات عصر امروز، اعلام کرد که همه عوامل حمله به تظاهرات کنندگان در بیروت را محاکمه خواهد کرد.

به گزارش مشرق، به نظر می‌رسد، عرصه سیاسی اجتماعی لبنان قصد آرام شدن ندارد. معترضان لبنانی امروز از تشکیل کمپین جدید خبر دادند.

معترضان پس از حمله نیروهای امنیتی به تظاهرات کنندگان در میدان «ریاض الصلح» بیروت، با راه‌اندازی کمپین جدیدی تحت عنوان «می‌خواهیم محاکمه کنیم» عزم خود را برای محاکمه و مجازات عوامل خشونت جزم کردند.

به گزارش تلویزیون «ال‌بی‌سی‌» لبنان، «ایمن مروه» سخنگوی کمپین «می‌خواهیم محاکمه کنیم» ظهر امروز (چهارشنبه) با برگزاری نشستی مطبوعاتی در میدان ریاض الصلح، از عزم اعضای این کمپین برای تداوم تظاهرات ضد دولتی تا تحقق اهدافشان سخن گفت و تاکید کرد: روز گذشته 90 نفر بازداشت شده و هنوز آزاد نشده‌اند.

وی با تاکید بر لزوم آزادی معترضان باز داشت شده، تاکید کرد: ما در کمپین «می‌خواهیم محاکمه کنیم» علیه همه عناصر امنیتی که به ما حمله کردند شکایت خواهیم کرد.

سخنگوی کمپین «می‌خواهیم محاکمه کنیم» با بیان اینکه بحران انباشت زباله و نابسامانی در خدمات برق‌رسانی مربوط به منطقه خاصی نمی‌باشند، افزود: نظام لبنان ثابت کرد که از هر گونه فعالیت‌های اعتراض آمیز مردمی چه به مسالمت آمیز و چه به صورت خشونت طلبانه می‌هراسد.

وی همه مردم لبنان را به پیوستن به تجمع ساعت 18 امروز در میدان ریاض الصلح محل حمله نیروهای امنیتی به معترضان دعوت کرد تا از آنجا به سمت بیمارستان دانشگاه آمریکایی راهپیمایی کنند. «محمد قصیر» یکی از مجروحان تحولات امنیتی اخیر در این بیمارستان بستری شده است، .

فعالیت‌های اعتراض آمیز هواداران کمپین جوانان لبنانی موسوم به «بویتان در آمد» (کمپین معترضان لبنانی به بحران انباشت زباله که از یک ماه گذشته همزمان با آغاز این بحران با برگزاری تجمع‌های کوچک و تظاهرات مسالمت‌آمیز شروع شده بود)، شنبه و یکشنبه گذشته با خشونت نیروهای امنیتی و نظامی لبنان مواجه شد و در جریان حملات نیروهای امنیتی به معترضان یک شهروند لبنانی کشته، بیش از 80 نفر زخمی و یک نفر خودسوزی کرد.

درگیری‌های یکشنبه شب بیروت با توسل نیروهای امنیتی به ماشین‌های آب‌پاش جهت متفرق ساختن تظاهرات روند تشدیدی به خود گرفته و سپس به پرتاب سنگ بین دو طرف کشیده شد. با شلیک گازهای اشک آور ده‌ها تن از معترضان دچار تنگی تنفس شدند. رسانه‌های لبنانی از شنیده شدن صدای تیراندازی‌های گسترده گزارش داده بودند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس