کد خبر 451505
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۵

قیامتی به‌پا شده بود میان ماهی‌ها...ماهی‌هایی که حالا دوتاشان قرار است برگردند توی حوض مسجد. مسجد هشت گوش حوزه هنری حالا بی‌تاب ماهی‌هاست. فردا قرار است دو غواص‌ شهید در حوض هشت‌گوش حیاط مسجد حضرت آیه‌الله خامنه‌ای دوباره ماهی شوند.

گروه فرهنگی مشرق - ساعت 10:30 شب قرار بود عملیات کربلای 4 شروع شود. تنگه ام الرصاص قرار بود کربلای سال 65 باشد. غواص‌ها از 8:30 شب به آب زده بودند تا مقدمات شروع عملیات را فراهم کنند و دو ساعت بعد عملیات آغاز شود. رزمنده‌های قرارگاه قدس و نجف و کربلا و نوح داشتند زیر لب دعا می خواندند.

120 غواص به دو صف شده بودند. خبر نداشتند که نیروهای آمریکایی‌ نقشه جزء به جزء عملیات را به دشمن داده‌‌اند. خبر نداشتند با منور و تیربار و خمپاره منتظرشان هستند.


غواص ها

قرار شده بود سر سه نفر از غواص‌ها از آب بیرون باشد. آن سه نفر باید بیرون را می‎‌دیدند تا گروه غواص‌ها راه گم نکنند.
حس و حال غریبی داشتند غواص‌ها. دعا می‌کردند. می‌خندیدند و شوخی می‌کردند با رفتن غواص‌ها به جزیره ماهی. غواص‌هایی که باید خودشان ماهی می‌شدند و می‌رفتند توی جزیره ماهی.

غواص ها


نهر خیم اما خوشحال نبود. انگار نمی‌خواست غواصها از دل او به سوی غربت بروند. موج‌های عجیبی می‌آمدند و می‌رفتند. نهر اغلب آرام بود اما حالا آنقدر موج می‌زد که غواص‌ها به زحمت جلو می‌رفتند.
با وجود موجی که بیشتر و بیشتر می‌شد به ماهی رسیده بودند...حالا غواص‌‌ها ماهی شده بودند...
زیر آب آرام بود و از تلاطم روی آب خبری نبود آنجا. به سختی می‌شد جلوتر را دید. اما یکباره همه جا روشن شد. زیرآب آنقدر روشن شده بود که میشد تا چندمتر جلوتر را هم دید. آب که رنگ خون گرفت ولوله شد. دو نفر از آنها که سرشان بیرون از آب بود حالا سرنداشتند.
هواپیماها بالای آب بودند و منور می‌زدند. منورهایی قوی که هرکدام یک ربع همه جا را مثل روز روشن می‌کرد.تا سری از آب بیرون می‌آمد گلوله‌ای منتظرش بود و لحظه‌ای بعد خونی که توی آب بود بیشتر می‌شد.

غواص ها

قیامتی به‌پا شده بود میان ماهی‌ها...ماهی‌هایی که حالا دوتاشان قرار است برگردند توی حوض مسجد.
مسجد هشت گوش حوزه هنری حالا بی‌تاب ماهی‌هاست. فردا در سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) قرار است دو غواص‌ شهید  19 و 20 ساله در حوض هشت‌گوش حیاط مسجد حضرت آیه‌الله خامنه‌ای دوباره ماهی شوند.نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • ۱۰:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۰
  0 0
  چقدر زیبا احسنت
 • ۱۸:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۳۱
  0 0
  شهادت هنرمردان خداست والسلام