کد خبر 446767
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۵

معاون عربی و افریقا وزارت خارجه کشورمان اقدام تروریستی اخیر در بحرین را به شدت محکوم کرد.

به گزارش مشرق، حسین امیرعبداللهیان در واکنش به انفجار اخیر در ستره بحرین و ادعای وزیر خارجه این کشور مبنی بر این‌که «داعش سنی و شیعه سرشت واحدی دارند و ایران در پشت این اقدام در بحرین قرار دارد» افزود: اقدام تروریستی اخیر در بحرین را قویا محکوم می کنیم. ادعای بحرین مبنی بر دستگیری فردی مسلح و مرتبط با ایران به هیچ وجه صحت ندارد.

وی ادامه داد: انتشار این خبرسازی، آن هم در زمان شروع سفر سازنده و مثبت منطقه‌ای وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران که حامل بهترین پیام‌ها برای منطقه است و تداوم اتهامات به ایران ، کاملا هدفمند صورت می‌گیرد.

وی افزود: متاسفانه رفتار طائفه‌ای برخی عناصر افراطی در درون حکومت بحرین و توهین عامدانه‌ آنان به اعتقادات مذهبی مسلمانان منجر به ایجاد فاصله عمیق بین حکومت و مردم شده است.

این دیپلمات عالی‌رتبه کشورمان به وزیر خارجه بحرین نصیحت کرد که بجای تحریک و تشویق فتنه مذهبی در بحرین و منطقه، به ایفای نقشی مثبت و سازنده در قبال امنیت جمعی منطقه و ایجاد أشتی ملی بین حکومت بحرین و مردمش بیاندیشد.

وی تاکید کرد: تداوم نقض سیتماتیک حقوق بشر و تشدید فضای امنیتی در بحرین اوضاع را پیچیده‌تر می‌کند؛ چراکه تهران صرفا از راهکار سیاسی در قبال بحرین حمایت می‌نماید.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس