رئیس جمهور آمریکا در سفر به اتیوپی بار دیگر از توافق هسته ای حاصل شده میان ایران و کشورهای ۱+۵ دفاع کرد.

به گزارش مشرق به نقل از رویترز، «باراک اوباما» در این رابطه گفت که هنوز «استدلالی قوی» علیه حصول توافق هسته‌ای با ایران که شایسته بررسی‌های دقیق باشد نشنیده است.

اوباما که در سفر خود در آدیس‌آبابا، پایتخت اتیوپی، سخن می‌گفت در ادامه از اظهارات اعضای حزب جمهوری‌خواه آمریکا علیه توافق هسته‌ای با ایران انتقاد کرد.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه گفت که «لفاظی‌های» جمهوری‌خواهان در مورد توافق با ایران، ممکن است باعث شود که از شدت مطرح شدن «دونالد ترامپ» در عناوین رسانه‌ای کاسته شود اما «این شیوه رهبری» امور سیاسی نیست.

دونالد ترامپ، ثروتمند آمریکایی و از نامزدهای جمهوری‌خواه برای انتخابات ریاست‌جمهوری است که پشتیبانی از او در نظرسنجی‌ها رو به افزایش است اما به خاطر اظهارات تندش در خصوص مهاجران به ایالات متحده و دیگر موضوعات با انتقادهای زیادی روبه‌رو شده‌است.

رئیس‌جمهوری آمریکا در بخشی دیگر از سخنانش در اتیوپی به اظهارات «تد کروز»، سناتور ایالت تکزاس نیز اشاره کرده و با انتقاد از آن گفت که «رهبران حزب جمهوری‌خواه اینها هستند.»

تد کروز در آستانه دست‌یابی طرف‌های مذاکره به توافق هسته‌ای وین گفته بود که «اوباما رهبر حمایت از تروریسم است نه ایران.»

پیش از این نیز باراک اوباما مخالفان توافق جامع هسته‌ای میان ایران و قدرت‌های جهانی را با طرفداران جنگ عراق یکی کرده و گفته بود که در میان مخالفان این توافق، کسانی هستند که اعتقاد داشتند جنگ عراق فقط چند ماه طول می‌کشد و برای جنگ شتاب داشتند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس