رئیس جمهور، با بیان اینکه در هر سرزمینی که در منطقه مورد تجاوز قرار بگیرد، ملت ما از آن مظلوم دفاع خواهد کرد ، گفت: همانگونه که ما از سنندج حفاظت می کنیم از بغداد ،اربیل و سلیمانیه هم دفاع خواهیم کرد.

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در جریان سفر استانی خود به استان کردستان در جمع مردم سنندج با بیان اینکه کردستان سرزمینی است که همواره به مردم‌سالاری و اعتدال رای داده است، گفت: کردستان در ۲۴ خرداد ۹۲ حماسه آفرید و با ۷۲ درصد به مسیر اعتدال و تعامل رای داد.

وی افزود: کردستان به امید و مسیر تدبیر رای داد و دولت در برابر عظمت مردم کردستان سر تواضع فرود می آورد و همه توان خود را برای توسعه این  استان به کار می گیرد.

روحانی گفت: رئیس جمهور ایران با تمام جدیت، مسائل کردستان را دنبال خواهد کرد. استقبال امروز مردم سنندج از دولت تدبیر و امید نمونه پیوند مردم کردستان و دولت یازدهم است.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه امروز، روز پیروزی ملت ایران در برابر فشار و تهدید جهانی است، تصریح کرد: مردم ما پس از ۱۲ سال مقاومت در میدان منطق و مذاکره توانستند عظمت خود را به رخ جهانیان بکشانند. دیپلمات‌های ما، فرزندان رشید و قهرمان شما هستند که در برابر ۶ کشور بزرگ قدرتمند جهانی به پیروزی تاریخی دست یافتند.

وی ادامه داد: چه کسی فکر می کرد که وقتی همه قدرت‌های جهانی می گویند شما انرژی هسته ای نداشته باشید، ملت ایران با مقاومت، قدرت‌های جهانی را در برابر خود تسلیم سازد.

آمریکا اعتراف کرد ایران تسلیم ناپذیر است

رئیس جمهور، انرژی ملت ایران را مهمتر از انرژی هسته ای دانست و گفت: شما ملت با قهرمانی، انرژی بی پایان و ایستادگی توانستید کاری کنید که امروز آمریکا اعتراف می کند که ایران تسلیم ناپذیر خواهد بود.

وی تصریح کرد: اینکه وزیر خارجه آمریکا در مجلس سنا به صراحت می گوید ایران را تهدید نکنید، به معنای آن است که ملت ایران در تمام مصاف‌ها از روز اول همواره با اتکای به خدا در برابر دشمنان پیروز بوده است.

روحانی تاکید کرد: آنچه به دست آوردیم برآمده از نصرت خداوند و ایستادگی مردم و اتحاد و انسجام ملت ایران بود.

شیعه و سنی در ایران برادر و برابر هستند

رئیس جمهور با بیان اینکه ملت ایران فرقی بین شیعه و سنی نمی گذارد، گفت: شیعه و سنی برادران و متحد یکدیگر هستند. ما برادر و برابر هستیم.

وی تصریح کرد: هر کسی که بین شیعه و سنی تفاوت قائل شود، خطا کرده است و اگر کسی بخواهد بین ترک و ُلر و کُرد و فارس و بلوچ فرقی بگذارد، اشتباه کرده است. ما همه یک ملت و دست واحد در برابر دشمنان خود هستیم.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه تمام منطقه را از تروریست ها با وحدت و انسجام پاک خواهیم کرد گفت: ما نه تنها از کردستان حفاظت می کنیم بلکه از بغداد و اربیل هم حفاظت می کنیم.

وی ادامه داد: همانگونه که ما از سنندج حفاظت می کنیم از دهول، اربیل، سلیمانیه و حتی در هر سرزمینی که در منطقه مورد تجاوز قرار بگیرد، ملت ما از آن مظلوم دفاع خواهد کرد.

جهان در مقابل ایستادگی ملت ایران در وین سر تسلیم فرود آورد

وی افزود: با فشار و تحریم نمی توانند ملت ایران را متوقف کنند و جهان در مقابل ایستادگی ملت ایران در وین سر تسلیم فرود آورد.

روحانی ادامه داد: ما این راه را ادامه خواهیم داد، اما طرف مقابل در سرزمین خود مشکلات فراوانی دارد و به همین دلیل در حرف هایش دچار خطاهایی می شود.

پایه های میز آمریکا شکسته است

وی خطاب به سیاستمداران دولت آمریکا گفت: تصمیم بگیرید و در اتاق سیاسی خود برای این موضوع تصمیم گیری کنید. از آن میزی حرف می زنید، پایه هایش در هم شکسته است. شما یک راه در مقابل ملت ایران بیشتر ندارید و آن راه تسلیم، تواضع، فروتنی و حرف حق است.

وی با بیان اینکه به راه خود تا لغو تحریم ها ادامه می دهیم، عنوان کرد: ملت ایران به راه خود ادامه می دهد تا به حقوق حقه خود در سطح منطقه و بین‌المللی دست یابد و مسیر توسعه، آبادانی و پیشرفت برای سراسر ایران و کردستان عزیز فراهم شود.

اجازه نمی دهیم ایران سرزمین واردات کالاهای خارجی شود

روحانی با بیان اینکه ایران سرزمین تولید برای منطقه و جهان با ایستادگی و انسجام شما مردم خواهد بود، خاطرنشان کرد: بعد از رفع تحریم ها، باز اقتصاد مقاومتی را ادامه خواهیم داد و نخواهیم گذاشت ایران سرزمین واردات کالاهای بیگانه باشد.

تاسف از وقوع سیل های اخیر در کشور

رئیس جمهور کشورمان با اشاره به حوادث روزهای اخیر و جاری شدن سیل در برخی از مناطق کشور گفت: از اتفاقات سقز و دیوان دره اظهار تاسف می کنم و باید برای پیش بینی حوادث غیرمترقبه خود را آماده کنیم و زودتر به مردم خبر دهیم، قبل از اینکه غافلگیر شوند.

وی با اشاره به طرح های دولت در استان کردستان ادامه داد: دولت در بخش حمل و نقل ۳۴۳ میلیارد تومان اعتبار برای راه های اصلی، فرعی و روستایی اختصاص داده و یک راه بسیار مهم باند دوم میاندو‌آب و کرمانشاه بوده که ۲۲۰ میلیارد تومان برای آن در نظر گرفته شده است.

روحانی تصریح کرد: برای راه اصلی سنندج به مریوان ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است و تلاش می کنیم این راه در سال ۹۴ و ۹۵ تکمیل شود. همچنین برای تکمیل ۴۵۰ کیلومتر راه روستایی در سال ۹۴ اقدام کرده ایم.

رئیس جمهور با اشاره به برنامه های دولت در زمینه آب و کشاورزی برای این استان توضیح داد: در بخش آب و کشاورزی ۴۳۱ میلیارد تومان بودجه اختصاص داده ایم و این بخش را دنبال خواهیم کرد.

وی گفت: سرمایه‌گذاری بی سابقه ای را در بحث آب برای این استان لحاظ کرده ایم و ۱۱ سد جدید در دست اجرا داریم و اکثر این سدها در مراحل انتهایی خود قرار دارند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 8
 • دیده بان ۱۵:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
  0 0
  روحانی امروز انرژی خوبی از مردم کردستان برای ادامه برنامه هاش گرفت. پشتشو حسابی گرم احساس کرد. هر چند اعتبارات و تغییرات انچنانی در نظر نگرفت اما وعده هاش به واقعیت نزدیک بودن.
 • ۲۱:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
  0 0
  سرزمین ما بهشت کالاهای بیگانه هست چطوری نمیخاین بزارین من نمیدونم فقط بلدیم شعار بدیم