در این‌ بین، آنچه از همه تلخ‌تر است، از کار افتادن هسته رآکتور آب‌سنگین اراک با بتن است. بر اساس بند سوم ماده دوم پیوست اول، هسته یا دیگ رآکتور اراک، می‌بایست برای اطمینان طرف غربی از عدم استفاده میله‌های سوخت، با بتن پر شود.

گروه سیاسی مشرق - مذاکرات ایران با 1+5 در وین، به ایستگاه پایانی رسید و طرفین به مذاکرات وین، رضایت دادند. متن مذاکرات به همراه 5 پیوست درباره جزئیات فنی و اجرایی در همان روز نهایی شدن مذاکرات، منتشر شد.

در ماده دو (B) پیوست اول مذاکرات وین، توضیحات و جزئیاتی درباره بازطراحی رآکتور آب‌سنگین اراک منتشرشده است، جزئیاتی که نشان می‌دهد اگرچه رآکتور آب‌سنگین اراک در جای خود قرار دارد، لکن دیگر آب‌سنگین نام ندارد بلکه فنّاوری جدیدی است که توسط غرب وارد می‌شود و عملاً دانشمندان هسته‌ای نقشی در این بازطراحی ندارند و فنّاوری وارداتی است.

 • داستان تلخ بتن‌ریزی در قلب رآکتور آب‌سنگین اراک

دراین‌بین، آنچه از همه تلخ‌تر است، از کار افتادن هسته رآکتور آب‌سنگین اراک با بتن است. بر اساس بند سوم ماده دوم پیوست اول، هسته یا دیگ رآکتور اراک، می‌بایست برای اطمینان طرف غربی از عدم استفاده میله‌های سوخت، با بتن پر شود.

Iran will not pursue construction at the existing unfinished reactor based on its original design and will remove the existing calandria and retain it in Iran. The calandria will be made inoperable by filling any openings in the calandria with concrete such that the IAEA can verify that it will not be usable for a future nuclear application. In redesigning and reconstructing of the modernized Arak heavy water research reactor, Iran will maximise the use of existing infrastructure already installed at the current Arak research reactor.

ترجمه وزارت خارجه:

ایران به ساخت‌وساز رآکتور ناتمام موجود بر مبنای طرح اولیه ادامه نخواهد داد و کالندریای موجود را خارج کرده و آن را در ایران نگهداری می‌کند. تمام کانال‌های کالندریا با بتن به‌گونه‌ای پر می‌شوند که برای کاربرد هسته‌ای غیرقابل استفاده باشد و آژانس بتواند غیرقابل استفاده بودن آن را راستی آزمایی کند. برای مدرن کردن و بازسازی رآکتور آب‌سنگین اراک، ایران بیشترین استفاده را از زیرساخت‌های موجود در رآکتور آب‌سنگین اراک خواهد داشت.

آمریکا بر اساس توافق رآکتور اراک را با بتن پر می‌کند


آمریکا بر اساس توافق رآکتور اراک را با بتن پر می‌کند

بر اساس اظهارنظر نمایندگان و کارشناسان، کالندریا یا همان هسته رآکتور آب‌سنگین اراک، از شاهکارهای بومی صنعتی جوانان ایرانی بوده است که بر اساس مذاکرات وین، با بتن پر می‌شود.

 • آمریکا اجازه حضور ایران در فناوری بازطراحی رآکتور اراک را هم نمی‌دهد

بر اساس بند نهم در پیوست اول مذاکرات وین، بااینکه جمهوری اسلامی ایران قبول کرده است رآکتور آب‌سنگین اراک را تغییر بدهد یا به قول دیپلمات‌ها و دکتر صالحی، مدرن کند، غرب و در رأس آن‌ها، آمریکا، اجازه ورود ایران در موضوعات تحقیقاتی و آزمایش‌های اولیه برای ساخت رآکتور بازطراحی شده را هم نمی‌دهند و عملاً تمامی آزمایش‌ها در کشور ثانویه به‌جز ایران انجام خواهد گرفت و حتی این آزمایشات در داخل ایران هم انجام نمی‌گیرد.

The redesigned reactor will use up to 3.67 percent enriched uranium in the form of UO 2with a mass of approximately 350 kg of UO2 in a full core load, with a fuel design to be reviewed and approved by the Joint Commission. The international partnership with the participation of Iran will fabricate the initial fuel core load for the reactor outside Iran. The international partnership will cooperate with Iran, including through technical assistance, to fabricate, test and license fuel fabrication capabilities in Iran for subsequent fuel core reloads for future use with this reactor. Destructive and nondestructive testing of this fuel including Post-Irradiation-Examination (PIE) will take place in one of the participating countries outside of Iran and that country will work with Iran to license the subsequent fuel fabricated in Iran for the use in the redesigned reactor under IAEA monitoring.

ترجمه وزارت خارجه:

راکتور بازطراحی شده اورانیوم غنی‌شده 3.67 درصد در ترکیب شیمیایی دی‌اکسید اورانیوم، با جرم حدود 350 کیلوگرم در بارگذاری اول قلب با سوختی که توسط کمیسیون مشترک بررسی و تائید شده است به کار خواهد برد.

مشارکت بین‌المللی با همکاری ایران سوخت اولیه راکتور را در خارج از ایران خواهند ساخت. مشارکت بین‌المللی از طریق کمک‌های فنی به ایران در ساخت و تست سوخت مورداستفاده در بارگذاری‌های آتی این راکتور و اعطای پروانه توانایی ساخت سوخت در ایران همکاری خواهند کرد. تست‌های مخرب و غیر مخرب این سوخت‌ها ازجمله تست‌های بعد از تابش‌دهی توسط یکی از کشورهای مشارکت‌کننده در خارج از ایران انجام خواهد گرفت و آن کشور با ایران کار خواهد کرد تا بتواند پروانه ساخت سوخت در ایران را متعاقباً برای بارگذاری‌های آتی راکتور بازطراحی شده تحت نظارت آژانس انجام دهد.

آمریکا بر اساس توافق رآکتور اراک را با بتن پر می‌کندابراهیم کارخانه‌ای درباره رآکتور اراک می‌گوید: رآکتور آب‌سنگین اراک حاصل نبوغ جوانان ایرانی است و این رآکتور بومی است، ازآنجاکه ساختار کلی همه راکتورها مشابه همدیگر است لذا اگر ما به فناوری ساخت این رآکتور 40 مگاواتی به‌طور 100 درصد دسترسی پیدا کنیم و این رآکتور به بهره‌برداری برسد قادر خواهیم بود دیگر راکتورهای قدرت موردنیاز کشور را هم در داخل و با فناوری بومی تولید کنیم که این مهم باعث مخالفت می‌شود؛ سوخت رآکتور قدرت بوشهر یا نیروگاه اتمی بوشهر اورانیوم غنی‌شده زیر 5 درصد بوده و سیستم خنک‌کننده آن آب سبک است که به آن رآکتور آب سبک هم می‌گویند اما سوخت موردنیاز رآکتور آب‌سنگین اراک اورانیوم طبیعی بوده و سیستم خنک‌کننده آن آب‌سنگین است.

هم‌چنین قدرت رآکتور آب‌سنگین اراک 40 مگاوات بوده و تحقیقاتی است و برای تولید رادیو ایزوتوپ‌های موردنیاز در پزشکی و صنعت از آن استفاده می‌شود درحالی‌که نیروگاه اتمی بوشهر 1000 مگاوات بوده و برای تولید برق است.

در اراک دو تأسیسات وجود دارد یکی تأسیسات آب‌سنگین است که فقط آب‌سنگین تولید می‌کند و دیگری رآکتور آب‌سنگین IR-40 است که باقدرت 40 مگاوات کار می‌کند (همان راکتوری که سیستم خنک‌کننده آن آب‌سنگین است).

تأسیسات آب‌سنگین صرفاً آب‌سنگین مصرفی رآکتور 40 مگاواتی را تولید می‌کند و البته آب‌سنگین مصارف زیادی در عرصه پزشکی، کشاورزی، تحقیقاتی، صنعتی و... دارد.[1] -[1] http://www.yjc.ir/fa/news/5159748

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 189
 • در انتظار بررسی: 4
 • غیر قابل انتشار: 194
 • امیر ۰۴:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  1 0
  مشرق این حرفا چیه میزنی... قلب راکتور وقتی خارج بشه امکان استفاده مجدد ازش بسیار پایینه... حالا چیزی ک استفاده نمیشه چ اهمیتی داره پر بشه یا نشه ؟!؟! چ بهتر که به عنوان ی امتیاز به طرف مقابل مطرح بشه... اونا مشکلشون واسه استخراج پلوتونیوم واسه ساخت بمبه ک ما نمیخوایم بسازیم... در ضمن اب سنگین هم خواهد ماند....
 • عزت ۰۴:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  هروقت بخوام و اراده کنیم دوباره میسازیم
 • ۰۷:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  2 0
  مگه بستنی قیفی میخوای درست کنی !!!
 • ۰۸:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  1 0
  آره ولی به قول آقای صالحی در برنامه نگاه 1 اگه تمام امکانات به روز و مواد اولیه و تمام علم و دانشمندان مورد نیاز رو طرف 5+1 فراهم کنه و در کار خللی ایجاد نشه 6 سال طول میکشه میفهمی 6 سال با تمام این شرایط تازه کلی هم پول باید بابتش بدیم
 • ۰۸:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  تو واقعا دانشجویی؟
 • علی ۰۸:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  من بابت توافق حرفی ندارم ولی سوال من این است که آیا واقعا این توافق خوشحالی و افتخار دارد؟!! اینکه با زور ابرقدرتها ما مجبور شدیم بسیاری از زحمات جوانان نخبه کشورمان را نابود کنیم خوشحالی و افتخار دارد؟!! آیا این توافق را باید همانند فتح خرمشهر دانست؟!!
 • مجید ۰۸:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  آبادانی به شرطی که آبادانی های گذشته شهدای هسته ای کشور پایمال نشود . به امید سرافرازی ایران در دنیا . زنده باد ایران
 • نگاه ۰۸:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  5 0
  حیف! حیف! حیف!...اگر دست من بود یک دونه پیچ از صنایع هسته ای را باز نمی کردم چون مطمئن هستم آمریکا به همین قرارداد ظالمانه هم خیانت میکند....... این قدر حیفم میاد حاصل ابتکار و زحمت جوانان ایرانی این جوری از بین بره... کاش برخی ها حداقل وطن دوست بودند...
 • ۰۸:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  صد در صد با نظرتون موافقم. ولی سوال اینه که چرا باید مجبور بشیم به عقب برگردیم و راه رفته رو دوباره طی کنیم؟؟!!
 • ۰۸:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 2
  لعنت به زبون تلخت مشرق دیگه حسابی قاطی کردید!!
 • عمار ۰۸:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  جناب امير خان اگه با بتن پر بشه در صورت دبه غربي ها ما نميتوانيم به حالت قبل برگرديم.
 • ۰۹:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  واقعا انرژی هسته ای چه کاربردیداره اینقد روش مانور بدین اگر این همه که رو ان وقت و سرمایه گذاشته بودن رو اقتصاد و صنعت سرمایه گذاری می کردند که تبدیل به یک قدرتاقتصادی میشدیم بعد کسی نمیتونست تحریممون کنه . هنوز بعد سی و شش سال دارین نفت و اهن رو خام فروشی می کنیم . وارد کنندهبنزین و روغن ماشین و حتی چوب بستنی هستیم
 • علیرضا ۰۹:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  یه ذره هم احتمال بدید که شاید طرف به تعهداتش عمل نکنه. ما نباید این راکتور رو خراب میکردیم. باید یه جای دیگه برامون راکتور میساختن ماهم ساخت این رو تعلیق میکردیم
 • جوادي ۰۹:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  موضوع بسيار فني است و خارج از مقوله اظهار نظر هاي معمولي . اما آنچه بديهي است فرمايش آقاي عمار بسيار منطقي بنظر مي رسد و از طرفي قرار داد امضا شده و كار از اين حرف ها گذشته بايد از هر زياني به نفع منافع آتي عبرت گرفت و در اين زمينه جوانان بايد از هر گونه برخورد احساسي اجتناب نموده و به دانش علمي خودشان بيفزايند تا در موارد مشابهي كه ممكن است در آينده باز هم براي ايران پيش بيايد نيروي متخصص و متعهد فراوان و كارشناسان خبره مانع از هر گونه سوء استفاده اين چنيني دشمن شوند .با ياري خدا و وجود جوانان باغيرت و با ايمان ايراني و گر چه ايران به بمب اتم نياز ندارد ولي به همه دانش هسته اي ، دست خواهد يافت . به اميد آن روز .
 • ۰۹:۲۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  اوراینوم احمدی نژاد نبود با چی می خواستن توافق کنن .. لبخند ظریف ؟
 • اهوازی ۰۹:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  بجای واژه رآکتور میشود از واژه کوره استفاده کرد
 • علی ۰۹:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  درسته درصورت دبه امریکا برگشت به حالت قبل طول میکشه ولی دهان یک عده کند ذهن امیدوار به دشمن (که همیشه انقلاب بایدمثل یک بار اضافه به خاک بکشه وببردشون وهمیشه سنگ راه اهداف نظامند)بسته میشه
 • محمد ۰۹:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  پلوتونیوم کلی استفاده پزشکی و صنعتی داره
 • مسلم بهرمانی ۰۹:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  سلام مهم تکنولوژی اش هست که ما بدست آوردیم دوباره میسازیم خدا برکت بده به جوانان خوبمان و ثروت کشورمان....
 • نخندونین مارو ۰۹:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  عزیز چنان تیتر زدین "تخریب صنعت بومی ایران" .. توجه داشته باشین که هسته راکتور فقط یه محصولِ نه صنعت.. صنعت اون چیزیه که وقتی یه بار یه محصول رو ساختیم بازم می تونیم بسازیمش.. شما نگران نباش..
 • حسین ۰۹:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  در حالت فعلی پسامد راکتور تولید پلوتونیم می کند که ماده اصلی بمب است و غربی ها از آن می ترسن ولی در حالت مدرن کیفت وکمیت راکتور خیلی بهتر میشود و تولید پلوتونیوم نمی کند و یا بسیار ناچیز است پس با مدرن شدن راکتور خللی در کار راکتور بوجود نمی آید
 • ۱۰:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  کمپرسور حلش میکنه داداش!!!!!!
 • مرگ بر آمریکا ۱۰:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  بسیار فاجعه بار! افتضاح! دشمن می خواد برای آزمایشات جدیدش از ایران سوء استفاده بکنه. مرگ بر آمریکا و هرکس که هم صدای آمریکا و همراه آمریکا بشه
 • خودي ۱۰:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  اگه دانش اون تاسيسات بومي باشه، بتون كه سهله منفجرش هم كنن هر وقت نياز داشتيم ميتونيم بسازيمش. تكنولوژي وقتي بدست بياد و سندش ثبت بشه ديگه از بين نميره.
 • ترس برادر مرگ ۱۰:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  ملتی که شهادت داشت اسارت نداشت ولی حالا چی؟
 • حسن هادی ۱۰:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  اگه خودت هم اون رو ساخته بودی حاضر بودی این حرف رو بزنی. خدایا ببین و شاهد باش که توی کشور امام زمان با تلاش های فرزندان امام زمان چه کارها می کنند
 • ۱۰:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  حالا که ازمون دارن می گیرنش باید کاری کنیم.
 • بابک ۱۰:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  مشرق جان چرا سایت شما اینقدر تندروست
 • حسن هادی ۱۰:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  ماها عادت داریم در مقابل اونکه باید حسن ظن داشته باشیم نداریم و به اونکه باید سوءظن، جاش حسن ظن داریم. یعنی خدا با اون همه عظمتش نعوذبالله وعده دروغ میده و 1+5 و علی الخصوص آمریکای فریبکار و حقه باز وعده هاش راسته!!!! حاشا به مسلمونیمون. خدا بارها توی قرآن گفته اگه مقابل استکبار مقاومت کنید خودم حمایتتون می کنم.
 • علی ۱۰:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  1 0
  ما ملت سعی می کنیم به همه چیز ساده نگاه کنیم بابا در توافق سرما کلاه رفته حالا مرور زمان حرف من را ثابت خواهد کرد
 • رضا ۱۰:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  واالله اونی که ما از متن توافقنامه تا حالا فهمیدیم اینه که گروه5+1 هرآنچه را که اراده کرده بود را مانند تعطیل کردن ویا تعلیق کردن و یا کاهش دادن انواع فعالیتهای هسته ای ما نقدا ( تاکید میکنم نقدا )در متن توافقنامه بدست آورده است.و در مقابل هر آنچه که مورد تاکید ما بود با ضرب العجل 8 یا 10 یا 15 ساله بشرط اینکه ایران بتواند ادعاهای خود را به طرف مقابل اثبات کند در توافقنامه گنجانده شده است.مرجع این راستی ازمایی هم آژانس بین المللی انرژی هسته ای است که سر سپردگیش به استناد گزارشاتش طی این سالها اثبات شده است.و تمام اینها در حالیست که مقام رهبری تاکیدا در باره ی عدم قبول ضرب العجلهای 10و15 و20 ساله ونیر عدم پذیرش موکول کردن کار با تایید آژانس ،درست چند روز قبل از امضای توافقنامه سخنرانی کرده بودن.اینجاست که باید گفت : انا لله و انا الیه راجعون
 • ۱۰:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  ما تاوان خوشگذرانیهای پادشاهان قبل را میدهیم و باید بسوزیم و بسازیم
 • ۱۰:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  اب سنگین رو توی مغز تو لابد میسازن ؟چرا همه جور حراج دستاوردهای خودمون رو افتخار میدونیم ؟
 • ۱۰:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  اره جونم آش رشته است.دوباره درست میکنیم.
 • ۱۰:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  فعلا که فقط دادین ویه سراب نسیه ومشروط به هزار اما واگه تحویلتون دادند.به خودتون دلداری بدین.
 • مهدی ۱۱:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 1
  درود بر دکتر ظریف و تیم هسته ای
 • ۱۱:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  چقدر خوشبین
 • ۱۱:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 1
  درود
 • علی3 ۱۱:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  آره عزیزم ما "داریم " به همت همین مسئولینی که چشمشون به غربه همینکارارو انجام میدیم! شما هم یه یه ربع وقت بذار مطالعه کن ببین چرا ما "داریم " اینقدر رو صنعت هسته ای که بزرگ هم "هست" مانور میدیم! همین نفتی که شما میگی خام فروشی چن سال دیگه چیزی ازش نمیمونه که بخوایم خام بفروشیم یا...
 • عاشق وطن ۱۱:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  1 0
  اگر قرار بود این همه امتیاز بدهیم همان سالهای اولیه میتوانستیم توافق کنیم.اگر در زمان دولت احمدی نژاد توافقی حاصل نشد فقط به این دلیل بود که در برابر زیاده خواهیهای امریکای جنایتکار و غرب ایستادگی کردیم. خیلی زور داره ،خیلی نامردن این امریکاییهای جانی !یک روز قبل از توافق جدیدترین و مخربترین سلاح هسته ای خودشون را آزمایش میکنند !و جالب اینجاست برسر انرژی صلح آمیز هسته ای به ما گیر میدن ، بمب اتمی اگر بده برای همه بده .غیر از کشورهای به اصطلاح ابرقدرت ،پاکستان ،کره شمالی و هندوستان هم کلاهک هسته ای دارندو اصلی ترین دشمن ما اسراییل غاصب صدها کلاهک هسته ای دارد، البته مانیاز به بمب اتمی نداریم چون این سلاح هسته ای نیست که کشوری را در جنگ پیروز میکند بلکه سلاح ایمان است و خدارو شکر ما یه سلاح ایمان مجهزیم . خدا کند غرورمان زخمی نشود.تا اینجا که عرض کردم حرف دلم بود. واما ناگفته نماند که مسئولین امر خیلی بهتراز من در جریان امور هستند و خیلی هم دلسوزترند در نتیجه باید به تصمیماتشان احترام گذاشت و تا زمانی که رهبری شجاع مدیر و مدبر همچون مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (حفظ الله)را در راس امور داریم ، مطمئنأ هیچ مشکلی نخواهیم داشت و فرمایشات ایشان فصل الخطاب هستند.
 • ۱۱:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  شماها واپسگرا هستید که کشور رو به این مرحله رسوندید تازه میگید دوباره میسازیم یعنی بعداز چندین سال زحمت و تلاش دانشمندان و ازبین رفتن بعضیاشون میرسیم به نقطه اول و دوباره ساختن کلی زمان و هزینه میبره. حالا خوشحال باشید واپسگراها.
 • علی3 ۱۱:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  آره دیگه اینجا هم عربستانه! خدا برکت بده به ثروت کشورمون!
 • علی3 ۱۱:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  من مشرق رو دعوت میکنم به نوشتن یه مقاله درباره پلوتونیم و کاربردهای اون تا دوستان متوجه بشن پلوتونیم فقط به درد ساخت بمب نمیخوره!
 • علی3 ۱۱:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  نوشتن دوتا بند از برجام تند رویه؟خوبه عینه متنه با ترجمه وزارت امور خارجه!
 • ۱۱:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  وقتی چند سال تحقیق تو سعه نداشته باشیم به اندازه ی 50 سال عقب می افتیم و دیگه اون ساخته ی ما فایده نداره.. این مذاکرات یه خیانت بزرگه...
 • ۱۱:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  برای آبادی ایران چه اتفاقی قراره بیفته که تا حالا نیفتاده؟ آمریکا نمیخاد سر به تن ما باشه اون وقت میاد راه آبادی ایران رو هموار میکنه؟ با عقل جور در میاد؟
 • ۱۱:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  البته بعد از 10 سال صرف زمان دوباره به همین جا میرسیم
 • محمد ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  دوستان نباید ما فریب دشمن رو بخوریم هیچ گشایشی حاصل نخواهد شد دارن ما رو گول می زنند کدام دشمن خوبی و خیر طرف مقابلشو در طول تاریخ داشته که آمریکا داشته باشد باید هوشیار باشیم 10 سال دیگه نگوییم کاش اجازه نمی دادیم تاسیسات مارو به این روز در بیاورن
 • سعید ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  کار به آن جاها نمی کشد
 • هموطن ۱۱:۳۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  چرا ما باید نوآوری جوانانمان را هم به دست غرب بدهیم؟ آیا ماندن در تحریم بهتر از این در بند و استعمار شدن نبود؟!
 • ناشناس ۱۱:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  جالب اینجاست اونا هر وقت اراده کنن تحریمها رو برمیگردونن و اونوقت صنعت هسته ای با بتن پر شده سالها زمان و هزینه میخواد که دوباره برگرده سرجای اولش و این در صورتیست که همه کشورها پیشرفت میکنن ولی ما تازه به روز اول هسته ای برمیگردیم، تازه عده ای به این توافق افتخارم میکنن
 • ۱۱:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  امیر این حرفا چیه میزنی؟ مشکل سر همینه که چرا باید خارج بشه از جاش، اگه میخان بسازن یکی دیگه رو میتونن راحت تر بسازن، در ضمن این راکتور دیگه آب سنگین به حساب نمیاد حتی اگه از آب سنگین استفاده بشه، ویژگی راکتور آب سنگین اینه که نیازی به استفاده از اورانیوم غنی شده نداره ولی راکتوری که الان قراره بسازن از اورانیوم غنی شده استفاده میکنه، غنی سازی هم که تعطیله! پلوتونیوم 1000 تا استفاده داره یکیش بمبه، این همه نظارت قبول کردیم که مطمئن بشن دنبال بمب نیستیم وگرنه با همون اورانیوم هم میشه بمب ساخت
 • نوه حضرت ادم ۱۱:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  یادمان باشد که در گذشته آلمان ها یا دستگاه ذوب آهن به ایران دادند که انگلیسی ها کشتی را که حامل دستگاه بود غرق کردند ؟؟ اصولا غربیها کشور هایی مثل ما واعراب را دوست ندارند تکنولوژ ی پیشرفته داشته باشیم انها به ما بدلیل داشتن نفت وگاز بعنوان مشتری تکنولوژی نه چندان پیشرفته خود میخواهند هر کاری ما در راه پیشرفت بخواهیم انجام دهیم انها را ورشکست کرده ایم شاعر ایرانی گفته در کف مردانگی شمشیر میباید گرفت حق خود را از دهان شیر میباید گرفت
 • ۱۱:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  اگه با پلوتونیوم میشه بمب ساخت با اورانیوم هم میشه، اونم بدیم بره؟ پس این همه نظارت رو قبول کردیم برای چی؟ برای این که بهانه بمب نداشته باشن
 • ۱۱:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  صرف هزینه اضافه و زمان رو هم بیخیال بشیم باز صحیح به نظر نمیاد چیزی رو که داریم نابود کنیم، آمریکا میخاد کار خیر بکنه برامون یه راکتور دیگه بسازه!
 • ۱۲:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  شما چه قد ساده لوح تشریف داری که فکر میکنی مشکل منتقدین با شخص خاصیه، دکتر ظریف و تیم هسته ای ایشالا 1000 سال زنده باشن ولی این مساله هنوز سر جاشه که این توافق ایراداتی داره
 • فردوس ۱۲:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  الان باید بریم توی خیابون برا پایکوبی
 • ۱۲:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  +
 • صبا ۱۲:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  پلوتونیوم فقط برای بمب ساختن نیست میدونستید که پلوتونیوم از اورانیوم هزار مرتبه بهتره ؟ پلوتونیوم رو میشه مثل باتری موبایل شارژ کرد و دوباره استفاده کرد که بهش میگن باز فراوری ولی اورانیوم با استفاده شدن تموم میشه و کشور هایی که فن اوری بازفراوری داشته باشند میتونن سالیان سال انرژی ارزان قیمت داشته باشند برای نسلهای ایندهشون
 • ۱۲:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  +
 • ۱۲:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  +
 • صبا ۱۲:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  همه دارند پیشرفت علمی در زمینه انژی مکنند ما میگیم خراب میکنیم دوباره میسازیم عزیزم وقت طلاست
 • ۱۲:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  -
 • ۱۲:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  مسئولین داخلی باید بجای آن راهکار دیگری انتخاب کنند .
 • ۱۲:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  +
 • ۱۲:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  +
 • صبا ۱۲:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  دوباره از صفر شروع کردن و کشورهای دیگه پیشرفت کردن
 • محمد ۱۲:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  درود بر دکتر ظریف امیر کبیر عصر ما .
 • ۱۲:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  اونا جایی نمی خوابن که آب زیرشون بره...
 • ۱۲:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  پول مفت داریم که هی خراب کنیم و هی بسازیم... آره؟؟؟
 • ۱۲:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  شما فکر کنم کارت واردات پورشه باشه و نه دانشجو... ایران بعد از مذاکرات آباد میشه؟!!! فعلا که داره یکی یکی تاسیسات ما خراب میشه.
 • ۱۲:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  برای اینکه به اینجا برسیم، کشورمان هزینه های هنگفتی پرداخته است! حالا بخاطر وعده هایی که دشمن مان به ما داده و قابل راستی آزمایی هم نیست، خودمان به دست خودمان داریم کاری انجام می دهیم که شاید قابل بازگشت نباشد!
 • ۱۲:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  ماشاالله همه مردم از جمله پروفسور امیر از علم هسته ای سر در میارن اگر غیر قابل استفاده بود هرگز درونش رو بابتن پر نمیکردن در صورتی که مثل همین افتاب ظهر برام روشنه امریکا در زمان لازم میزنه زیر توافق و در بهترین شرایط تحریم رو از بابت یه چیز دیگه بر میگردونه
 • محمد ۱۲:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  جالبه که کسانی که میخوان پیچ ومهره های صنعت هسته ای مارو پیاده کنند بخوان برامون راکتور بسازند !!!!!
 • محمد ۱۲:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  جالبه که کسانی که میخوان پیچ ومهره های صنعت هسته ای مارو پیاده کنند بخوان برامون راکتور بسازند لااقل میشد این دستاورد به موزه یا یکی از مراکز دانشگاهی منتقل شود
 • ساقی ۱۲:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  تاخدا یکی و مولا علی است و رهبر سید علی است اگر غرب بخواهد دبه یا هربدعهدی کند به فرماندهی ژنرال سلیمانی وبازوان توانمند بسیجیانمان حلقوم نجسشان باسرب داغ پر خواهیم کرد.
 • ۱۲:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  میدونی طول اون میله سوخت چقدره بعد نو فکر میکنی با بتن ساختمونی پرش میکنن خیلی ساده انگارانه به مسائل نگاه میکنید
 • ۱۲:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  فکر اونش رو هم کردند . ایران اجازه دسترسی به فلز پوشش اورانیم را ندارد
 • ۱۲:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  پس بی خود نبود اوباما در مصاحبش گفت ایران دیگر راکتور اب سنگین نخواهد داشت!!!
 • ۱۲:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  من میرم کنار آب سنگین اراک یه تخریب بتن باز میکنم دو تا شاگرد هم میگیرم.
 • ۱۳:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  ایران اون موقع که سالی چند صد سانتریفیوژ جدید نصب میکرد طبق آمار با همون نرخ پیشرفت حدود 10 سال تا تولید مستقل سوخت برای یک نیروگاه فاصله داشت فکر کردی قراره منقل درست کنن که تو چند ماه دوباره بسازنش برسن به روز اول همین الان فرانسه با جمعیتی تقریبا نزدیک به ایران 59 راکتور هسته ای داره اونوقت حساب کن ماچند سال عقبیم فکر کردی تا ابد میشه با مازوت برق تولید کرد؟؟ تازه صدها کاربرد های تک دیگش بماند.
 • رضا ۱۳:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  دوست عزیز نظر شما بسیار متین وقبول اما: خوب اگه ما داشتیم به دنبال برنامه هسته ای می رفتیم جاروجنجال واسه چی بود تو هشت سال گذشته. هنوز دست نیافتیم به هیچ چی ادعای محو کشورای دی رو داریم.کاری که هرگز نکرده ایم ونخواهیم کرد. تحریم های سازمان ملل رو کاغذ پاره می دونستیم وهزار تا ادعای دیگه. عزیز کشورهای بالا رو که نام بردید کدومشون حرف از نابودی کشور دیگه ای رو کردن؟ بامید سربلندی ایران عزیز
 • ۱۳:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  انگار بیت المال مال شماست که بزنی خراب کنی باز بسازی
 • ۱۳:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  نخیر داریم ولی حداقل 5 سال دیگه اونم دکوری با تکنولوژی غیر بومی و قدیمی و تا 15 سال دیگه هم نمی تونم بسازیم چون اجازه ندادن و این گونه هست که نسل متخصصان آب سنگین کشور سوخت می شن...
 • احمد ۱۳:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  دکتر روحانی فرمودند مذاکره را 3 بر 2 برده ایم نفرمودند که 3 بر 0 خوب این یکی از اون گل هایی است که حریف زده شما خیلی خودتون رو ناراحت نکنیدوالبته رئیس جمهور قولی که به مردم داده بودند برد-برد بود یعنی اونها هم باید می بردند ولی به همت تیم مذاکره کننده ما حتی با یک گل جلوتر از اونها بازی را بردیم
 • ۱۳:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  اونها همه چی رو تعلیق می کنند ولی ما باید کامل نابود کنیم
 • ۱۳:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  لعنت ناحق به خودت برمیگرده
 • لیلی ۱۳:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  پس لطف کن خونه و ماشین و هرچی داری بده به ما برو از اول همت کن بخر !!
 • ۱۴:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  کوره و راکتور باهم فرق دارند! میتونی بگی محفظه واکنش
 • ۱۴:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  اخی سر در نیاوردید جریان چیه اومدید درود درود میکنید
 • ۱۴:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  بنده خدا ما نمیخوایم این ذلت رو قبول کنیم بدعهدی چیه؟ سیدعلی خط قرمزها رو گفت. عدم بازرسی نه بازرسی مدیریت شده 24 روزه! میخوان دستاوردامون رو زیر بتن دفن کنند مگر از روی جنازه ما رد شن...
 • ۱۴:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  احمدی نژاد مثل گاو شیرده ای بود که در انتها با یک لگد تمام سطل شیر را بر زمین وارونه کرد و زحمات یک عمر را از بین برد اخه با اون گند اقتصادی و اختلاس هایی که در دولتش رخ داد چنان کاری کرد که مردم از ارمانشان برگشته و اینگونه با این تدبیر تیشه به ریشه خود زنند احمدی نژاد ناحواسته گناه تو از دیگران در این قضیه بیشتر است این قصه مثل این ایه از قران است که می فرماید ای محمد امروز من دین و نعمتم را برشما تکمیل کردم اگر ان را به مردم ابلاغ نکنی تمام 23 سال بعث نابود شده و تو از ستم کاران خواهی بود(ببخشید خود ایه یادم نبود و مضمون اش همین است) که حضرت محمد کار را تمام می کند و علی را به جانشینی خود به دستور خدا معرفی می کند که متاسفانه احمدی نژاد اخرش را گند زد و انچه را که باید انجام نمی داد داد و انچه را باید انجام می داد نداد احمدی نژاد تو نتونستی این دست اورد ها را حفظ کنی و با اعمالت انها را نابود کردی خدا ازت نگذره
 • جواد ۱۴:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  اولا كه ناشناس ها حرفشان و ملكردشان مغرضانه است . چون ممكن است طرف اصلا ايراني نباشد و نابودي ايران هدفش باشد . در ثاني اگر انرژي هسته اي اينقدر كم اهميت و غير ضروريست پس چرا كشورهاي ابر قدرت خودشان دنبالش هستند .سادده گي هم حدي دارد .
 • mj ۱۴:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  امیر خان، امریکاییها و اروپایی ها اینقدر هم احمق نیستند که پر کردن کانتینمنت را چیز بی اهمیتی بدونند و بخاند امتیاز الکی بگیرند. آیا میدونستی از مهمترین قسمت های راکتور کانتینمنت اون هستش همون چیزی که میگی بذار پرش کنند! آیا میدونستی که ما تقریبا کل تکنولوژی نیروگاه بوشهرا میدونیم غیر کانتینمنت در ضمن راکتوری که بخواد از سوخت غنی سازی استفاده کنه که دیگه حیفه اسم اب سنگین را روش بگذارند اصلا از اب سنگین استفاده میکنند که نیازی به غنی سازی نباشه
 • ۱۵:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  دروغهای نشرق و عقده های بعضی از مشرقیون،، خوب میسوزید
 • محمدی ۱۵:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  صنعت یک روز حاصل نمیشه کلی باید زحمت کشید، تلاش و تحقیق کرد مانند راکتور اراک که حاصل جوانان نخبه ماست آنها می دانند چه چیزی مهمی دران از ما می گیرند ولی ما چه آسان آز آن برای یک خورده وسایل مصرفی و ... آن را از دست می دهیم. خوردو، وسایل خانگی و الکترونیکی لوکس همیشه میشه بخری ولی صنعت تامین انرژی " علی الخصوص هسته " به آین آسانی بدست نمی آید و هر که در آینده داره برنده است
 • صادق ۱۵:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  شما با آیت ا... العظمی هاشمی رفسنجانی بهرمانی فامیل نیستی چون فامیلتون مشترکه همین طور عقایدتون :)
 • صبا ۱۵:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  پلوتونیوم فقط برای بمب ساختن نیست میدونستید که پلوتونیوم از اورانیوم هزار مرتبه بهتره ؟ پلوتونیوم رو میشه مثل باتری موبایل شارژ کرد و دوباره استفاده کرد که بهش میگن باز فراوری ولی اورانیوم با استفاده شدن تموم میشه و کشور هایی که فن اوری بازفراوری داشته باشند میتونن سالیان سال انرژی ارزان قیمت داشته باشند برای نسلهای اینده شون
 • صبا ۱۵:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  الان دانش خونه سازی داریم خونتون رو خراب کن دوباره بساز
 • صبا ۱۵:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  تقصیر چنگیزخانه
 • صبا ۱۵:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  پلوتونیوم فقط برای بمب ساختن نیست میدونستید که پلوتونیوم از اورانیوم هزار مرتبه بهتره ؟ پلوتونیوم رو میشه مثل باتری موبایل شارژ کرد و دوباره استفاده کرد که بهش میگن باز فراوری ولی اورانیوم با استفاده شدن تموم میشه و کشور هایی که فن اوری بازفراوری داشته باشند میتونن سالیان سال انرژی ارزان قیمت داشته باشند برای نسلهای ایندهشون ولی ما بتن میریزیم توی راکتور
 • صبا ۱۵:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  وقتی بتن ریختی توی راکتور و موشک طراحی نکردی میکشه به اونجا
 • ۱۵:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  بتن ساختن هنر بزرگی است
 • صادق ۱۵:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  جالب بود افرین
 • صبا ۱۵:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  پلوتونیوم فقط برای بمب ساختن نیست میدونستید که پلوتونیوم از اورانیوم هزار مرتبه بهتره ؟ پلوتونیوم رو میشه مثل باتری موبایل شارژ کرد و دوباره استفاده کرد که بهش میگن باز فراوری ولی اورانیوم با استفاده شدن تموم میشه و کشور هایی که فن اوری بازفراوری داشته باشند میتونن سالیان سال انرژی ارزان قیمت داشته باشند برای نسلهای ایندهشون ولی ما بتن میریزیم توی راکتور
 • میلاد ۱۵:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  شماها اینو بدونید که آمریکا جایی ننشسته که آب زیرش بیاد. ..
 • صادقی ۱۵:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  بتن سازی =جشن وپایکوبی هوررااااا
 • ۱۵:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  پس بدو برو تو خیابون بالا و پایین بپر...!
 • صوری ۱۶:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  با اهن میشه بمب ساخت باید صنایع ذوب اهن پر از بتن بشه
 • ۱۶:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  چرند نگو خدا از تو نگذره که با سیاهنمایی میخوای از مقصران رفع مسولیت کنی تورم شد پشت پرده مهم نیست مقصر احمدی نژاده سبد کالا فاجعه شد تقصیر احمدی نژاده امریکا دشمن ماست تقصیر احمدی نژاده مادر بزرگ من سال 79 فوت کرد نقصیر احمدی نژاده دیشب لیوان از دستم افتاد شکست تقصیر احمدی نژاده بسه دیگه مسخره ها
 • سمیعی ۱۶:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  باید جشن بگیریم برای تخریب
 • ۱۶:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  اره از کامنتت میباره که اصلا عقده ای نیستی چقد بدبختیید
 • خخخ ۱۶:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  کی بریم برای جشن ؟؟؟؟؟؟؟
 • ۱۶:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  مشرق خجالت بکش دست از سیاه نمایی بردار این بتن از کجات دراوردی؟؟؟
 • arsamfathi ۱۶:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  سلام - من طرحی واسه پوشش عدم دسترسی به آن حاضرم بدهم که در صورتیکه طرف مقابل حاضر به انجام تعهدات نشد در بیست و چهار ساعت آماده باز راه اندازی باشد هر نوع بتنی که بخواهند بریزند
 • ۱۶:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  هر چه فریاد دارید بر سر احمدی نژاد بکشید!!!!... بس نیست این هجمه ها؟
 • ۱۷:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  نمی دانم امثال امیر وقتی سواد ندارند چه اصراری به حرف زدن است؟ دولت مدبر تعهد داده ایران تا زمانیکه کره زمین پابرجاست بازفراوری نخواهد کرد! غنی سازی بدون بازفراوری یعنی کشک! پس در نتیجه غنی سازی خداحافظ برای همیشه!
 • ۱۷:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  مشرق ناراحت نشو طرف بدجور سوخته!
 • مهدی 90085 ۱۷:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  چهار تا حرف احمقانه میزنید بعد یک آیه شریف قرآن میزارید کنارش که چی آدم بی اطلاع از همه چیز اینو بدون اگه احمدی نژاد نبود اونا اصلا وقت برای صحبت کردن با ایران نمیزاشتن احمدی بود که ایران رو قوی کرد
 • ۱۷:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  این چه طرز فکریه که همه کارها را باید رهبری معظم انجام دهند؟ خطوط قرمز را مشخص کردند کافیه دولت باید رعایت کنه!
 • محمد ۱۷:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  حرف حق تلخه اما تلخ تر از اون اینه که حرف حق توی کله شما فرو نمیره
 • ۱۷:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  فردای روزی که بتن ریختن تو راکتور
 • ۱۸:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  از کجاش دراورده؟؟؟ از مغزش از فهم وشعورش که تو نمیخوای ازش استفاده کنی اکبند نگه داشتی
 • محمد ۱۸:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  2 0
  مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا...
 • مرگ بر آمریکا ۱۸:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  1 0
  -
 • مرگ بر آمریکا ۱۸:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  1 0
  -
 • مرگ بر آمریکا ۱۹:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  1 0
  -
 • ۱۹:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  مگه بازیه؟ دنیا داره لحظه به لحظه پیشرفت می کنه. ما این طوری باید فرصت سوزی کنیم؟این همه عقبگرد؟
 • ۱۹:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  -
 • ۱۹:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  هم امیر؟ هم کبیر؟ الله اکبر!
 • ۱۹:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  +
 • ۱۹:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  +
 • ۱۹:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  -
 • ۱۹:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  + + +
 • صادقی ۱۹:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  اقای رضا وقتی اسراییل هر روز داره مارو تهدید میکنه هروز امریکای خبیث میگه گزینه ها روی میزه اون وقت چی؟؟؟؟؟
 • ۲۰:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  بتون ؟؟؟؟؟؟؟ این بتون چی هست کاکا
 • ۲۰:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  مشرق لطفا یک گزارش هم در مورد بند ۷ ضمیمه. که درباره ی بازرسی محموله ها و بارهای ورودی خروجی ما هست و باید به تایید طرف مقابل برسه،بذارین.تشکر
 • محمد ۲۰:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  VERY LIKE البته ربطی به احمدی نژاد نداشت. باید می گفتی مغز شهید شهریاری.
 • lمهدی ۲۰:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  احسنت
 • حسین ۲۰:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  اقای رییس جمهور و هیئت محترم دولت چرا قربانیان سیلاب یکشنبه را فراموش کرده اید و فقط به یک 159 کاغذ که هنوز اجرایی نشده اکتفا می کنید و بزرگ می کنید و آن را یک دستاورد تاریخی می دانید پس تکلیف این هموطنان که از دست رفتن چی ؟؟؟؟ شاید هدف چیز دیگریست مثلا انتخابات اخر امسال ؟؟؟؟؟ واقعا نمیدونم شما عزیزان مرا راهنمایی کنید ممنون
 • ۲۱:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  جیگر برو متن و بخون لااقل
 • ۲۱:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  از یک عالم بزرگوار و صاحب نظری اخیراً شنیدم که نظام سلطه کنونی در جهان امروزی مثل ظروف مرتبطه می ماند. شما یک ترازو را در نظر بگیرید که دو ظرف آب به اندازه هم روی کفه هایش قرار داده اید و سپس با یک شلنگی این دو ظرف را به هم وصل کردید. فقط کافی است از یکی از ظروف یک قطره کم و به دیگری اضافه کنید آن موقع است که کفه ترازویی که ظرفش به اندازه یک قطره سنگین شده به پایین می رود و آب ظرف کفه دیگر ترازو را می دوشد تا همه ی آب آن ظرف را در ظرف خودش جای دهد. بعد آن بزرگوار با استفاده از این تمثیل استدلال کردند که نظام سلطه کنونی جهان که استکبار داعیه ی رهبری آن را دارد با این روش اموال مادی و معنوی ملت ها را می دوشد پس اگر در مقابل استکبار به اندازه یک قدم یا همان یک قطره کوتاه بیایید و عقب نشینی کنید دیگر نمی توانید جلوی هجوم ها و زیاده خواهی غرب را در قدم های بعد بگیرید. یعنی دوستان من اگر امروز در رابطه با مسئله ی هسته ای و فناوری و موشکی در مقابل استکبار به اندازه یک قطره کوتاه آمدیم؛ مطمئن باشید که فردا از اموال مادی و معنوی این ملت دریاها و اقیانوس ها می برند و نمی توانیم دیگر جلویش را بگیریم. پس امروز باید پیشگیری کنیم و نگذاریم که حتی به اندازه یک قطره از حقمان پایمال شود.
 • ۲۱:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  ایول مشرق جون
 • امیر ۲۱:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  هه :) اول به اونایی ک میگن برو پایگوبی و جشن ، بگم من نه پایکوبی کردم و نه میکنم .... نه برای این دولت و نه برای هیچ دولتی ... طرفدار شخص خاصی هم نیستم ... دوما بنده تخصصی در مورد فیزیک هسته ای ندارم و حرفام برگرفته از شخص آقای صالحی بود که مشاور رهبری هست ... سوما من توافق رو افتخار ندونستم ... نمیدونم چرا هر چی به ذهن خودتون میاد در مورد دیگران ، فکر میکنید درسته و باور هم میکنید حرف خودتونو .... چهارما من نگفتم قابل استفاده نیست گفتم احتمال استفاده مجدد بسیار پایینه ... نگفتم صفره ... پنجما اعتراض من به مشرق به خاطر تیتر بود ک اینطور به نظر میاره ک کلا میخوان راکتور رو با بتن پر کنن درش رو تخته کنن ... ک دیگران رو به غلط میندازه شیشما این طور ک آقای صاحی گفته قبل از این که ریکتور خارج بشه باید ریکتور جدید ساخته بشه و وارد ایران بشه ... اگه هم زیرش بزنن ک ما هم زیرش میزنیم و برای نشان دادن قدرت ، غنی سازی های با درصد بالا تر رو به بهانه ساخت موتور زیر دریایی های اتمی و ... شروع میکنیم .... هفتما اب سنگین اراک همین الانشم راه اندازی نشده و اگه میخواستن همینو ادامه بدن هم تا دو سه سال دیگه فعال میشد ...در ضمن شار تونرونی ریکتور جدید اراک 10 برابر بیشتر میشه ... ما گه بیسوادیم و نفهم شما که میفهمی باید بدونی چقدر تفاوته !!!! هشتما همونطور ک گفته شده یک سری محدودیت ها رو پذیرفته ایم و در مذاکره طبیعیه ... در ضمن تا ابد هم نیست .... نهما ... همین که اسرعیل داره جونش در میاد نشون میده ک راه غلط رو نرفتیم .... دهما رهبری و مجلش و سه قوه باید قبول کنن اونام از من و شما فکر کنم بیشتر میدونن .... و من الله توفیق ...
 • پسر ۲۲:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  با پول بیت المال درست شده چه دستاوردی!!!!!!!!!!!!!!!! من که به نوبه خودم راضی نیستم دستاورد ایران1-غرب3
 • ۲۲:۲۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  واقعا از سایت وزین مشرق بعیده قلب رآکتور که در ایران طراحی شده، از جای خودش خارج و در داخل کشور نگهداری میشه، سپس جای خالی اون با سیمان پر میشه تورو خدا انصاف داشته باشید
 • ۲۳:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا...
 • ۲۳:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  سندش شهدایی هستن که دیگه نیستن واقعا شرمنده ام از روشون
 • ۲۳:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  درود بر ناصرالدین شاه
 • ۲۳:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
  0 0
  ولی فکر کنم مغز شما با بتن پر کردن آخه دانشمند اگه این راکتور حاصل نبوغ هست که نبوغ رو با بتن پر نکردن دوباره میسازیم در ثانی شما معنی توافق را میفهمید یعنی شما انتظار داشتید هرچی ما میخواهیم صد درصد باشه و خواسته های اونا صفر درصد
 • ۰۰:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۲
  0 0
  دورود به شرفت تا ابد مرگ بر آمریکا
 • ۰۱:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۲
  0 0
  مک دونالد رو بچسب، همبرگر با طعم قلب راکتور اراک سیب زمینی غنی شده آب معدنی سنگین لبخند بزن ...
 • ۰۲:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۲
  0 0
  امریکا غلط میکنه به گور باباش ......
 • ۰۵:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۲
  0 0
  دقت کنید ، صنعت هسته ای در کنار علومی مثل هوافضا ، جمعیت ، وسعت ، منابع معدنی انرژی ، موقعیت کشور و .... از پایه های قدرت یک کشور است ، حال در دنیایی که لااقل بیشترش توسط انگلوصهیون ها اداره می شود کشوری مستقل ، انقلابی و ضد استعمار بخواهد هسته ای ان هم بومی داشته باشد ، برنامه هسته ای صلح امیز ما باقی ماند و رسما ببن المللی شد اما کره شمالی گوشه گیر دنیا شد تمام هسته ای لیبی بار کشتی شد و عراق و سوریه بمباران شدند . نکته ای مهم که کمتر کسی می بیند افول تصاعدی قدرت امریکا و انگلیس و فرانسه است قدرت امریکا ابتدای مذاکرات با امروز هم کلی فرق می کند ، حقمان را گرفتیم سال های اتی فعالیت صلح امیزمان را گسترش هم می دهیم . حتی اگر امریکایی ها دبه هم کنند که بسیار محتمل است باز هم ما برنده ایم چراکه اقلیت کوچکی در کشور که با وجود تاریخ سیاه امریکایی ها بازهم دلخوش کرده اند به نتایجی مثبت احتمالا برسند در سطح بین الملل هم دولت ها و ملت ها هوشیارتر شده اند .
 • ايرج ۱۲:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۲
  0 0
  حداقل با فوم پرش كنيد كه اگه اونا به تعهداتشون عمل نكردن ما هم بتونيم مجددا قلب راكتور تو سرويس قرار بديم .خيلي نامردين كه ميخوان با بتون اينكار و انجام بدين ...پاكستان و هند فرت فرت دارن بمب ميسازن كسي كارشون نداره بعد ما ميخواهيم فقط سوخت هسته اي براي مصارف صلح آميز توليد كنيم اينطوري بهمون گير ميدن. بابا نكنيد اينكارو تو رو خدا ، فكرش آدم بكنه قلبش درد ميگيره ، زحمت سي سال دانشمندان دلسوز كشورمون اينطوري نابود مي كنيم
 • ۱۲:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۲
  0 0
  مشرق به سلامتی کی این مثبت و منفی درست میشود؟
 • ۱۲:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۲
  0 0
  نظرم چه اشکالی داشت که سانسور کردی مشرق وکیل الدوله؟
 • ۱۲:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۲
  0 0
  خیلی زیبا مرگ بر امریکا
 • ۱۲:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۲
  0 0
  چه اهمیتی داره؟! یعنی 2 میلی ثانیه فکر کردی اینو گفتی یا نه؟ اهمیتی نداره سالها تلاش و اینهمه هزینه نیروی انسانی و خون و جون انسانی و پول و تحریم و ... که کلا از کار بیفته برا همیشه؟ یعنی اگه یه مدت بنشینی میگی بیان پاتو قطع کنن چون فعلا لازش نداری؟
 • حسین ۱۲:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۲
  0 0
  خداوکیلی دیشب که این خبر رو دیدم گریم گرفت ، این همه بد بختی این همه شهید ، این همه تلاش دود میشه می ره هوا ، صحبت های دکتر عباسی رو هم که خوندم :l(امان از دست بعضی از این مسئولین .....)
 • حسین ۱۲:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۲
  0 0
  تو چرا قاطی کردی ؟؟؟؟ داداش این جمله که توان دانشمندان و شهیدان عزیزمان که در پی قرار گرفتن در بین تعداد انگشت شمار کشور های سازنده راکتور بود دقیقا" با توجه به توافق نامه به گلوله بتنی تبدیل خواهد شد
 • ۱۲:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۲
  0 0
  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
 • حسین ۱۲:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۲
  0 0
  بند سوم ماده دوم بند دوم از ماده دوم پیوست اول اشتباه نوشتی برادر
 • ۱۳:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۲
  0 0
  بتن ساز :|
 • غلام شیش لول بند ۱۳:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۲
  0 0
  احسنت مهدی جان
 • ۱۳:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۲
  0 0
  ++
 • ۱۳:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۲
  0 0
  مرگ بر امریکا و هر چی جاهله در کشور :|
 • وطن پرست ۱۳:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۲
  0 0
  مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا... مرگ بر آمریکا...
 • یزدانی ۱۳:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۲
  0 0
  حد اقل پول و هزینه اش را از 5+1 می گرفتند.
 • ۱۴:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۲
  0 0
  مرگ بر پیروان آمریکا
 • ۱۵:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۲
  0 0
  جشن تخریب هسته ای لاقل روزشو بگید مردم بیان تو خیابونا جشن بگیرن
 • ۱۸:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۲
  0 0
  بنده کلکسیونر هستم و یک سئوال ساده دارم از شما عزت جان این مخ شما نقدی چند؟
 • ۱۸:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۲
  0 0
  یکی دیگر از موارد واقعا تأسف بار قبول بتن ریختن در قلب راکتور اراک است. اینها جدا از هزینه های به باد رفته یک معنای روانشناسی و تبلیغاتی خواهد داشت.
 • احمد رضا ۲۰:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۲
  0 0
  اگر جای راکتور همه تاسیسات هسته ای رو با بتن کنن بازهم ارزشمنده ، تا کی بشینیم و ببینیم قطر و کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس دارن نفت و گاز رو از چاههای مشترک استخراج میکنن و میلیاردها دلار پول کشور رو به یغما میبرند ولی ما به چهارتا راکتور که بقول خودمان که ما حتی دنبال ساخت بمب هسته ای نیستیم دلخوش باشیم؟
 • حسین ۰۲:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۳
  0 0
  درود بر زبان حق گوی مشرق دوست داشتنی، مشرق گل کاشتی
 • ۰۲:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۳
  0 0
  خدا بهت شعور بده که البته امیدوار نباش آی بهرمان
 • ۰۲:۳۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۳
  0 0
  نه خیر تقصیر بی بصیرتی هاست
 • ۰۸:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۳
  0 0
  ما بیشعور چرا نباید پلوتونیوم داشته باشیم ؟؟مگر کدام کشور که حتی بمب هسته ای دارند و هزاران عدد هم دارند پلوتونیوم ندارند گیرم که نمی خواهیم استفاده کنیم چرا نباید داشته باشیم چرا دشمن باید برای ما تایین تکلیف کنه ؟؟؟
 • ۰۸:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۳
  0 0
  چرا مال نقد خودمون رو خراب کنیم که بخواهیم دوباره بسازیم فکر کردی میزارن دوباره بسازی؟ فکر کردی با این قطعنامه ای که در منشور 7سازمان ملل تصویب شد مثل قطعنامه های قبلیه که ایران بگه من اونها رو قبول نمی کنم؟؟ این تو بمیری از اون تو بمیری ها نیست ای مردم حواستون جمع باشه این سری فرق می کنه ها...............
 • ۰۸:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۳
  0 0
  یعنی نمیشد که حتی این قطعه پر هزینه میلیاردی را در یک محفظه نگه داشت و دوربینهای آژانس هم ۲۴ ساعته مثل بقیه دوربینها آنرا زیر نظر داشته باشند؟ آیا هدف از بتن ریختن در قلب راکتور نوعی دیکته و توهین نیست؟ آیا هدف تبلیغاتی و فشار روانی نیست؟
 • میرزاعباس ۲۳:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۳
  0 0
  واقعا درد ناکه انشاء الله که به آنجاها نمی رسد
 • علی3 ۱۳:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
  0 0
  فرق ما با شما اینه که ما داریم تا هزاران سال دیگه رو میبینیم و شما تا همین 50 سال دیگه رو! حالا بشین با بتن پرش کن!
 • ۱۶:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
  0 0
  یخ
 • ۲۳:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
  0 0
  دستم به هيچ جا بند نيست فقط اشك ريختم به خاطر اقتداري كه داره جلوي چشمم لگدمال ميشه اين ايرانه؟ همون كه هشت سال بدون هيچي جلوي كل دنيا ايستاد؟ همون ايران؟
 • ۱۶:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۵
  0 0
  مشرق دیدی دکتر صالحی چه گفت با تیتر شما زمین تا اسمان بود
 • محمد ۱۶:۳۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۵
  0 0
  سلام قبل ازاینکه عبارت پر کردن با بتن بیاد گفته شده کالندریا خارج میشه و جای خالیش با بتن پر میشه
 • ۱۱:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۳۱
  0 0
  کی اونوقت می سازه حتما شما یا یه مشت مستشار خارجی
 • ۱۰:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۵
  0 0
  تشکر از دکتر ظریف قهرمان
 • ناشناس ۱۰:۱۰ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۵
  1 0
  مرگ برامریکا -مرگ براسراییل مااصلا راضی نیستیم که برداشتن تحریم که امریکادروغ می گوید تحریم برداشته نمی شود چرا اقای رییس جمهور وظریف وهمکاران دیگرشان چرا انرژی هسته ای رابه تعطیلی میکشانند