ارکستر «هله» در انگلستان تعیین قیمت بلیت کنسرت بعدی خود را به عهده تماشاگران گذاشته است.

به گزارش مشرق، تماشاگران پس از کنسرت به همت عالی هر چقدر که دوست داشته باشند بابت بلیت می‌پردازند و اگر هم برنامه را دوست نداشتند، مجبور نیستند پولی بدهند.

این کنسرت روز ۶ سپتامبر در تالار بریج‌واتر شهر منچستر برگزار می‌شود.

جان سامرز، مدیر ارکستر هله (Hallé) گفته است که این روش اجازه می‌دهد مخاطبان جدیدی به دیدن کنسرت‌های این ارکستر بیایند، از جمله کسانی که به گفته او فکر می‌کنند موسیقی کلاسیک مناسب سلیقه‌شان نیست و یا کسانی که تاکنون به کنسرت کلاسیک نرفته‌اند.

او گفت: ما ۱۰ قطعه اجرا می‌کنیم که از ۱۷۰۰ میلادی شروع می‌شود و تا قطعه‎های معاصر می‌رسد، تقریبا از هر ۳۵ سال یک قطعه انتخاب شده است.

قطعاتی از باخ، موتزارت و هشت آهنگساز دیگر در طی سیصد سال گذشته برای اجرا انتخاب شده است.

سامرز گفت که زمان‌بندی اجرای این قطعات طوری انتخاب شده که به تماشاگر اجازه می‌دهد مثلا اگر قطعه سوم را دوست نداشت و خواست از سالن بیرون برود، بداند که چه زمانی قطعه چهارم شروع می‌شود تا به سالن برگردد.

او گفت: می‌توانید در هنگام اجرای کنسرت بروید و یک نوشیدنی بگیرد. تمام هدف این است که مانند آنچه در کنسرت‌های موسیقی کلاسیک معمول است، تماشاگر احساس نکند گیر افتاده است. هر موقع احساس می‌کنید باید دست بزنید، دست بزنید. حتی نوازندگان را تشویق می‌کنیم که هنگام نواختن از روی صحنه پایین بیایند.

رهبری ارکستر «هله» در این کنسرت را استیون بل بر عهده دارد.

قیمت کنسرت‎های این ارکستر معمولا بین ۱۰ تا ۴۰ پوند است.


منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس