عضو مجمع زنان اصلاح‌طلب گفت:قطعاً اگر زنان در تصمیم‌گیری‌ها مشارکت داشته باشند شاهد جنگ افروزی و پیدایش داعش نخواهیم بود.

 به گزارش مشرق، شهربانو امانی عضو مجمع زنان اصلاح‌طلب،‌ با اشاره به جلسات این تشکل سیاسی اظهار داشت: مجمع زنان اصلاح‌طلب پس از دولت اصلاحات و در راستای این منویات امام راحل مبنی بر اینکه «زنان باید در تمام مقدرات کشور دخالت کنند» شکل گرفت.

وی افزود: ما معتقدیم باید بانوان در ارکان مهم کشور حضور داشته باشند و از پتانسیل بی‌پایان آنان که نیمی از جامعه هستند استفاده شود.

عضو مجمع زنان اصلاح‌طلب در مورد حضور بانوان در مجلس دهم به مصوبه اتحادیه بین‌المجالس در سال 1375 اشاره و خاطرنشان کرد: طبق این مصوبه 25 تا 30 درصد بانوان باید کرسی‌های پارلمان را کسب کنند چراکه عدم حضور زنان در تصمیم سازی کلیدی جهان مشکلات جدی به وجود آورده است. قطعاً اگر زنان در تصمیم‌گیری‌ها مشارکت داشته باشند شاهد جنگ افروزی و پیدایش داعش نخواهیم بود.

امانی اظهار امیدواری کرد: ان‌شاءالله بتوانیم کشور را به آن افقی که برای آن ترسیم شده بود که زنان نیز در آن سهم بسیاری دارند دست یابیم.

وی با تأکید بر اینکه در حال رایزنی برای حضور 30درصدی کاندیدای زن در لیست‌های انتخاباتی هستیم گفت: امروز در اکثر احزاب اصلاح‌طلب بحث حضور حداقل 30درصدی زنان در شورای مرکزی احزاب در حال صورت گرفتن است.

عضو مجمع زنان اصلاح‌طلب در پایان از تلاش مرضیه وحید دستجردی به دلیل انسجام زنان اصولگرا تقدیر و تشکر کرد.
منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس