کد خبر 443442
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۸

طبق آمار ثبت شده تاكنون 33 هزار و 721 نفر براي اعزام به عتبات در ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان ثبت‌نام كرده‌اند كه از اين تعداد 8 هزار و 400 نفر دانشجوي پسر، دو هزار و 866 نفر دانشجوي دختر، 19 هزار و 500 نفر دانشجوي متاهل و 1500 نفر كارمند و 1600 نفر استاد دانشگاه هستند.

 به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام والمسلمين سيد محمد فقيهي، رييس ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان كشور با اشاره به ثبت‌نام دانشگاهيان براي اعزام به سيزدهمين دوره اعزام دانشگاهيان به عتبات عاليات، گفت: خوشبختانه تاكنون نام نويسي دانشجويان براي اعزام به اين سفر معنوي بسيار گسترده بوده است.

وي افزود: طبق آمار ثبت شده تاكنون 33 هزار و 721 نفر براي اعزام به عتبات در ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان ثبت‌نام كرده‌اند كه از اين تعداد 8 هزار و 400 نفر دانشجوي پسر، دو هزار و 866 نفر دانشجوي دختر، 19 هزار و 500 نفر دانشجوي متاهل و 1500 نفر كارمند و 1600 نفر استاد دانشگاه هستند.

حجت‌الاسلام فقيهي تصريح كرد: ثبت‌نام سيزدهمين مرحله اعزام دانشجويان به عتبات عاليات از سه شنبه ۲۳ تيرماه در سايت لبيك آغاز شد و متقاضيان تشرف به عتبات عاليات جهت ثبت نام مي توانند تا ۲ مرداد ماه به سايت لبيك به نشانيwww.labbayk.irمراجعه كنند.

وي ادامه داد: قرعه كشي عتبات دانشگاهيان روز۳ مرداد ماه به صورت اينترنتي انجام مي شود و اسامي برگزيدگان از سايت لبيك اعلام مي شوند.

وي خاطر نشان كرد: هزينه عتبات دانشگاهيان بسته به دوري و نزديكي به مرز متفاوت است و ميانگين قيمت به صورت زميني در تهران ۹۶۰هزار تومان و هوايي يك ميليون و ۵۶۰ هزار تومان برآورد شده است.تلاش كرديم در بخش زميني بتوانيم تخفيف مناسبي بگيريم. براي دانشجويان وام قرض الحسنه يك ميليون توماني در نظر گرفته شده است كه بعد از قطعي شدن بانك عامل، اين تسهيلات در اختيار زائرين دانشگاهي قرار خواهد گرفت.

فقيهي ادامه داد:اعزام دانشجويان به عتبات عاليات از ۲۰ مرداد ماه آغاز و تا ۲۰ آبان ماه مصادف با ماه محرم الحرام ادامه خواهد يافت و در اين مدت روزانه ۲ كاروان به صورت زميني و هوايي و در مجموع ۷۰۰۰ هزار نفر از دانشگاهيان سراسر كشور به عتبات عاليات اعزام خواهند شد.

رييس ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان گفت:تاريخ و نوع اعزام به صورت زميني يا هوايي از سوي سازمان حج و زيارت اعلام شده است و دانشگاهيان مي توانند تاريخ اعزام هر استان را در سايت مشاهده و انتخاب نمايند.همچنين با همكاري سازمان حج و زيارت بعثه مقام معظم رهبري و شركت شمسا هتل مستقل براي زائرين دانشجو در شهرهاي مقدس نجف اشرف و كربلاي معلي در نظر گرفته شده است.

فقيهي در خصوص برنامه هاي سفر هم گفت:قبل از سفر بسته فرهنگي شامل كتاب و نرم افزارهاي ويژه آشنايي دانشگاهيان با اماكن مقدس در اختيار ايشان قرار مي گيرد. همچنين در طول سفر برگزاري مسابقات فرهنگي، برنامه زيارت دوره ويژه شامل بازيد از كتابخانه ها، بيت حضرت امام خميني (ره) در نجف و بازديد از اماكن مقدس و تاريخي شهر كربلاي معلي و كربلا شناسي با همكاري بعثه و سازمان حج و زيارت انجام خواهد گرفت كه ۶۶ درصد از زائرين دانشجو از اين برنامه ها ابراز رضايتمندي نموده اند.

وي افزود:مهمترين ويژگي كاروان هاي عتبات دانشگاهيان جوان بودن، يكدست بودن كاروان ها از لحاظ سطح تحصيلات و برنامه هاي ويژه فرهنگي از قبل، حين و پس از سفر براي زائرين تدارك ديده شده است و در تلاشيم با اعزام خبرنگار، مداح و اعزام روحاني در هر كاروان، سفر معنوي خوبي را براي زائرين دانشجو رقم بزنيم.

به گفته وي اساتيد،دانشجويان متاهل،دانشجويان دختر با يكي از محارم،پسران دانشجو و كارمندان دانشگاه ها مي توانند جهت ثبت نام و اعزام به عتبات عاليات اقدام نمايند.

هم چنين جامانده عمره سال ۹۴ و دانشجوياني كه در سال ۹۴ به سرزمين وحي اعزام شدند در اعزام به عتبات عاليات داراي اولويت خواهند بود.

گفتني است زائرين ۷ شب را در شهرهاي مقدس كشور عراق اقامت خواهند داشت و در اين مدت به زيارت اماكن مقدس شهرهاي نجف اشرف، كربلاي معلي و كاظمين خواهند پرداخت.

منبع: حج

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس