مایک هاکابی،سیاستمدار جمهوری‌خواه با انتشار یک آگهی ضد ایرانی در روزهای بسیار حساس مذاکرات هسته‌ای در وین، تمامی تلاش خود را به عنوان تیر آخر جهت ممانعت از حصول توافق هسته‌ای به کار گرفته است.

گروه جنگ نرم مشرق - لابی ضد توافق هسته‌ای به رهبری شلدون آدلسون که بسیاری از کارشناسان او را پدرخوانده حامیان اسراییل و دشمنان ایران می‌دانند، حال این بار با استراتژی جدید در تلاش برای روانه کردن آخرین تیرهای خود جهت ممانعت از حصول توافق است.

 سی ان ان در مطلب 11 جولای خود به انتشار آگهی تبلیغاتی ضد توافق هسته ای با ایران ‌توسط مایک هاکابی فرماندار سابق آرکانزاس- اشاره کرد.

وی، که اخیرا نامزد ریاست جمهوری 2016 آمریکا شده، طی ایمیلی، پیام "ما باید هرگونه توافق با ایران که به آنها بمب دستیابی به بمب هسته‌ای می‌دهد را رد کنیم" را به تمامی مخاطبان خود ارسال کرده است. او، در ادامه توضیحات خود گفته است که "هر توافقی که به ایران بمب هسته ای بدهد باعث بروز مسابقه تسلیحاتی در خاورمیانه خواهد شد، موجودیت اسرائیل را تهدید خواهد کرد و باعث ایجاد موجی از تروریسم در سراسر دنیا خواهد شد.

عروسک آدلسون در تلاش برای مانع‌سازی در توافق هسته‌ای به طمع ریاست جمهوری


هاکابی، با تاسی بر آگهی تبلیغاتی کمپین انتخاباتی لیندون جانسون نماینده دموکرات‌ها- که در سال 1964 در رقابت با باری گلد واتر نماینده جمهوری‌خواهان- ساخته شد، تمامی تلاش خود را صرف مخالفت با حصول توافق هسته‌ای کرده است.

در آغاز این ویدئوی تبلیغاتی، دختری به نام دیزی نشان داده می‌شود که در حال جدا کردن گلبرگ‌ها از یک گل است و پرپر شدن آنها را از یک تا ده می شمارد، سپس صدای دختر قطع شده و صدای خشن شمارش معکوس انفجار بمب اتمی آغاز می‌گردد و سرانجام بمب منفجر می‌شود. بلافاصله این پیام بر روی صفحه درج می‌گردد: "تهدید اسراییل، تهدید آمریکاست. در کنار اسراییل می‌ایستیم و ایران هسته‌ای را نمی‌خواهیم".

عروسک آدلسون در تلاش برای مانع‌سازی در توافق هسته‌ای به طمع ریاست جمهوری

نکته اینکه، حتی کمپین هاکابی هم این ویدئو را جنجالی دانسته اما بر نقش آن در گوشزد خطر ایرانی هسته‌ای برجسته دانسته‌ است. در این ویدئو، همچنین خواسته شده که بینندگان به کمپین امضای نامه هاکابی به جان کری وزیر خارجه آمریکا- بپیوندند. نامه‌ای که از درخواست وی برای عدم حصول به یک توافق هسته‌ای که دست ایران را برای ساخت بمب هسته‌ای که امنیت خاورمیانه و تمامیت ارضی اسراییل را به خطر می‌اندازد و تروریسم را در سرتاسر جهان گسترش می‌دهد، سخن می‌گوید.

عروسک آدلسون در تلاش برای مانع‌سازی در توافق هسته‌ای به طمع ریاست جمهوری


کری، اوباما، و دیگر مقامات ارشد آمریکایی در این هفته اخطار داده‌اند که در صورت عدم پذیرش خواسته‌های آمریکا از سوی ایران، آمریکا میز مذاکره را ترک خواهد کرد.

در پایان برای اثبات هدفمند و شیطنت‌آمیز بودن این ویدئو، اشاره به دو نکته، کافی می‌نماید و آن معرفی هاکابی و شلدون آدلسون ارباب وی- است. هاکابی یک جمهوری‌خواه تندرو است و سابقه سال‌ها مجاهدت و فتنه علیه ایران را با خود دارد. او که به عنوان چهل و چهارمین فرماندار آرکانزاس فعالیت کرده است، در سال 2008 به طمع دستیابی به ریاست جمهوری وارد کارزار انتخاباتی جمهوری‌خواهان شد و نهایتا در پشت سر جان مک‌کین و میت رامنی قرار گرفت.

عروسک آدلسون در تلاش برای مانع‌سازی در توافق هسته‌ای به طمع ریاست جمهوری

هاکابی (سمت راست) شلدون آدلسون (سمت چپ)

اما این سیاستمدار ایران‌ستیز تشنه قدرت در دام انتخابات 2016 نشسته است و چه تضمینی بالاتر از شلدون آدلسون برای حمایت از وی؟ این دیگر اظهر من الشمس است که شلدون آدلسون یهودی آمریکایی مولتی میلیاردر- سال‌ها است که کاندیداهای جمهوری‌خواه را مورد حمایت شدید مالی و سیاسی در انتخابات کنگره، سنا، و ریاست جمهوری قرار می‌دهد و در قبال آن، آنها وظیفه دارند که بطور تمام قد به حمایت از اسراییل و ایران هراسی بپردازند. امسال، با توجه به پتانسیل هاکابی در نظر آدلسون، او یکی از بهترین گزینه‌ها برای سرمایه‌گذاری با وعده حمایت عظیم مالی و سیاسی در انتخابات پیش رو است.

عروسک آدلسون در تلاش برای مانع‌سازی در توافق هسته‌ای به طمع ریاست جمهوری

نامزدهای جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری 2016: سرسپردگان ارباب آدلسوندانلود

منابع و مآخذ:

http://edition.cnn.com/2015/07/10/politics/mike-huckabee-daisy-ad-nuclear-iran/

http://www.iribnews.ir/NewsText.aspx?ID=597208

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 4
 • محمد ۰۳:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۲
  0 0
  شلدون آدلسون رسما شبیه خوک میمونه!
 • عبد خدا ۱۰:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۲
  0 0
  خب تلاش جمهوری خواهان برای شکست مذاکرات یه جورائی همصدائی با گروههای داخلی ایران که مخالف توافق هسته ای هستند می باشد ؛ و هردو به دنبال یک هدف هستند . البته نگرانی دلسوزان به جاست و من هم نگران هستم که توافق بدی صورت نگیرد . کنظور من کسانی است که به هیچ وجه نمی خواهند توافقی صورت بگیرد

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس