رئیس کمیسیون حمایت از تولید مجلس گفت:‌ برای اصلاح هدفمندی یارانه‌ها دولت می‌تواند پیشنهادات خود را در برنامه ششم و بودجه ۹۵ ارائه دهد.

 به گزارش مشرق، حمیدرضا فولادگر رئیس کمیسیون حمایت از تولید مجلس، در پاسخ به این سؤال که اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها تا پایان امسال به اتمام می‌رسد، تکلیف آن از سال آینده چیست؟ اظهار داشت: در حال حاضر اجرای این قانون در بخش درآمد و هزینه با کسری روبه‌رو است، منابع و مصارف آن همخوان نیست و دولت باید در این زمینه تجدیدنظر کند.

عضو کمیسیون صنایع با بیان اینکه در قانون بودجه 93 و 94، مجلس زمینه را برای کاهش کسری یارانه‌ها و نیز پرداخت یارانه نقدی فراهم کرده است، بیان داشت: در بودجه سال جاری عنوان شده که یارانه پردرآمدها حذف شود و مجلس در اقدامی عملی، 3 هزار میلیارد تومان از یارانه نقدی 42 هزار میلیارد تومانی کاسته است.

وی ادامه داد: همچنین در قانون آمده است دولت فقط به نیازمندان واقعی یارانه پرداخت کند و البته در این زمینه، خوداظهاری جواب نداد.

رئیس کمیسیون حمایت از تولید مجلس تأکید کرد: نمی‌شود دولت فقط به روش و شیوه اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها انتقاد کند، اما در بودجه و در عمل، اقدامی نسبت به اصلاح آن نداشته باشد.

فولادگر تصریح کرد: دولت می‌تواند تکلیف قانون هدفمندی یارانه‌ها را نسبت به منابع و مصارف و جبران کسری‌ها در کنار اصلاح شیوه پرداخت یارانه نقدی در بودجه 95 و همچنین در برنامه ششم تعیین کند.
منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس