کد خبر 430191
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۳

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران بازرسی از مراکز حساس و مکان‌های نظامی را دغدغه مهم ایران خواند و گفت: طبعاً هیچ کشوری اجازه چنین کاری را به بیگانگان نمی‌دهد و به هیچ وجه، بازرسی از مراکز نظامی، مورد پذیرش ما نخواهد بود.

به گزارش مشرق، سید عباس عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره‌ کننده هسته‌ای کشورمان پیش از عزیمت به وین گفت: اگر با گروه 1+5 به توافق برسیم و پروتکل الحاقی هم در این توافق وجود داشته باشد، طبعا دسترسی‌های مدیریت شده بدون هیچ گونه سوء استفاده آنها، در پروتکل الحاقی و توافق وجود خواهد داشت.

وی بازرسی از مراکز حساس و مکان‌های نظامی را دغدغه مهم ایران دانست و گفت: طبعاً هیچ کشوری اجازه چنین کاری را به بیگانگان نمی‌دهد و به هیچ وجه، بازرسی از مراکز نظامی، مورد پذیرش ما نخواهد بود.

باید روشن شود که پرونده های PMD غلط بوده است

وی درباره بحث‌های مربوط PMD (ابعاد احتمالی نظامی) هم گفت: پاک شدن پرونده های «پی.ام.دی» خواسته ایران است و باید روشن شود که پرونده‌های «پی.ام.دی» غلط بوده و در مذاکرات نیز فشار می‌آوریم که در چارچوب توافق، باید تکلیف این پرونده‌ها روشن شود؛ پرونده‌هایی که که علیه ملت ایران به دروغ درست کرده‌اند و به خورد افکار عمومی دنیا داده شده است.

عضو ارشد تیم مذاکره‌ کننده هسته‌ای کشورمان گفت: باید روشن شود که همه اینها کذب بوده و ادعاهای غلطی است.

عراقچی تصریح کرد: در این چارچوب، دو طرف به دنبال راه‌حل‌هایی هستند که آژانس بتواند به سوال و پرونده‌های گذشته ایران یک پاسخ درخور پیدا کند، اما هنوز هیچ راه‌حلی نهایی نشده و همچنان مشغول رایزنی هستیم.

توافق خوب را هرگز فدای زمان نمی‌کنیم

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران همچنین تاکید کرد: هرچند 10 تیر برای پایان مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 در نظر گرفته شده است، اما توافق خوب و مطلوب را هرگز فدای تاریخ زمانی نمی‌کنیم و هیچ تاریخ مشخصی برای ما مقدس نیست.

هشتمین دور رایزنی‌های هسته‌ای قرار است ساعت 13:30 به وقت تهران در وین و بین معاونان وزیر خارجه ایران و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برگزار شود.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس