کد خبر 424995
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۴:۲۹

تازه ترین نظرسنجی نشان می‌دهد که اکثر مردم آمریکا از عملکرد باراک اوباما به عنوان رئیس جمهور رضایت ندارند و بر این باورند که کشور در مسیر نادرستی به پیش می‌رود.

به گزارش مشرق، نظرسنجی مشترک سی ان ان-او آر سی حاکی است که 52 درصد مردم آمریکا از عملکرد باراک اوباما رئیس جمهور این کشور در دوره ای که در کاخ سفید بوده است، ناراضی هستند و 45 درصد آمریکایی ها از عملکرد وی ابراز رضایت کرده اند.

در نظرسنجی ماه آوریل نیز بیش از 48 درصد آمریکایی ها از عملکرد اوباما ابراز رضایت کرده بودند و 47 درصد شهروندان این کشور نیز نارضایتی خود را از اوباما اعلام کردند.

این نظرسنجی نشان می دهد که اکثر آمریکایی ها از روشی که اوباما برای اداره اقتصاد، تروریسم و جاسوسی از شهروندان آمریکایی، سیاست ، بهداشت و سلامت و امور خارجی در پیش گرفته است، راضی نیستند.

این نظرسنجی افزود: اکثر آمریکایی ها همچنین بر این باورند که کشور در مسیر نادرستی هدایت می شود. بیش از 52 درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی اعلام کردند که شرایط در آمریکا بدتر از گذشته شده و 47 درصد نیز شرایط  را بهتر ارزیابی کرده اند.

در نظرسنجی ماه مارس بیش از 53 درصد آمریکایی ها اعلام کرده بودند که کشور در مسیر درستی قرار دارد.این نظرسنجی همچنین نشان داد که که 52 درصد آمریکایی ها نظر مساعد و مثبتی نسبت به جورج دبلیو بوش رئیس جمهور سابق این کشور دارند و این در حالی است که 49 درصد شهروندان آمریکایی احساس مشابهی را نسبت به باراک اوباما دارند.

جورج دبلیو بوش از حزب جمهوریخواه طی سال های 2001 تا 2009 میلادی رئیس جمهور آمریکا بوده است. جورج بوش پدر و بیل کلینتون روسای جمهور پیشین آمریکا نیز در این نظرسنجی توانستند نظر مساعد و مثبت 64 درصد آمریکایی ها را جلب کنند.

دیدگاه مردم آمریکا نسبت به روسای جمهور قبلی از این لحاظ اهمیت دارد که خانواده های کلینتون و بوش در انتخابات 2016 میلادی قصد دارند، نامزدی را معرفی کنند.
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس