کد خبر 413627
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۴

همزمان با آغاز نمایشگاه کتاب، بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان مسابقه تک نگاری از بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با عنوان «ریزنگاه به نمایشگاه» برگزار می کند.

به گزارش مشرق، روابط عمومی بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، همزمان با آغاز نمایشگاه کتاب، بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان مسابقه تک نگاری از بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با عنوان «ریزنگاه به نمایشگاه» برگزار می کند. شرکت کنندگان در این مسابقه باید نگاه روایی و توصیفی خود را از نمایشگاه کتاب در قالب «تک نگاری» نوشته و تنظیم کرده و از طریق پایگاه اطلاع رسانی بنیاد شعر و ادبیات داستانی ارسال کنند.

 آثار شرکت کنندگان در مسابقه تک نگاری «ریزنگاه به نمایشگاه»، نمی تواند کمتر از 2 هزار کلمه باشد، شرکت کنندگان در این مسابقه تنها می توانند یک تک نگاری ارسال کنند؛ مهلت ارسال آثار و شرکت در مسابقه تک نگاری تا یازدهم خرداد ماه است.

بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، برنده مسابقه را برای تک نگاری از واقعه مهم و سالانه نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت به این شهر اعزام خواهد کرد.
تک نگاری از جمله قالبهای مستندنگاری است که مبتنی بر نگاه ریزبینانه و جزئی به وقایع نوشته می شود. شهود و توصیف دقیق به همه جوانب یک پدیده در این نوع نوشته پراهمیت است. کتابهای اورازان، تات نشین های بلوک زهرا، خارک، در یتیم خلیج فارس از جلال آل احمد، و داستان سیستانِ رضا امیرخانی از نمونه های موفق تک نگاری محسوب می شوند.
گفتنی است این مسابقه با هدف مشارکت نویسندگان، شاعران، روزنامه نگاران و اهالی قلم و علاقه مندان نویسندگی توسط بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان برگزار می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس