کد خبر 403483
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۹

وزیر خارجه کشورمان در پاکستان راه‌حل بحران یمن را گفت‌وگوی دو طرفه دانست و خواستار آتش بس فوری و توقف بمباران مراکز درمانی و زیرساخت‌های یمن شد.

به گزارش مشرق، محمد جواد ظریف در کنفرانس خبری مشترک با همتای پاکستانی خود گفت: متاسفانه ما درگیر افراط هستیم و باید با همکاری یکدیگر بحران یمن را حل کنیم. ما معتقد به گفت‌وگوی دوطرف در بحث یمن هستیم.

وزیر خارجه کشورمان در پاسخ به این پرسش که آیا درباره حل بحران یمن هم گفت‌وگو کردید؟ گفت:ما خواهان متوقف شدن بمباران به بیمارستان‌ها، مراکز تامین انرژی و زیرساخت‌ها از جمله پل‌ها در یمن هستیم و تاکید داریم که راه‌حل یمن از طریق گفت‌وگو امکان پذیر است.

ظریف با بیان اینکه ما خواستار آتش بس فوری در یمن هستیم، اظهار کرد: باید حملات متوقف شود تا دولت فراگیر در این کشور روی کار بیاید.

وی تاکید کرد که اقدام علیه یمن در تاریخ انسانی و اسلامی بی‌سابقه است.

وزیر خارجه کشورمان در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: ما با دوستان پاکستانی خود درصدد هستیم تا در رابطه با اقدامات تروریستی در دو کشور هر چه سریع‌تر همکاری ها را گسترش دهیم.

وی در پاسخ به این پرسش که مساله یمن به ایران و عربستان مربوط می‌شود؟ گفت: این مساله‌ای داخلی یمن است و راه‌حل آن هم یمنی است.

سرتاج عزیز، وزیر خارجه پاکستان نیز گفت: پاکستان درگیر بحران طالبان، القاعده و داعش است ما متاسفانه درگیر افراط هستیم و برای حل آن باید با هم همکاری کنیم.

وی گفت: تاریخ روابط دو کشور بسیار خوب است و به نظر ما راه‌حل بحران یمن گفت‌وگوی داخلی است و ما نیز برای حل آن باید همکاری کنیم.

وزیر خارجه پاکستان اظهار کرد: صحبت‌های خوبی در زمینه روابط اقتصادی دو جانبه و راه‌حل بحران یمن مطرح شد. ما توافق داریم که همه کشورها باید در مورد مساله یمن انعطاف نشان دهند.

وی ادامه داد: ما درباره مسایل منطقه و دو جانبه نیز گفت‌وگو کردیم.

عزیر با اشاره به تفاهم ایران و 1+5 در لوزان سوییس از این تفاهم و بیانیه استقبال کرد و گفت: ما از مذاکرات و برداشته شدن تحریم‌ها علیه ایران خرسندیم.

وزیر خارجه کشورمان امشب در ضیافت شام همتای خود شرکت کرد.
منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس