کد خبر 399009
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۶:۵۵

معاون تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی از تدوین سیاستهای حمایتی در جهت بهبود صادرات نرم افزار خبر داد و گفت: این سیاستها در صف تصویب شورای عالی فضای مجازی قرار دارد.

به گزارش مشرق، سعید مهدیون از ورود مرکز ملی فضای مجازی به رفع مشکلات صادرات نرم افزار ایرانی خبر داد و گفت: برای بهبود وضعیت صادرات نرم افزار، بندهایی به عنوان سیاستهای حمایتی در این بخش، به قوانین و مقررات صادرات نرم افزار اضافه خواهد شد.

معاون مرکز ملی فضای مجازی با بیان اینکه این موارد در کمیسیون عالی تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی بررسی و به تصویب رسیده است، اظهار امیدواری کرد که با این سیاستها مشکلات بر سر صادرات نرم افزار رفع خواهد شد و شاهد بهبود روند صادرات نرم افزار خواهیم بود.

وی با تاکید براینکه مشکلات بسیاری برای صادرات نرم افزار وجود دارد و گمرک نرم افزار را کالا نمی داند افزود: در جلساتی با گمرک و سازمان امورمالیاتی، نسبت به موضوعات مورد نظر بحث شد و در نهایت برای رفع این مشکلات، بندهایی به قانون صادرات نرم افزار افزوده شد.

مهدیون گفت: براساس این مصوبه، پروانه صادراتی به نرم افزار تعلق می گیرد و روند صادرات نرم افزار سرعت داده می شود.

وی گفت: این موضوعات نهایی شده و هم اکنون در صف تصویب در شورایعالی فضای مجازی قرار دارد.

به گزارش مهر، صنعت نرم افزار ایران باید تا پایان برنامه پنجم توسعه کشور، ۲ درصد تولید ناخالص ملی را از آن خود کند اما طبق برآوردهای به عمل آمده که از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام شده توانسته تنها ۷ دهم تولید ناخالص داخلی را از آن خود کند؛ تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم افزار نبود قوانین مشخص و حمایتی را از جمله مشکلات برای رسیدن به این هدف اعلام می کنند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس