کد خبر 398965
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۵:۲۷

تا چند سال پیش آماده کردن سفره هفت سین بر عهده خانم خانه بود، اما به تازگی سفره‌های هفت‌سین آماده هم در بازار فروخته می‌شود!

 به گزارش مشرق، این روزها در کنار بازار پوشاک و خوراکی‌های شب عید، عرضه و فروش سفره هفت سین و اقلام آن هم بسیار رونق دارد.

سفره‌های هفت سین آماده قیمت‌های متفاوتی از 20 تا 80 هزار تومان دارند. با این حال هر کدام از اقلام سفره هفت‌سین به طور جداگانه هم فروخته می‌شوند.

هر عددتخم مرغ رنگ شده بین یک‌ تا سه هزار تومان قیمت دارد. با این حال تخم‌مرغ رنگی چهار هزار تومانی هم در بازار دیده شده‌ است.

ماهی قرمز هم که جزئی از سفره هفت سین است، این روزها خوب فروخته می‌شود. قیمت ماهی قرمز با توجه به اندازه آن از دو هزار تومان شروع می‌شود و تا 6 هزار تومان ادامه دارد.

در بازار فروش ماهی قرمز، نرخ ماهی‌های قرمز تایلندی به دلیل زیبایی خاص آن از پنج هزار تومان به بالاست.

تنگ ماهی نیز از جمله اقلامی است که به وفور فروخته می‌شود. قیمت یک تنگ ماهی بسته به شفافیت شیشه یا نوع طراحی‌ آن بین پنج تا 20 هزار تومان است.

سمنو دیگر عضو سفره هفت‌سین است. قیمت یک کیلو سمنوی اعلا در بازار بین 10 تا 20 هزار تومان است. سبزه‌های کوچک و بزرگ هم از پنج تا 10 هزار تومان قیمت دارند. همچنین قیمت هر کیلو سنجد حدود 10 هزار تومان برآرود می‌شود.

هر بته سیر خشک‌شده تزئینی هم بین دو تا چهار هزار تومان فروخته می‌شود. هر کیلو سیب قرمز که جزء دیگری از سفره هفت سین است نیز به طور متوسط سه هزار تومان قیمت‌ دارد.

منبع: صبحانه آنلاین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس