کد خبر 398938
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۴:۱۵

پایگاه «ووکس» با بیان آنکه اظهارات جان کری در مورد مذاکره با دمشق، به معنای تغییر لحن واشنگتن در قبال تحولات سوریه است، تاکید کرد نیاز آمریکا به همکاری ایران و سوریه در مبارزه با داعش و مذاکرات هسته‌ای دو دلیل این تغییر است.

چرا لحن آمریکا را مقابل اسد تغییر کرد؟

به گزارش مشرق،  پایگاه «وکس» در گزارشی درباره اظهارات وزیر خارجه آمریکا درباره «مذاکره با بشار اسد»، نوشت که این موضوع تغییر سیاست واشنگتن در سوریه نیست بلکه نشان تغییر لحن آمریکا در قبال سوریه است.

این هفته جان کری وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با شبکه سی‌بی‌اس تاکید کرد که آمریکا در نهایت باید برای فشار برای حل بحران سوریه، با بشار اسد مذاکره کند؛ موضوعی که از نظر بسیاری از رسانه‌ها و تحلیل‌های مختلف،‌تغییر سیاست واشنگتن ارزیابی شد.

پایگاه آمریکایی «وکس» در این باره با بیان آنکه این مساله نشان از تغییر عمده سیاست آمریکا در سوریه نیست بلکه تغییر لحن واشنگتن است، درباره دلایل اظهارات کری نوشت: «دلیل اول داعش است».

این پایگاه در ادامه درباره مقاصد واشنگتن علیه داعش نوشت:‌ «هم آمریکا و اسد در حال جنگ با داعش هستند. آمریکا به طور خاص اهمیت بیشتری به مقابله با داعش می‌دهد تا به فشار بر اسد. آمریکا می‌داند بدون حضور کسی مایل به جنگ در صحنه میدانی سوریه با داعش است، نمی‌تواند داعش را شکست داد».

«وکس» نوشت: «دلیل دوم آن است که مذاکرات هسته‌ای دولت اوباما با ایران است. در حالی که آمریکا و ایران هر دو بارها تاکید کرده‌اند این مذاکرات تنها بر هسته‌ای متمرکز است اما مذاکره‌کنندگان نمی‌توانند چشمان خود را به روی تصویر بزرگتر ببندند».

پایگاه آمریکایی در ادامه تصریح کرد: «موضع و جایگاه استراتژیک ایران در منطقه با توجه به نقش عمده تهران در عرصه تحولات میدانی سوریه و عراق، ‌در حال صعود و گسترش است».

«وکس» ادعا کرد: «استراتژی آمریکا در سوریه و عراق این کشور (واشنگتن) را به ایران وابسته‌تر کرده و این موضوع آمریکا را به بشار اسد هم وابسته‌تر کرده است».

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس